Spišská Nová Ves - Ideálne jesenné počasie sprevádzalo víkendové súboje v IV. a V. lige, kde sa zástupcom zo Spiša darilo najmä v štvrtej lige, keď

ani jeden neprehral.

IV. LIGA

KR. CHLMEC - KROMPACHY 0:3 (0:2)

Zápas začal obojstranne opatrne, súperi sa vzájomne oťukávali. Postupom času však hostia začali lepšie kombinovať, častejšie mali loptu pod svojou kontrolou a aj vďaka tomu si začali vytvárať šance. Už v 15. minúte sa výborne zbavil obrancu domácich Lesňák, ale sám pred brankárom ešte neuspel. V 20. minúte Ľ. Ontko "českou" uličkou vysunul Lesňáka, ktorý už samostatný nájazd využil, obišiel aj brankára a bolo 0:1. Ďalší šok pre domácich pripravil Ľ. Ontko, keď po krátkom priťuknutí I. Košča strelou spoza šestnástky poslal loptu za brankárov chrbát a bolo 0:2. V 30. minúte si Mochlár narazil loptu s Lesňákom, ale sám pred brankárom trochu zaváhal a obranca domácich mu stihol loptu zblokovať. Šancu mal aj M. Ontko, ale jeho hlavička smerovala do brankára domácich.

V druhom polčase si domáce mužstvo vytvorilo mierny tlak, ale práve vtedy prišla najkrajšia akcia hostí, keď lopta z vlastnej polovice rýchlymi nahrávkami putovala na pravú polovicu domácich k Lesňákovi, ktorý dlhým centrom našiel v pokutovom území I. Košča. Ten mohol zakončovať sám, ale na prekvapenie domácej obrany a brankára posunul loptu ku Kurillovi, pre ktorého nebol problém poslať loptu do opustenej brány - 0:3.

Hostia podali počas celého zápasu veľmi disciplinovaný kolektívny výkon, umne zhusťovali priestory pred vlastným pokutovým územím, kde väčšinou skončili útočné ťaženia domácich. Zvlášť dobre zahrala obranná formácia na čele s R. Ďorďom, veľmi dobrý výkon podal J. Mochlár a I. Košč, ktorí vyhrávali väčšinu osobných súbojov a presne zakladali útočné ťaženia hostí.

V útoku treba pochváliť Lesňáka, ktorému sa zápas veľmi vydaril.

Treba dodať, že hostia nepustili domáce mužstvo do žiadnej gólovej šance a za predvedenú hru si vyslúžili uznanie aj od divákov, ktorí sa prišli na tento zápas pozrieť.

KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ďorď, Tomašov - Kurilla, Ľ. Ontko, Mochlár, I. Košč, Šmida - M. Ontko, Lesňák, striedal: Biľ.

Ľ. ONTKO

RUDŇANY - SEČOVCE 6:0 (2:0)

Aj keď výsledok hovorí za všetko, treba poznamenať, že za víťazstvo môžu Rudnianci poďakovať brankárovi Brezovajovi. Ten v prvej polhodine zápasu chytil tri tutovky!

V 29. minúte zakončil kombinačnú akciu Sirko a domáci viedli 1:0. O dve minúty zastavila obrana hostí Vodhanela len za cenu faulu a nariadený pokutový kop víťaz kopania jedenástok v Rudňanoch Dunka bezpečne premenil - 2:0. Po odpískaní jedenástky za spŕšku vulgarizmov oslabil svoje mužstvo Dulovič.

Početnú prevahu využili domáci v druhom polčase. V rozpätí jedenástich minút strelili štyri góly. Postupne sa do listiny strelcov zapísali Labanc, Vodhnanel (dvakrát) a ešte raz Dunka. Pred 200 divákmi rozhodoval Roka. RUDŇANY: Brezovaj - Schmidt, Sasák, Slanina - Sirko, Macala, Vodhanel, Neuvirth, Bilak - Dunka, Labanc, striedali: M. Antal, T. Antal, Jurčo.

J. PETRUŠKA

ŽAKAROVCE - SOBRANCE 3:1 (2:0)

Žakarovčania nastupovali na zápas s cieľom zabodovať naplno a už od začiatku zatlačili súpera na jeho polovicu. Skóre otvoril prízemnou strelou Jančík. V 34. minúte dôsledne sledoval loptu Belej a zvýšil na 2:0.

V druhom polčase už jasne dominovali domáci a v 65. minúte Švarc pridal tretí gól. Hostia, ktorí hrou sklamali, už v nadstavenom čase korigovali výsledok. Pred 170 divákmi rozhodoval Papcun. ŽAKAROVCE: Petrík - Švarc, Loja, Macejko - Hudák, Jančík, Škarbek, - Diro, Belej, striedal: Kollár.

Ľ. MARCINKO

KĽUŠOV - SP. PODHRADIE 0:3 (0:2)

V. LIGA

KR. PODHRADIE - HARICHOVCE 5:3 (3:1)

Harichovčania na zápas nastúpili bez troch hráčov základnej zostavy (Kašický, Tatarko, Brečka) a so sebazaprením nastúpili Hrušovský a Suchý, ktorý v 3. minúte ihrisko opustil. Toto sa podpísalo na hernom prejave hostí, ktorí s prvých dvoch útokov v priebehu dvoch minút inkasovali dva góly a v 6. minúte domáci už viedli rozdielom troch gólov. Harichovce sa rýchlo spamätali a po prevzali iniciatívu z čoho rezultovali aj šance. Jednu z nich využil v závere prvého polčasu po prieniku Staroňa Ambrozy.

Päť minút pred gólom rozhodca neposúdil ruku domáceho hráča na penaltu, ale vytiahol ju von zo šestnástky.

V druhom polčase hostia už hrali svoju kombinačnú hru a najväčšie nebezpečenstvo hrozilo domácim po štandardných situáciách. V 70. minúte perfektnú prihrávku P. Hudáčka zúžitkoval Staroň, ktorý znížil už na rozdiel jedného gólu. V 80. minúte dokonca Harichovčania po rohovom kope P. Hudáčeka si domáci zrazili loptu do brány - 3:3.

Od tohto momentu nielen rozhodcovia, ale najmä domáci fanúšikovia začali stvárať neuveriteľné veci (vbiehanie do ihriska, napadnutie AR a hrozila inzultácia, nadávky a vulgárnosti nemali konca). Väčšine nadávok však Harichovčania nerozumeli - boli v maďarskom jazyku. Tlak hostí narastal, ale najväčšou prekážkou už boli rozhodcovia, ktorí sa zľakli obecenstva a Kr. Podhradiu odpustili dva pokutové kopy. Päť minút pred koncom po obrovskej hrúbke obrancu, ktorý prihral súperovi rovno na nohu inkasovali štvrtý gól. Znova po veľkej a nepochopiteľnej chybe znova pykali. Harichovce si mohli odniesť spod Krásnej Hôrky minimálne jeden bod, ale hrubé individuálne chyby obrany sa podpísali na neuveriteľných piatich gólov z ničoho.

HARICHOVCE: Lipták - Suchý, Kupčík, Keller - Džerenga, Pukluš, P. Hudáček, Ľ. Hrušovský, Janečka - Staroň, Ambrozy, striedali: Šmelko, V. Hudáček.

P. HUDÁČEK

V. OPÁTSKE - NÁLEPKOVO 3:1 (0:1)

Hostia od začiatku zápasu lídra súťaže prekvapili dobrou hrou a úplne ovládli réžiu zápasu v prvom polčase. Už v 7. minúte Plachetka s prehľadom po akcii Soveľa vsietil na 0:1. V 22. minúte Soveľ po úniku strieľal tesne vedľa bránky domácich. V 34. minúte Varga z piatich metrov nastrelil len brankára.

Domáci si prvú gólovú príležitosť vypracovali v 40. minúte.

V druhom polčase domáci v snahe zvrátiť výsledok zrýchlili hru a zatlačili Nálepkovčanov do obrany. Vyrovnať sa im podarilo po skrumáži v 60. minúte Hrabčákom. Hostia sa ale nepoddali a podnikali protiútoky, ale z dobrých príležitostí neskórovali Soveľ, Bendík, Opremčák a Göllner.

Naopak v závere stretnutia hostia pod tlakom skórovali do vlastnej bránky, keď Varga v 77. minúte pri rohovom kope domácich v snahe odvrátiť loptu mimo vlastnej bránky - prudkou strelou k žrdi prekonal Daniela. O šesť minút na to dezorienotvaný Orságh hlavou opäť prekonal svojho brankára.

Za predvedenú hru si Nálepkovčania zaslúžili aspoň bod, ale góly je potrebné predovšetkým strieľať do súperovej bránky a nie do vlastnej. Pred 100 divákmi veľmi dobre, objektívne rozhodoval Dubosecký. NÁLEPKOVO: Daniel - Göllner, Žiga, Jánoš, Orságh - Varga, Plachetka, Láclav (61. min. Zamiška), Bendík (85. min. Kollár) - Lapšanský (38. min. Opremčák), Soveľ.

J. PETRUŠKA

JAKLOVCE - CHRASŤ n/H 2:2 (1:2)

Jaklovce privítali na svojom ihrisku súpera, s ktorým naposledy hrali pred dvoma rokmi ešte v oblastnej futbalovej súťaži. Domáci do tohto stretnutia nastupovali v značne oslabenej zostave. Zápas sa však začal aktivitou domácich Jakloviec. Už v 7. minúte sa ujali vedenia po nádhernej strele spoza šestnástky Kandrika, ktorý nastúpil po takmer dvojmesačnej pauze. Hostia pomaly vyrovnávali hru, ale v 22. minúte po peknej kombinačnej akcii a zakončení Papcuna domáci viedli už 2:0.V 35. minúte po prísne nariadenom pokutovom kope hostia upravili výsledok Dirdom - 2:1

Druhý polčas začali lepšie hostia. Nevýrazná hra Jaklovčanov a veľká snaha hostí bola odmenená v 68. minúte, keď po rohovom kope a chybe domácej obrany skóroval Jančár - 2:2. Domáci sa ani v posledných minútach nezmohli na silnejší nápor a nevytvorili si žiadnu vážnejšiu gólovú príležitosť. Naopak dobre hrajúci Chrasťania si mohli z Jakloviec odniesť tri body, ale samostatný nájazd Dirdu brankár Jakloviec König zlikvidoval. Hostia herne prevýšili domácich a remíza je z ich pohľadu určite zaslúžená. Pred 250 divákmi rozhodoval Gonos. JAKLOVCE: König - B. Fabrici, Lauf, Mastiš, Mário Kandra - Eliáš, Kandrik, Papcun, Hajduk - Švartz, Jakubišin, striedali: Roman Adamišin. CHRASŤ n/H: M. Šefčík M. - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár, Celec - M. Jančár, Sopkovič, Filip, Dirda - Lipták, Gardošík, striedali: J.Šefčík, Vojtila, Kinik.

V.MIRVAJOVÁ

V. FOLKMAR - PRAKOVCE 2:0 (0:0)

Hneď na úvod je potrebné povedať, že kermešský derby zápas mal veľmi slabú úroveň. Zvlášť od Prakovčanov sa očakávalo viac a diváci sa pozerali na antifutbal, hlavne v podaní hostí, ktorí bránili desiatimi hráčmi. Napriek tomu si domáci vypracovali niekoľko gólových príležitosti - hlavička Bordáša v 3. minúte išla nad, Rindošova strela minula bránu a v 45. minúte už bol brankár hostí prekonaný, ale pomohla mu ľavá žrď.

V druhej časti hry Folkmarčania vystupňovali tlak a hralo sa na prakovskej polovici. V 77. minúte Serbin ideálne prihral do behu Janigovi a domáci viedli 1:0. V 90. minúte dal podobu konečnému výsledku 2:0 Bordáš, keď osamotený zakončil svoje sólo z polovice ihriska. Tieňom zápasu bolo vylúčenie Kuchtu za stavu 0:0, keď pourážal všetkých rozhodcov vrátane delegáta zápasu, čím len sťažil situáciu svojmu mužstvu. Pred 350 divákmi podpriemerné stretnutie rozhodoval Hudák. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Cmor, Varga - Bordaš, Andrejco, Varga, Rindoš, Serbin - Janiga, Budinský, striedali: Melnik, Kuchár. PRAKOVCE: Gordan - Čech, Vaškovič, Kuchta - Stoklas, Regec, J. Slovinský, D. Slovinský, Hulič - Lukáš, Regec, striedali: Plachetka, Šebestyen.

I. GREGA

HELCMANOVCE - SMIŽANY 3:0 (1:0)

Hneď z prvého protiútoku ohrozili Smižanci domácu bránu, ale Podhoranyi mieril tesne nad. Postupne sa hra vyrovnala a iniciatívu prevzali domáci. V 16. minúte po individuálnej akcii zaznamenal prvý gól zápasu Toth. Vzápätí mali góly na kopačke Kuchár a Toth, ale ich pokusy minuli cieľ.

Domáci diváci druhýkrát jasali v 59. minúte, keď výhodu pokutového kopu zúžitkoval M. Grega. Poistku pridal v 76. minúte dobre hrajúci Ľ. Maliňák. Smižany sa snažili korigovať výsledok, ale Helcmanovce podržal dobre chytajúci P. Zmij. Pred 150 divákmi slušné stretnutie rozhodoval Karnek. HELCMANOVCE: P. Zmij - Marcinko, Ustohal, M. Kuchár - Grega, V. Zmij, Pisko, R. Maliňák, J. Kuchár - Ľ. Maliňák, Toth, striedali: Ľ. Zmij, Cverčko, Ferenc. SMIŽANY: Vrťo - Kubus, Pristaš, Neupaver - J. Maliňák, Hrušovský, Bobko, Puzder, Kuchta - Podhoranyi, Gurčík, striedali: Richnavský, Majkuth, Brziak.

T. THEIS

JPP: V stretnutí sa predstavili traja bratia Maliňákovci, z toho jeden v drese Smižian.

ŠTÍTNIK - SP. VLACHY 3:1 (3:0)

Neuveriteľné! Kto nevidel, neuverí a ťažko pochopí. V sobotu na nadštandardnom piatoligovom štadióne v Kunovej Teplici už v 7. minúte prehrávali Vlašania 3:0!!!

O víťazovi obojstranne dôležitého zápasu bolo tak prakticky rozhodnuté. Po hrubých chybách v obrannej činnosti hostí už v 2. minúte otvoril skóre Fatľa. V 5. a 7. minúte potom dvoma gólmi Gallo stanovil polčasový výsledok.

Spišiaci po prestávke herne ožili, čoho výsledkom bol gól Jánoša v 55. minúte. O osem minút neskôr Mišura netrafil z výhodnej pozície bránku. Ani "priesvitný" signál pri zahrávaní priameho kopu Vlašanov v 65. minúte gólový efekt nepriniesol.

Hoci sa v druhej časti duelu (od 70. minúty už za svetla reflektorov umelého osvetlenia) hralo viac na polovici hostiteľov, skóre sa už nemenilo a Spišské Vlachy sa tak po 9. kole opäť ocitli v suteréne tabuľky. Pred 200 divákmi rozhodoval Lang. SP. VLACHY: Tomaško - Novák, Nemčík, Šefčík - Horváth, Žiga, Mišura, T. Labaš, D. Labaš - Tindira, D. Pačan, striedal: Jánoš.