Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Vyhrali sme tretí zápas v rade, v ktorom som nedostal gól, hovorí M. Rebej

Turňa - Už v šiestom stretnutí v doterajšej sezóne, treťom v rade za sebou si udržal čisté konta brankár cementáru Turňa Marián Rebej (na snímke). Aj

vďaka posledným troch víťazstvám na nulu (doma N. Myšľa a Svidník, vonku Humenné) sa zverenci trénera Andreja Daňka si polepšili, pretože sa nachádzali v nelichotivej situácii. Zapríčinili si ju aj sami, pretože dvakrát doma iba remizovali a tieto body im v tabuľke chýbali. Po spomínaných víťazstvách, ktoré posunuli cementárov zo štrnásteho na desiate miesto vládne v ich tábore lepšia nálada. O tom, že sa pohoda vracia do mužstva potvrdilo aj stretnutie so Svidníkom, ktoré "daňkovci" vyhrali rozdielom triedy 3:0. Ako sme už v úvode napísali brankár M. Rebej neinkasoval gól v posledných troch súbojoch a svojimi výkonmi pomohol mužstvu k zisku dôležitých bodov. "Na stretnutie nastupujem s tým, aby som nedostal gól, lebo ak si udržím čisté konto mužstvo neprehrá," hovorí brankár cementárov M. Rebej. "Doteraz sme odohrali jedenásť stretnutí, z ktorých som šesť ráz vychytal nulu a domnievam sa, že to zlepšilo pohodu nielen mne ale aj celému mužstvu. Pod tieto výsledky sa podpísali všetci hráči a nie je to iba moja zásluha, že sme neinkasovali gól. Som rád, že sa nám začalo dariť, lebo naša hra nebola zlá, ale doplatili sme na dve domáce remízy s rezervou Prešova a Bardejov 0:0. Práve tieto body nám chýbajú a som rád, že sme v tabuľke pravdy trocha polepšili víťazstvom v Humennom," prezrádza M. Rebej. Cementári majú nielen dobrého brankára, ale aj obranu, ktorá inkasovala iba desať gólov, o tri viac ako prvé tri celky tabuľky Ličartovce B, Vranov a N. Myšľa. "Domnievam sa, že to nie je zlá vizitka, lebo ak si zoberieme aké zloženie kádrov je v týchto kluboch, niektoré majú postupové ambície, tak desať gólov nie je až tak veľa. Spoluhráči v obrane pomohli mne a ja som rovnako podržal ich," s úsmevom hovorí M. Rebej. Tento brankár naposledy lovil loptu zo svojej siete na Spiši v ôsmom kole, no potom už stiahol roletu na svojej bránke a nedovili strelcom troch celkov ju prederaviť gólom. Dobrým výkon podal aj v súboji so Svidníkom, ktorého mužstvo považuje za nevyspytateľné. "Vo svojom strede majú niekoľko skúsených hráčov, ktorí dokážu strhnúť ostatných. V domácom zápase sme veľmi chceli potvrdiť tri body z Humenného a víťazstvo sa nerodilo ľahko. Aj keď sme prvý polčas vyhrali 1:0 tréner nás počas prestávky upozorňoval, aby sme nepoľavili, lebo súper to môže využiť. Zápas bol dlho otvorený a hosti sme definitívne zlomili až záverečnej štvrťhodine súboja. Spoluhráči v poli zabrali a môžeme byť spokojní, že sme vyhrali tretí zápas a mňa teší, že som opäť nedostal gól. V nastúpenom by sme radi pokračovali čo najdlhšie, uvidíme ako sa nám bude dariť v Starej Ľubovni," hovorí M. Rebej. Záujem o jeho služby počas jesenného prestupového termínu prejavili viaceré kluby, avšak Marián, ktorý je v Turni už tretiu sezónu prestupovému vábeniu odolal. "Hovorila o mojom odchode, ale po rozhovore s Gabrielom Spišákom som zostal. Do konca jesennej časti iste zostanem v Turni a čo sa udeje počas zimnej prestávky sa nechám prekvapiť," troch tajnostkársky prezradil M. Rebej.