Iuvente chýbal v Šali kúsok

Sportnet|5. okt 2004 o 00:00

Šaľa - V sobotu zohrali hádzanárky Iuventy Michalovce na palubovke úradujúceho majstra v Šali málovídaný zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po

nepochopiteľnom "výbuchu" v prvom polčase, v druhej polovici ktorého majster "cvičil" Zemplínčanky ako deviatak prváčika a poslal ich do kabín so zdrvujúcim 11-gólovým mankom, nastal v druhom dejstve nečakaný obrat. Michalovce postupne ukrajovali z náskoku domácich, aby v 58. minúte znížili na rozdiel jediného gólu 24:23. Keďže sa ubránili aj následnému útoku domácich, naskytla

sa im príležitosť na vyrovnanie, ale presne 2 minúty pred koncom zastavili našu sľubne sa rozvíjajúcu akciu rozhodcovia odpískaním krokov. Po následnom útoku Šale nasledoval 7-metrový hod, pri ktorom Dubajová nezaváhala. Keďže po rozohrávke sa Iuvente znížiť už nepodarilo, jej nádeje definitívne spľasli.

O vysokom vedení Šale v prvom polčase sa však rozhodlo v druhej časti prvého polčasu. Keď za stavu 3:0 hostky znížili, družstvá sa až do stavu 8:6 striedali v strieľaní gólov. Za tohto stavu v čase od 15. do 28. minúty nasledovala šnúra deviatich presných zásahov Šale, ktorou sa obhajkyne titulu dostali do 11-gólového náskoku, ktorý do prestávky udržali. Vtedy si sotva niekto z prítomných trúfal predpovedať, že na palubovke majstra sa v zostávajúcej tridsaťminútovke strhne nevídaná dráma so šťastným koncom pre domáci celok.

Tréner Šale Štefan Kelemen na margo šlágra šiesteho kola poznamenal: "V prvom polčase sme so základnou sedmičkou (Fabiánová Caltíková Stuparičová, Fábryová Dubajová, Halásová, Hrabovská) zahrali ukážkovo, bola to predovšetkým naša zásluha, že Michalovce sa nedostali vážnejšie k slovu. Za takéhoto stavu som v druhom polčase musel dať príležitosť aj ďalším hráčkam. Jednak preto, aby som svoje kľúčové hráčky pred náročnými zápasmi v Lige majsteriek šetril, ale aj preto, že proti takému kvalitnému súperovi, akým bezpochyby Michalovce aj napriek výsledku po prvom polčase sú, tieto hráčky môžu získať veľmi cenné skúsenosti. Dal som príležitosť aj brankárke Harišovej, ktorá aj napriek tomu že inkasovala častejšie ako v prvom polčase Fabiánová, nás pri niekoľkých nebezpečných akciách hostiek skvele podržala, preto som ju nechal v bránke do konca zápasu aj v dôležitých chvíľach v závere. V drese Iuventy najlepší výkon podala Tóthová, ktorá ako jediná zabrala v obidvoch polčasoch a za výkon najmä po prestávke si moje uznanie zaslúži brankárka Krajcárová. V mojom kolektíve vynikajúco zahrala základná sedmička, ale svojím výkonom nad ostatné vyčnievali Halásová, Dubajová a brankárka Fabiánová," dodal tréner Dusla Šaľa.