Futbalisti Revúcej si zo Žiliny priviezli poltucet gólov

Sportnet|6. okt 2004 o 00:00

Revúca - Po dvojtýždňovej prestávke pokračovala v nedeľu III. liga Stred svojim 9. kolom. Revúčania si z umelej trávy žilinského "béčka" doniesli

šesťgólový prídel.

MŠK Žilina B - MFK Slovmag Revúca

6:0 (3:0)

G: Nemec, Šimček, Staš, Gottwald, Rapáň, Tabak, ŽK: bez, R: Ihring, D: 70

Žilina B: Kuciak - Klapčík, Hubočan, Staš (85. Tabak), Minarčík, Pecko, Trhančík, Bažík (46. Janiš), Nemec (62.Rapáň), Gottwald, Šimček

Revúca: Olejník - Barna, Hutka, Dzura (77. Varhoľák), Urc, Vojčík, Buvala, Gömöri, Gallo (46. Putera), Gočaltovský (62. Krajňák), Neušel

Žilinčania sa od úvodných minút pustili do hostí s chuťou a pritlačili ich na ich polovicu. Odolávať sa im podarilo do 5. min., ktorá bola už ako viackrát riziková pre hostí. V tomto momente stretnutia prišla situácia, keď Bažík trafil tyč a odrazenú loptu strelil Gottwald do brvna, no do tretice už Nemec poslal loptu za bránkovú čiaru. Pre jedných bola 13. min. šťastná, pre druhých nešťastná. Po útoku domácich prudkou prízemnou strelou zvýšil Šimček na 2:0. Po góle hostia vyrovnali hru, hralo sa v strede. Revúčania sa dostávali častejšie do šestnástky domácich, no chýbal im strelec, ktorý by túto snahu gólovo zakončil. V 40. min. Nemec strelil tesne vedľa ľavej tyče Olejníkovej brány. V závere polčasu zvýšil vedenie domácich Staš. Aj v druhej polovici hry domáci diktovali tempo rhy a v 66. min. dal štvrtý gól Gottwald. V 70. min. si mohol Gottwald situáciu zopakovať, no jeho strela išla tesne nad brvno. Rapanova prudká strela spoza šestnástky skončila po piatykrát v sieti hostí. Tlak domácich narastal, no Rapan ani Staš nemali až šťastie a ich strely minuli svoj cieľ. V 87. min. trafil Pecko brvno a v závere ako prvého, tak aj druhého Revúčania inkasovali. Šiesty gól pridal Tabak, ktorý bol na ihrisku len štyri minúty.

V sobotu 9. 10. 2004 cestujú revúcky futbalisti do Liptovského Mikuláša, kde odohrajú zápas 10. kola.

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti Revúcej si zo Žiliny priviezli poltucet gólov