Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Kežmarčania sa konečne dočkali cenného víťazstva

N. ŠEBASTOVÁ VYSOKÉ TATRY 0:0 rasterHostia z Tatier narazili na herne vyspelého súpera, ktorý od úvodných minút potvrdzoval svoje výborné

N. ŠEBASTOVÁ VYSOKÉ TATRY 0:0 raster

Hostia z Tatier narazili na herne vyspelého súpera, ktorý od úvodných minút potvrdzoval svoje výborné umiestnenie v tabuľke. Zásluhou oboch kolektívov videli diváci pohľadný futbal, ktorému chýbalo jediné - gólové korenie. Hostia sa zamerali na pozorné bránenie a domáci sa snažili prekonať dobre fungujúcu defenzívu Tatrancov. Tá však na čele s výborným brankárom Vernarským a stopérom Legátom úspešne odolávala. Hráči Vysokých Tatier sa zamerali na rýchle protiútoky. Už v 6. minúte nastrelil hosťujúci Buc žrď domácej brány. Pri niekoľkých šanciach domáceho kolektívu vynikol brankár hostí, a tak išli oba celky do kabín za bezgólového stavu. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Oba celky pokračovali v dobrom výkone, pričom hostitelia sa snažili stupňovať svoj tlak. Hostia stále hrozili brejkmi, aj keď už neboli až takí nebezpeční. Výborne pracujúca obrana Vysokých Tatier odolala aj v samom závere, a tak sa súperi o body spravodlivo podelili.

Pred 200 divákmi rozhodoval Hegedüs, ŽK: Klimovič Renner. V. TATRY: Vernarský Kožuch, Legát, Kaprál, Šefc Fridman, Krišanda, Buc, Palušák (46. Podhorský) Hatok (80. Klubert), Renner.

KEŽMAROK KĽUŠOV 3:0 (1:0) raster

Vo vyrovnanom prvom polčase si ani jedno z mužstiev nedokázalo vytvoriť vyloženú gólovú príležitosť. Mierne navrch mali síce hostitelia, ale brankár hostí veľa práce nemal. V 35. minúte po rohovom kope sa dostala lopta k domácemu hráčovi, ktorý ju napálil na bránu a hosťujúci Pivár si ju zrazil do vlastnej siete. V druhom polčase sa čoraz viac presadzovali Kežmarčania. Svoj dobrý výkon korunovali v rozpätí piatich minút ďalšími dvoma presnými zásahmi. V 70. minúte po ďalšom z rohových kopov sa v skrumáži najlepšie zorientoval Bednarčík a poistil náskok hostiteľov. O päť minút neskôr videli diváci akciu ako cez kopirák a bol to opäť Bednarčík, ktorý po tretíkrát rozjasal domácich priaznivcov. V závere už Podtatranci kontrolovali dianie na ihrisku a bez väčších problémov si do tabuľky po dlhšom čase pripísali plný bodový zisk.

Góly: 70. a 75. Bednarčík, 35. Pivár (vlastný). Pred 250 divákmi rozhodoval Boroš, ŽK: Kuška (Kľušov). KEŽMAROK: Tokarčík Kalafut, Tkáč, Rataj, R. Novák Šupala (85. Šoltýs), Štefany, Pieger (89. Regitko), V. Novák Pirhala (65. Dolanský), Bednarčík.

JASENOV POPRAD 1:1 (0:1) raster

Cenné víťazstvo z domácej pôdy v uplynulom kole motivovalo popradských futbalistov pokračovať aj pod Vihorlatom v kvalitných výkonoch. Stretnutie začali hostia bez rešpektu, keď iniciatívnou hrou zaskočili hostiteľov. Prvá štvrťhodina veľa vzruchu na ihrisku nepriniesla. Postupom času Popradčania zvyšovali aktivitu a vytvorili si niekoľko výborných streleckých pozícií. V 20. minúte zo svojej prevahy vyťažili vedúci gól, keď po faule na Hudáča tesne pred pokutovým územím pretavil vo vedúci gól Kšenzakovič. Po góle sa z ojedinelej príležitosti snažili odpovedať domáci. V 26. minúte po štandartnej situácii a následnej skrumáže nastrelili tyč Danišovej brány. Po tomto okamihu sa vývoj duelu na ťažkom teréne presťahoval medzi šestnástky. Až do konca prvej časti si súperi žiadnu šancu nevytvorili. Po prestávke sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Hostia sa snažili zo zabezpečenej defenzívy prekvapiť Jasenčanov. Tým sa však v 50. minúte podarilo vyrovnať po chybe hostí v obrane a následnej hlavičke Suleja. Zlomovým momentom mohla byť 65. minúta, keď po diskutabilnej červenej karte bol vylúčený hosťujúci Hrušovský. Podtatranci sa však zomkli a napriek oslabeniu dokázali udržať cennú remízu. V záverečných chvíľach mohli hostitelia strhnúť víťazstvo na svoju stranu po rozporuplne nariadenej jedenástke, ktorú však pozorný Daniš skvelým zákrokom vyrazil na rohový kop, z ktorého už domáci nič nevyťažili.

Góly: 50. Suleja 20. Kšenzakovič. Pred 200 divákmi rozhodoval Čan, ŽK: Timulčík Diviak, Budzák, Hrušovský, ČK: Hrušovský (Poprad). POPRAD: Daniš Polakovič, Kovalčík, Pazúr, Hrušovský Kšenzakovič, Diviak, M. Maličký (75. Šuster), Budzák Hudáč, Handzuš (80. Bajtoš).