Kubachy porazili trojnásobného víťaza súťaže

Sportnet|8. okt 2004 o 00:00

Kežmarok - Za účasti ôsmich mužstiev (šesť z Kežmarku a po jednom zo Spišskej Belej a Spišského Bystrého) sa začal 6. ročník kežmarskej hokejbalovej

ligy. Titul obhajuje mužstvo Matrix Kežmarok. Úplnými nováčikmi sú Fighters zo Spišskej Belej. Sezónu "odštartovala" vhodením úvodného buly redaktorka novín Kežmarok Barbora Križanová, ktoré sú mediálnym i organizačným podporovateľom súťaže.

Výsledky - 1. kolo: Matrix Kežmarok - Snipers Kežmarok 11:2 (M. Jankura, Drozd 4, Mlynarčík 2, Zwick - Molčany, M. Toporcer). V otváracom zápase sezóny sa obhajca rozstrieľal až v druhej tretine, ktorú vyhral 6:0. Fighters Spišská Belá - Tornádo Kežmarok 4:10 (Palguta 2, P. Bachleda, Jacenko - Valenčík 4, Bukovský 3, Šromovský 2, Šaliga). Príliš vysoká prehra sympatického nováčika. Crvena zvezda Kežmarok - Čapem Zinties Kežmarok 3:4 (Braviak 2, Konček - M. Jankura, Krátky 2). Vyrovnaný zápas, až štyri góly padli z presiloviek, 2. kolo: Kubachy Spišské Bystré - Matrix Kežmarok 10:7 (J. Jurčo 5, F. Budaj, Lopušek, Fábry, Kubičko, D. Budaj - Ra. Jasovský, Majer, L. Zwick 2, D. Šlosár). I keď obhajca načal súpera už v 4. sekunde, nakoniec ťahal v nervóznom zápase za kratší koniec, keď oduševnenie a nekompromisné trestanie individuálnych chýb slávilo úspech nad technickou vyspelosťou a možno i podcenením súpera zo strany obhajcu titulu. Čapem Zinties Kežmarok - Fighters Spišská Belá 7:8 (Ri. Jasovský, K. Šlosár 3, Jakubčo - Jacenko, Palguta, Pavličko 2, P. Bachleda, M. Bachleda). Po dvoch tretinách viedli Kežmarčania 6:3, ale Beľania sa nevzdali a prekvapujúco dotiahli zápas do víťazného konca. Fighters si tak zapísal premiérové víťazstvo v lige. Tornádo Kežmarok - Soulfly Kežmarok 15:5 (Cvaniga, Šromovský 5, Bukovský 3, D. Jankura 2 - Ochotnický, Vasičák 2, Švarc). Aj keď Soulfly viedli 2:0, favoritovi sa podarilo zlomiť zápas už v prvej tretine. Potom to už boli iba strelecké preteky.