Technici sa trápili sami so sebou

Sportnet|7. okt 2004 o 00:00

Slávia TU Košice - Kacero Nitra 78:69 (15:9, 34:35, 53:52)Košice - V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára basketbalistov narazili na

Slávia TU Košice - Kacero Nitra 78:69 (15:9, 34:35, 53:52)

Košice - V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára basketbalistov narazili na seba v starej športovej hale družstvá, ktorým sa v úvodnom extraligovom kole nedarilo. Po vcelku vyrovnaných úvodných minútach sa predsa len lepšie rozbehli vysokoškoláci, ktorí v 9. min. už vyhrávali 15:7. Hlavne v druhej štvrtine Nitrania čoraz viac sa začali presadzovať spoza trojbodového oblúka a celkovo mali šesť úspešných streleckých pokusov. A tak ani neprekvapilo, že do šatní odchádzali s jednobodovým náskokom. V tretej štvrtine sa hrala vyrovnaná partia a definitívne o osude zápasu sa rozhodlo v záverečnej päťminútovke, keď v 37. min. zápasu Košičania síce vyhrávali o 9 bodov (68:59) no o dve minúty neskôr už bol stav 72:69. Záverečné minúty však boli v réžii vysokoškolákov, ktorí na odvetu o týždeň do Nitry pocestujú s deväťbodovým náskokom.

Najviac bodov: Svitek 19, Mišinský 18, Zábavník 14, Bučák 12 - Ridzoň 22, Cehula 14, 400 divákov.