Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Plavčania pokorili v derby Štrbanov, Spišské Bystré Malolipníčanov

V. LIGAĽUBICA - KENDICE 1:0 (1:0)Šláger kola začali lepšie domáci a v prvom polčase mali viac z hry. Dokázali si vytvoriť viacero sľubných

V. LIGA

ĽUBICA - KENDICE 1:0 (1:0)

Šláger kola začali lepšie domáci a v prvom polčase mali viac z hry. Dokázali si vytvoriť viacero sľubných gólových príležitostí, ale strelecky sa presadili iba raz. V 22. minúte po rohovom kope poslal loptu hlavou do siete hostí M. Kaprál. Aj v ďalších minútach boli diváci svedkami kvalitného a tvrdého stretnutia. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostia sa do útoku príliš nedostávali a Ľubičania sa snažili o poistenie tesného náskoku. V 68. minúte mali na to ideálnu príležitosť, ale L. Kaprál nepremenil pokutový kop. Skóre sa mohlo meniť aj po samostatnom nájazde J. Kalafuta, ale ani on pred brankárom hostí nepochodil. V závere sa už výsledok nezmenil. Domáci si udržali najtesnejšie víťazstvo, aj keď mohli triumfovať aj vyšším rozdielom.

Gól: 22. M. Kaprál. Pred 250 divákmi rozhodoval Kovaľ, ŽK: Barnáš, Pavol Rams, Peter Rams - Fečo, Čuha, Strejčák. ĽUBICA: Hájovský - Gelata, Labus, Krempaský, Peter Rams - Pavol Rams, Barnáš (60. Vojtánek), L. Kaprál, L. Kalafut (88. Sklenár) - J. Kalafut (81. Dziak), M. Kaprál.

HRANOVNICA - ZÁBORSKÉ 3:1 (2:1)

Úvod sa niesol v znamení tlaku domáceho kolektívu. Hranovničania dobre kombinovali a dostávali sa do výhodných streleckých pozícií. V 20. minúte po ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území otvoril skóre z bieleho bodu Dulovič. Po tomto okamihu však domáci na chvíľku stratili koncentráciu, poľavili a po hrubej chybe dovolili hosťom z rýchleho brejku vyrovnať. V ďalšom priebehu však hostitelia stupňovali svoj tlak, čoho výsledkom bol vedúci gól v 35. minúte, ktorého autorom bol Knižka, keď v skrumáži pred hosťujúcou bránkou na trikrát poslal loptu do siete. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci mali viac z hry, ale v koncovke sa im príliš nedarilo. Gólom sa neskončil ani pokutový kop domáceho kolektívu. V 70. minúte Michlík po individuálnej akcii obišiel aj hosťujúceho brankára a potvrdil víťazstvo hostiteľov.

Góly: 20. Dulovič (z 11 m), 35. Knižka, 70. Michlík - 25. Tudor. Pred 150 divákmi rozhodoval V. Kunzo, ŽK: Dulovič, Oravec - Tudor, Kolivoška, Valent. HRANOVNICA: Marek Liptaj - Dulovič, Ondruš, Dziviak, Michal Palguta - Husár (65. Pačan), Gajan, Šavel (78. Oravec), Knižka - Michlík, Martin Palguta.

STARÁ ĽUBOVŇA B - ĽUBOTICE 2:1 (0:0)

Prvý polčas sa niesol v znamení opatrnej hry obidvoch kolektívov. Hosťujúci kolektív z Ľubotíc vystužený hráčmi, ktorí už okúsili prvú ligu, odolával náporu domácich, ktorí sa nevedeli presadiť proti výborne organizovanej obrane. Hostia bránili aj šiestimi hráčmi a útočné hroty domácich narážali na obranný štít. Celý prvý polčas bol futbalovo na vysokej úrovni, ale bez gólového efektu. Druhé dejstvo začali domáci zmenou taktiky, keď najlepší hráč domácich Jarabinský strhol svojou bojovnosťou celé mužstvo k hre na víťazstvo. Vytúžený gól prišiel v 60. minúte z kopačky Plichtu. Mužstvo domácich naďalej bojovalo a chcelo poistiť tesný náskok, čo sa im podarilo po samostatnej akcii Jarabinského a následnom nedovolenom zákroku, za ktorý rozhodca správne nariadil pokutový kop. Lelák ho bezpečne premenil. V závere zápasu v snahe zvrátiť výsledok hostia zvýšili tlak a po hrubej chybe domácej obrany znížili na 2:1. V závere hostiteľov podržal brankár Kontra, ktorý nedopustil, aby sa body delili.

Góly: 60. Plichta, 70. Lelák (z 11 m) - 85. Vytykač. Pred 250 divákmi rozhodoval Goč, ŽK: Jarabinský, Kupec (obaja St. Ľubovňa B). ST. ĽUBOVŇA B: Kontra - Pepich, Abrahámovský, Turlík, Jarabinský - Lelák, Plichta, Kupec, Lipčák - Sivuľka, Konkoľ, striedali: Folvarčík, Rejda.

PLAVEČ - ŠTRBA 1:0 (1:0)

Plavčania nastupovali do stretnutia pred domácimi fanúšikmi s cieľom potvrdiť dobrú hru z posledných zápasov. Úvod duelu lepšie vyšiel hosťom, ktorí rýchlymi kombináciami zaskočili domácich a častejšie sa pokúšali o prečíslenie domácej obrany, lenže bez gólového efektu. Postupne sa však rozbehli aj hostitelia a narušovali kombinačnú hru Štrbanov. V 20. minúte Maček získal loptu po zaváhaní hosťujúcej obrany a strelil gól, ktorý sa nakoniec stal aj víťazným. Od tejto chvíle Plavčania preferovali celoplošný futbal a častejšie ohrozovali bránku hostí. Akcie Kolesára a Ceramilacu zaváňali gólmi. Pred koncom prvého polčasu po rohovom kope Cakič z voleja pekne trafil loptu, ale tá tesne minula pravú žrď hosťujúcej brány. Druhý polčas bol už zo strany domácich zvládnutý takticky. Vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorú excelentne viedol Vybíral a snažili sa rýchlymi brejkmi rozhodnúť zápas. Hosťujúca obrana neraz musela zastaviť útočníkov aj za cenu faulu. V 72. minúte sa Maček dostal až za súperovu obranu, ale tá ho zastavila nedovoleným zákrokom pred pokutovým územím. Z priameho kopu však Vybíral strelil len do dobre postaveného múra. Hostia neskladali zbrane a snažili sa o vyrovnanie, lenže ani oni nemali svoj strelecký deň. V 88. minúte domáci rýchlou kontrou zaútočili, ale Ščerbák neuveriteľne spálil šancu, keď lopta z troch metrov sa od brvna odrazila do ihriska a stav ostal aj po tejto akcii nezmenený. Domáci sa však zaslúžene radovali z víťazstva.

Gól: 20. Maček. Pred 250 divákmi rozhodoval Dubovský, ŽK: Cakič, Maček - P. Kroták. PLAVEČ: Sudimák - Nemergut, Šíma (Tomčo), Vybíral, Heteš - Cakič, Kolesár (Ščerbák), Maček, Čeramilaca (Dufala), Pekár. ŠTRBA: Marušák - Otčenáš, Petras, Macko (46. Omasta), Milan - P. Kroták, Melek, Jackovič, M. Levocký - Badzik, Gajdošík [23. Čunderlík (77. Hyriak)].

SPIŠSKÉ BYSTRÉ - MALÝ LIPNÍK 4:2 (1:0)

Podtatranské derby stretnutie malo dobrú úroveň. Pričinili sa o to oba kolektívy, no v prvom polčase sa strelecky presadili iba domáci, keď v 38. minúte Pitoňák povedľa vybiehajúceho Majdáka otvoril gólový účet. Ten istý hráč mohol pridať aj druhý úspech, ale z jedenástky netrafil bránu. Po zmene strán mali navrch hostitelia. V strede poľa boli kombinačne lepší, Pitoňák trafil brvno, ale rozhodujúci úder pre hostí prišiel z kopačky Grajzingera, ktorý po rohovom kope nešťastne trafil do vlastnej siete. Otrasení Malolipníčania ešte raz zaváhali Majdákom a domáci išli do trojgólového vedenia. Záver bol dramatický, keď najskôr z jedenástky Kačmarčík a onedlho krásnou strelou z hranice šestnástky Markovič znížili na rozdiel jediného gólu. Posledné slovo mal domáci Pitoňák a svojím hetrikom potvrdil zaslúžené víťazstvo Spišského Bystrého.

Góly: 38., 80. a 90. Pitoňák, 70. Grajzinger (vlastný) - 85. Kačmarčík (z 11 m), 89. Markovič. Pred 250 divákmi rozhodoval Dobrovský, ŽK: Pavlišin, Virostko (obaja M. Lipník). SP. BYSTRÉ: Sasák - Herák, Vitko (80. Kubičko), Pavol Orolín, Poracký - Pekarčík, Pospíšil (75. Petruľa), Lopúch, Jakubčo (60. Dovala) - Pitoňák, Michlík. M. LIPNÍK: Majdák - Pavlišin, Magera, Virostko, Kolčák (77. Hutnik) - Kačmarčík, Grajzinger, Drobňák, Ilčišák (67. Dufala) - Markovič, Martinek.