Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Lomničania nasúkali oslabeným Strážam na ich ihrisku poltucet

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami desiateho kola.I. TRIEDAKRAVANY LUČIVNÁ 2:1 (1:1)Prvý polčas patril

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami desiateho kola.

I. TRIEDA

KRAVANY LUČIVNÁ 2:1 (1:1)

Prvý polčas patril hosťom, ktorí si vypracovali štyri sľubné gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nepremenili. Naopak, v 13. minúte, po ukážkovej prihrávke od Dragoša sa dostal k lopte Ujčík a dostal domácich do vedenia. Hostia mali aj v ďalších minútach viac z hry a po ruke súperovho hráča v šestnástke vyrovnali Martonom skóre duelu z jedenástky. Po zmene strán sa obraz hry zmenil a navrch začali mať Kravanci. Pekné akcie však nevedeli dotiahnuť do úspešného konca. V 62. minúte sa zopakovala situácia z prvého polčasu, keď tentoraz po ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území kopali jedenástku hostitelia. Ruiz nezaváhal a strhol víťazstvo na stranu domácich. Tí si už tesné víťazstvo udržali a po kvalitnom výkone sa konečne radovali z troch bodov.

Góly: Ujčík, Ruiz (z 11 m) Marton (z 11 m). Pred 120 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Lipták Mendroš, Madeja, Koch.

SP. ŠTVRTOK HUNCOVCE 1:3 (1:1) raster

V zápase priemernej úrovne sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami. Hostia sa svojho súpera nezľakli a od úvodných minút bojovnou hrou naznačovali, že si prišli po body. Do kabín odchádzali oba celky za nerozhodného stavu. V druhom polčase Huncovčania ešte viac pridali na dôraze i v nasadení. Domáci síce mali viac čistých gólových príležitostí, ale tie nepremieňali. Naopak, hostia prejavovali na ihrisku väčšiu túžbu po víťazstve. Dvoma peknými gólmi strhli vedenie na svoju stranu a nečakane si odviezli zo Spišského Štvrtku všetky tri body.

Góly: Slanina Bonk, P. Cehuľa, Jankura. Pred 100 divákmi rozhodoval Chovančík, ŽK: Oravec Beck, Jankura.

STRÁŽE V. LOMNICA 0:6 (0:4) raster

Domáci nastúpili na stretnutie bez troch zranených hráčov základnej zostavy a to sa výrazne podpísalo pod ich výkon. Hostia mali raketový nástup a po štvrťhodine hry viedli po dvoch pekných strelách Riga dvojgólovým rozdielom. Hostitelia síce mali platonický tlak, ale dopúšťali sa chýb v obrane a tie hostia tvrdo trestali. Už do polčasu potvrdili svoje vedenie ďalšími dvoma presnými zásahmi a bolo prakticky rozhodnuté. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Strážania sa síce snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale hra sa im nedarila. Naopak, nováčik bolo pri chuti a svoje zaslúžené víťazstvo prikrášlil ďalšími dvoma gólmi. Hostia predčili svojho súpera v rýchlosti a najmä v pohotovej koncovke.

Góly: Rigo 3, Tribula, Malinovský, Duchnický. Pred 120 divákmi rozhodoval Pichoňský, ŽK: Michálek Rigo, Duchnický.

TOPOREC MLYNČEKY 3:2 (2:1) raster

V Toporci sa stretli dva herne vyspelé kolektívy a od úvodných minút predvádzali pohľadný futbal. Technickejší hostia išli do vedenia, ale domáci v rozpätí desiatich minút ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech. Druhý polčas začali lepšie hostitelia a podarilo sa im poistiť svoj náskok. Tento okamih ich uspokojil a taktickou hrou sa snažili o udržanie výsledku. Mlynčeky bojovali, ale výsledkom ich snaženia bola už iba kozmetická úprava skóre. Toporčania sa tak ako prvé mužstvo môžu popýšiť skalpom vedúceho celku súťaže.

Góly: S. Hangorbadžo, Šatek, Pompa Bukovský, Tondra. Pred 100 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Pompa, Gaczinský Adamjak, Česelka, Zoričák.

ŽAKOVCE HÔRKA 3:2 (0:1) raster

V úvodnej štvrťhodine sa hralo iba medzi šestnástkami a oba celky akoby vyčkávali na chybu súpera. Odvážnejší hostia sa ujali vedenia po polhodine hry zásluhou Kostolníka. Aj po tomto okamihu sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska. Do druhého polčasu nastúpili opäť lepšie baníci a podarilo sa im získať dvojgólový náskok. Až po tomto momente prepli hostitelia na vyššie obrátky. V závere sa im podaril nevídaný kúsok, keď tromi presnými zásahmi otočili výsledok vo svoj prospech.

Góly: Gedra, Novák, Semančík Kostolník, Krajňák. Pred 80 divákmi rozhodoval Skybjak, ŽK: Jankura Zummer.

SP. BELÁ SP. TEPLICA 2:1 (1:1) raster

Domáci začali nekoncentrovane, ľahkovážne a v úvodných 25-tich minútach akoby čakali, kedy sa Tepličanom podarí konečne skórovať. Hostia si vypracovali hneď v úvode tri dobré šance, ale trestuhodne ich pozahadzovali. Napriek tomu sa zaslúžene radovali z vedúceho gólu, ktorého autorom bol Michlík. Až potom sa dostali konečne k slovu aj Beľania a po nenápadnej akcii v úplnom závere prvého polčasu vyrovnali. Aj po zmene strán boli technickejším kolektívom hostia. Domáci však pridali na bojovnosti, vďaka ktorej sa dostali do vedenia. Najtesnejší náskok si už udržali až do konca, a tak si zaknihovali plný, aj keď vydretý bodový zisk.

Góly: Kredatus, Varga Michlík. Pred 100 divákmi rozhodoval Pramuk, ŽK: Varga, Kaminský (obaja Sp. Belá).

SP. ST. VES JÁNOVCE 1:1 (1:1) raster

Hneď od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu mali navrch domáci. V 19. minúte mali ideálnu príležitosť, ale nepremenili samostatný nájazd. Onedlho pomohla hosťom po peknej strele domácich hráčov žrď ich svätyne. Jánovčania udreli Slebodníkom, ktorý dostal hostí do vedenia. Zamagurčanom sa však ešte do polčasu podarilo Fuchsom z jedenástky vyrovnať. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Dej sa odohrával predovšetkým v strede ihriska. Najväčšiu šancu na zmenu skóre mal štyri minúty pred koncom hosťujúci Mangera, keď sa rútil sám na domáceho brankára, ale ten jeho úmysel vystihol a loptu vyrazil.

Góly: Fuchs (z 11 m) Slebodník. Pred 100 divákmi rozhodoval Marton, ŽK: Danišovský (Jánovce).