Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

O druhé dvojciferné víťazstvo sa postaral Hellas

Košice - V ostatných stretnutiach tretieho a štvrtého kola sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Okrem iného zaujala remíza Legionárov s

Pirátkmi, ako aj vysoké dvojciferné víťazstvo Hellsu na Slovmaticom, ktoré je druhé v začínajúcej sa sezóne. Prvú prehru v tejto sezóny si pripísali na svoje konto hráči Delty fans, keď podľahli Universitasu. Čelo tabuľky je zatiaľ vzácne vyrovnané a kvarteto družstiev má zhodne po 9 bodov, pričom trojica Robkerk, Universitas a Športhala má o jeden zápas menej ako Expotech. Súťaž dnes pokračuje dvomi stretnutiami neskoro večer, najskôr dohrávkou Malomter PČSP a potom si zmerali sily Expotech s Deltou fans. Zajtra sú na programe štyri Universitas Malomter, Slovmatic . KVP, Kuh Sporting Kalken, Chardy sport Torpedo. V závere týždňa rozohrajú už piate kolo s týmto programom: KVP Sporting Kalken, Piráti Malomter, Universitas Donatus, Torpedo Hellas.

Expotech - Torpedo 5:3 (2:2) - Hostia mali výborný vstup do stretnutia a po desiatich minútach viedli 2:0. Potom sa však rozohral k dobrému výkonu Pida, ktorý dvoma gólmi do prestávky stav vyrovnal. Po zmene strán pridal tretí a ďalšie dva Králik čím odvrátili črtajúce sa prekvapenie. Góly: Pida 3, Králik 2 - Havran, Tapšák, Fedorko.

Legionári - Piráti 4:4 (3:0) - Priebeh prvého polčasu potvrdil silu hostiteľov a zdalo sa, že v druhom už pôjde iba o výšku skóre. Opak bol však pravdou, súper vycítil šancu a svojou bojovnosťou zaskočil favorita, ktorý môže byť nakoniec rád, že získal aspoň bod. Góly: Ján Palkobič 2, Jaro Palkovič 2 - V. Begáni, J. Begáni, Bolf, Sabovčík.

Donatus - Arsenal 5:8 (3:3) - O osude stretnutia sa rozhodlo na začiatku druhého polčasu, keď domáci inkasovali dva góly z kategórie lacných. Hostitelia sa snažili nepriaznivý stav otočiť, všetky sily vrhli do ofenzívy a zabudli na zadné vrátka. Arsenal ťažil v druhom polčase hlavne z rýchlych protiútokov do otvorenej obrany, pričom sa darilo aj strelcom. Góly: M. Semanko 3, Sasák, Svoboda - M. Macej, J. Macej, Hrabčák, Kubej po 2.

Delata fans - Universitas 4:7 (1:3) - V súboji dvoch vyrovnaných súperov začala lepšie Delta, ale svoje jednogólové vedenie rýchlo stratila. Universitasu vyšli signály pri rohoch a razom viedol o dva góly. V druhom polčase Delta sťahovala náskok súpera a mohla i vyrovnať, ale jej strelec Jendrichovský netrafil prázdnu bránku. Záver patril opäť hosťom, ktorý svoje víťazstvo prikrášlili dvomi gólmi. Góly: Surgent 3, Blaževski - Riapoš, Horizral po 2, D. Barényi, Mužík, Bajerovský.

Juh - Slovmatic 7:4 (1:1) - Nečakane vyrovnaný prvý polčas priniesol zaujímavý futsal, v ktorom sa do streleckej listiny peknými gólmi zapísali Talpaš a Koščo. Úvod druhého dejstva vyšiel hostiteľom, ktorí dvoma gólmi v priebehu jednej minúty dostal do vedenia. Napriek snahe súpera o vyrovnanie domáci vedenie už nepustili z rúk. Góly: Talpaš, Kardoš po 2, Kašteľ, Kolodzej Kuľbaga - Kozák 2, Koščo, Matej.

Chardy sport - Sporting Kalken 7:2 (5:1) - Súboj nováčikov rozhodol vo svoj prospech už v prvom polčase Chardy sport piatimi presnými zásahmi. Snahu nemožno uprieť ani súperovi, ktorý však v koncovke úplne sklamal. Góly: Bakši 3, Maurský, Čulka po 2 - Kalina, Mitian.

Universitas - PČSP 4:2 (2:1) - Veľkú zásluhu na dvojgólovom víťazstve Universitasu má Riapoš, ktorý zaznamenal všetky góly svojho družstva. Vo vyrovnanom stretnutí PČSP doplatilo na slabšiu koncovku. Góly: Riapoš 4 - Handlovič, Adamišin.

Arsenal - Expotech 2:7 (1:2) - Až nečakane vyrovnaný bol tento súboj, ktorý nakoniec predsa len vyhrali podľa predpokladov hostia. V ich drese sa dobrým výkonom prezentoval Boldiš a rovnako sa darilo v koncovke Pidovi. Góly: Filep 2 - Boldiš, Pida po 3, Korfan.

Hellas - Slovmatic 12:3 (5:1) - Už do prestávky si hráči Hellasu urobili z hosťujúcej bránky strelnicu a v dobrom výkone pokračovali aj v druhom. Hostia hrali s favoritom naivne, až príliš otvorene na čo doplatili tuctom gólov vo svojej sieti. Góly Hellasu: Zábavník, Kočiš, Lipták po 3, L. Koch 2, Pipta.

Športhala - Chardy sport 3:1 (1:1) - Od začiatku bolo lepším celkom domáce družstvo, ktoré hralo útočne, často strieľalo, no prvé dejstvo sa skončilo remízou. Podobný scenár mal aj druhý polčas, hostia odolávali útokom domácich. Misky váh na svoju stranu naklonili hráči Športhaly až v záverečnej päťminútovke, v ktorej padli dva góly. Góly: Sopko, Brunacký, Beer - Bakši.