Fantastické víťazstvo Iuventy Michalovce

Sportnet|11. okt 2004 o 00:00

Michalovce - Hádzanárky Iuventy Michalovce odohrali včera na domácej palubovke úvodný duel druhého kola Pohára EHF proti španielskemu tímu S. D.

Itxaco Estella. Po vynikajúcom výkone a ešte lepšom výsledku dokázali pokoriť silného súpera z Pyrenejského poloostrova 25:21 (10:12) a pred nedeľňajšou odvetou v Španielsku si vytvorili priaznivú situáciu na postup do tretieho kola.

Iuventa Michalovce - SD Itxaco Estella 25:21 (10:12)

Pred 1 100 divákmi rozhodovali: Bašev a Dobrev (obaja Bulharsko)

Vylúčenia: 3:5, 7m hody: 3/3 - 5/4. IUVENTA: Bernátová, Krajcárová, Vaverková - Jenčíková 5, Tóthová 6/3, Kundrátová 2, Beňušková, Hricíková 1, Cínová, Haščáková 5, Vorreiterová 5, Drotárová, Molnárová, Fialeková. ITXACO: Bogdanová, Barbová Barnová 1, Alvarezová, Berengelová 4, Navaraová, Nunezová, Ederraová, Fedorenarcová 3, Julaová 8/3, Martynenková, Fernandezová 4, Albardiasová.

Aj keď bol úvod stretnutia vyrovnaný, prvé minúty zápasu patrili Španielkám. Domáce sa však nedali zahanbiť a v piatej minúte viedli 4:2. Na dlhý čas to bolo jediné vedenie Iuventy, pretože vzápätí sa šance chopili pohyblivé Španielky a prevzali iniciatívu. Vynikajúco im chytala ukrajinská brankárka Bogdanová, najmä vďaka ktorej odchádzalo Itxaco do šatní s dvojgólovým náskokom (10:12). Aj druhý polčas začali lepšie súperky z južnej Európy, v 38. minúte viedli dokonca už 15:12, no potom sa Michalovčanky vypli k výkonu, na aký Španielky tak skoro nezabudnú. Šnúrou šiestich gólov získali dvojgólové vedenie (18:16), ktoré zvýraznili skvelou hrou v obrane s efektívnou streľbou v útoku. Podporované skvelým publikom začali na ihrisku úradovať a desať minút pred záverom dokonca viedli po góle Hricíkovej už 23:18! Napokon si vybojovali výhru rozdielom štyroch gólov, ktorú pred zápasom neočakávali ani najväčší optimisti.