Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Striedavé výsledky 1. BK Michalovce

Michalovce Prvoligoví basketbalisti 1. BK Michalovce odohrali počas víkendu ďalšie dve stretnutia základnej časti. Hneď v prvom z nich nestačili na

Považskú Bystricu a hladko jej podľahli. Omnoho úspešnejší boli na palubovke nováčika súťaže z Martina, kde domácich jasne deklasovali.

Považská Bystrica Michalovce 112:86 (55:41)

Body: Rakovský 22, Žobrák 18, Virčík 13, Holda 12, Magoč 8,

Tebeľak 4, Mižák 3, Plachý 2. Doskoky: Virčík 10, Hríb 10, Žobrák 4.

Zisky: Holda 5, Magoč 5, Mižák 4.

Michalovčania nastupovali na tento zápas s cieľom vyhrať a začali to potvrdzovať hneď od začiatku a vytvorili si 10-bodový náskok. Lenže zbytočnými nepresnosťami sa oň pripravili a prvú štvrtinu vyhrali len o dva body. Ešte v 17. min. viedli hostia 39:37, potom však začali úradovať rozhodcovia, ktorí svojimi verdiktami ovplyvnili celý zápas. Po prestávke sa Zemplínčania snažili zvrátiť zápas, ale domácim padlo do koša takmer všetko a miestami viedli aj o 20 bodov. Päť minút pred koncom však viedli už len o desať bodov, ale v závere Považania rýchlymi protiútokmi rozhodli o svojom víťazstve.

Martin Michalovce 60:102 (26:52)

Body: Žlebčík 27, Magoč 15, Rakovský 13, Holda 10, Mižák 9, Hríb 9, Virčík 6, Žobrák 4, Plachý 4, Tebeľak 4, Štefanský 2. Doskoky: Hríb 11, Tebeľak 6, Rakovský 5. Zisky: Žlebčík 8, Rakovský 4, Tebeľak 4.

V druhom zápase podali Michalovčania oveľa lepší výkon, domácich prevýšili po všetkých stránkach. Zo začiatku ešte domáci ako tak držali krok, no po zlepšení obrany a spresnení streľby si hostia vytvorili dostatočný náskok už do polčasu. Po prestávke svoje vedenie s prehľadom zvyšovali, pričom ukázali divákom aj veľmi pekné basketbalové akcie. Po tomto zápase sme sa pozohovárali s rozohrávačom michalovského mužstva Romanom Rakovským, ktorý na margo víkendových súbojov poznamenal: "Chceli sme vyhrať oba zápasy, takže nie sme veľmi spokojní. Hlavne v prvom stretnutí sme mali katastrofálnu obranu. Predsa 86 bodov vonku by nám malo stačiť na víťazstvo, no my sme úplne vyhoreli v obrane. Dostali sme 12 trojok, čo sa nemôže stávať a v závere aj kvôli neobjektívnym rozhodcom sme mali vyfaulovaných 5 hráčov a kondične sme už na domácich nestačili. V nedeľu sme sa zlepšili v obrane a domácich Martinčanov sme nepustili takmer k ničomu. Začiatky sezón však máme stále slabšie, naša forma bude určite stúpať a pevne verím, že vygraduje v pravý čas, dodal R. Rakovský.