Ani dvojgólové vedenie nestačilo Vlašanom na bodový zisk v Harichovciach

Sportnet|12. okt 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves - Typické jesenné počasie sprevádzalo štvrto a piatoligové súťaže. Kým pred týždňom všetci štvrtoligoví zástupcovia zo Spiša

bodovali naplno, tentoraz sa z troch bodov tešil líder IV. ligy Juh Krompachy. V piatoligovej spoločnosti pútali pozornosť regionálne derby zápasy.

IV. LIGA

KROMPACHY - LOK. KOŠICE 3:0 (1:0)

V Krompachoch sa hral vyrovnaný zápas, kde domáce mužstvo efektívnejšie využilo ponúknuté šance po "hrúbkach" v obrannej činnosti hostí.

Už v 20 minúte po chybe obrany hostí, sa lopta v strede poľa dostala k Ľ. Ontkovi, ktorý poslal do samostatného nájazdu Lesňáka a ten obstrelil brankára hostí a bolo 1:0. Ďalšie minúty zápasu sa odohrali v strede poľa. Košičania sa dobre pohybovali, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Domácim viazla kombinácia, ale aj napriek tomu mohli zvýšiť vedenie, keď M. Ontko vysunul Ľ. Ontka, ktorý poslal prudký center pred bránu hostí, kde brankár loptu zrazil pred seba, ale dobiehajúci Varga ju nedokázal poslať do siete. Ďalšiu šancu nevyužil Lesňák, keď po peknej kombinácii sa ocitol sám pred bránou Lokomotívy, ale jeho strela skončila mimo brány.

V druhom polčase futbalisti Košíc ovládli stred poľa, ale gólovú šancu si vypracovali znovu domáci, keď po centri Kurillu, Ľ. Ontko našiel pred bránou hostí I. Košča, ale ten sám pred brankárom zakončil nepresne. Hostia si najväčšiu šancu nevypracovali sami, ale k nej im paradoxne pomohol domáci brankár Štovka, ktorý nepochopiteľným odkopom "našiel" na hranici pokutového územia útočníka hostí, ale ten sa "gólovej nahrávky" zľakol a prestrelil domácu bránu. Rozuzlenie zápasu prišlo v 82. minúte, keď Ľ. Ontko zblokoval prihrávku obrancu hostí, sám vnikol do pokutového územia, obišiel obrancu aj brankára a zvýšil na 2:0. Hneď o 3. minúty na to, znovu Ľ. Ontko zobral loptu obrancovi hostí a ideálne našiel v pokutovom území Kurillu, ktorý nedal brankárovi hostí šancu a zvýšil na konečných 3:0.

Je treba dodať, že domáci sú s výsledkom spokojní, menej však už s predvedenou hrou. KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ďorď, Tomašov - Kurilla, Ľ. Ontko, Mochlár, I. Košč, Varga (70. Biľ) - M. Ontko, Lesňák.

Ľ. ONTKO

SEČOVCE - ŽAKAROVCE 1:0 (1:0)

Zápas v Sečovciach sa hral za stáleho tlaku Žakarovčanov. Domáci odkopávali lopty a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Aby čitatelia mali presnejší obraz, bolo to podobné prvému polčasu stretnutia Slovensko - Lotyšsko. V 19. minúte z priameho kopu a následnej hlavičke bezmocní Petrík kapituloval - 1:0. Za zmienku stojí faul zo 4. minúty, keď po hlavičkovom súboji Hrica museli previesť do nemocnice v Trebišove s ľahkým otrasom mozgu.

Druhý polčas bol vernou kópiou prvého. Domáci brankár pochytal všetko možné i nemožné, a keď už bol prekonaný, pomáhali žrde i brvno resp. obrancovia vykopávajúci z brankovej čiary. Žakarovčanom v tomto súboji nebolo súdené streliť gól. Pred 100 divákmi rozhodoval Paulišin. ŽAKAROVCE: Petrík - Švarc, Loja, Macejko - Jančík, Hric, Rendoš, Škarbek, Hudák - Belej, Diro, striedal: Hamrák.

Ľ. MARCINKO

ŠACA - RUDŇANY 1:0 (0:0)

Domáci nastupovali na zápas s vysokým ambíciami, niekoľkokrát zaútočili, ale strelecky sa nepresadili. Naopak v 7. minúte po rýchlom útoku mohol dosať hostí do vedenia Slanina. S blížiacim sa záverom prvého polčasu domáci znervózneli, nakoľko ich strely vychytala rudnianska "dvojka" Fischer.

V druhej časti hry si obidve mužstvá vypracovali gólové príležitostí, ale Šace len rozchytala výborného Fischera. Aj s výkonom rozhodcu bola spokojnosť, ale len do 70. minúty, kedy nariadil rohový kop, ktorý nemal byť. Po ňom Rudnianci inkasovali jediný gól zápasu. V závere hrali hostia vabank, ale škoda nevyužitých šancí Sirka, Neuvirtha a v nadstavenom čase Macalu, lebo Rudňany si minimálne bod zaslúžili. RUDŇANY: Fischer - Sasák, Schmidt, Slanina - Sirko, Macala, Bilak, Vodhanel, Neuvirth - Labanc, Dunka, striedali: Jurčo, M. Antal.

J. PETRUŠKA

SP. PODHRADIE - GIRALTOVCE 1:1 (1:1)

Domáci nastúpili bez zraneného stopéra Barbuščáka (zlomený nos s Prešovom v prípravnom zápase) a na hre domácej obrany to bolo badať. Celý prvý polčas sa domáci snažili, obliehali bránu hostí, no všetky ich strelecké pokusy bezpečne kry dobre chytajúci gólman hostí. V 15. minúte si poradil s Kukoľovou krížnou strelou . V 17. minúte vyrobila domáca obrana hrúbku a hostia pohodlne skórovali. V 26. minúte po vydarenom prieniku Glevického a následnom faule hosťujúceho brankára nasledoval pokutový kop, ktorý Džubák s istotou premenil. Podhradčania v zostávajúcej pätnásťminútovke zvýšili aktivitu, ale skórovať sa im nepodarilo.

V druhom polčase za podpory vetra mali domáci ukážkových 20 minút - boli pohyblivejší, aktívnejší, len ich kombinačným akciám chýbali góly. V 64. minúte Sedlačko z troch metrov zahodil núkajúcu sa šancu. O štyri minúty Kukoľ vo výbornej akcii ešte prihrával Sedlačkovi, ktorého strelu obrana zablokovala. V 71. minúte už Podhradčania jasali, ale vydarenú strelu Komaru brankár zázračne vyrazil na roh. Keď už ani v 85. minúte Haľko hlavou z piatim metrov nedal, Giraltovce si odniesli zo Sp. Podhradia cenný bod. Pred 300 divákmi rozhodoval Leško. SP. PODHRADIE: Ďurica - Galovič, Džubák, Gonda - Grivalský, Ľ. Fábry, Komara, Sedlačko, S. Fábry - Kukoľ, Glevický, striedali: Mišenčík, Haľko.

J. KOMARA

V. LIGA

HARICHOVCE - SP. VLACHY 4:2 (0:2)

Súboj predposledného s posledným začali domáci ľahkovážne, viazla im kombinácia a presná prihrávka. Aj napriek tomu si Harichovčania vypracovali dostatok gólových príležitostí, ktoré postupne Pukluš, Tatarko a Staroň zahadzovali. Trest na seba nenechal dlho čakať a Vlašania zásluhou T. Labaša išli do vedenia. Po inkasovanom góle mali domáci znova šance, ale bez gólového efektu. Päť minút pred koncom prvého polčasu po zbytočnom faule mali dovtedy dobre hrajúci hostia výhodu pokutového kopu. Jeho úspešným exekútorom bol Žiga.

Do druhého polčasu nastupovali Vlašania so sľubným dvojgólovým vedením, ktoré však nedokázali udržať. V 55. minúte zahrávali domáci priamy kop a po signály Staroň presne namieril k ľavej žrdi - 1:2. Vzápätí po faule na prenikajúceho Hrušovského ukázal hlavný arbitér na značku pokutového kopu - Staroň 2:2. Čistý hetrik zavŕšil Staroň v 74. minúte prudkou strelou spoza šestnástky a Harichovčania po prvý raz v dôležitom zápase viedli. Päť minút pred koncom dopili hostia kalich horkosti do dna, keď inkasovali štvrtý gól, ktorého autorom bol Kašický. Za predvedený výkon v druhom polčase sa snahe po víťazstve si Harichovčania tri body zaslúžili. Vlašania si môžu poriadne spytovať svedomie, po Jaklovciach premrhali šancu na dobrý výsledok aj v nedeľu v Harichovciach. HARICHOVCE: Lipták - Kupčík, Hrušovský, Keller - P. Hudáček, Kaščák, Pukluš, Kašický, Janečka - Tatarko, Staroň, striedali: Soták, V. Hudáček, Džerenga. SP. VLACHY: Tomaško - Novák, Gonda, Mitrik - T. Labaš, Mišura, Gonda, Žiga, Tindira - J. Horváth, Čarnoky, striedali: D. Labaš, Tomajko.

J. PETRUŠKA

SMIŽANY - ŠTÍTNIK 2:1 (1:1)

Smižany išli v tomto zápase cieľavedome za tromi bodmi. Od začiatku zatlačili hostí na ich polovici. Tí v prvom polčase okrem rečnenia a žltých kariet nič neukázali. Prvý gól stretnutia zaznamenal Uličný v 28. minúte po ideálnej prihrávke Gurčíka. Hostia ešte pred koncom polčasu dokázali vyrovnať.

Druhý polčas začali domáci opäť náporom. Víťazstvo a tri body priniesla 73. minúta, keď po nepriamom kope Kuchtu premiérový gól v drese Smižian zaznamenal Maliňák. Za predvedený výkon a snahu po víťazstve si zverenci trénera Zajaca víťazstvo zaslúžili. Pred 200 divákmi rozhodoval Tabaka. SMIŽANY: Jochman - Bobko, Puškáš, Neupaver - Maliňák, Uličný, Puzder, Kubus, Majkut - Kuchta, Gurčík, striedali: Hrušovský, Richnavský.

P. PETRISKO

PLEŠIVEC - HELCMANOVCE 2:1 (1:0)

PRAKOVCE - KRÁSNA 5:1 (3:0)

Hostia v Prakovciach hrali otvorený futbal, no doplácali na streleckú nemohúcnosť, čo dokonale využili domáci futbalisti. V 3. minúte nevyužili prvú šancu a o minútu za to pykali. Z priameho kopu dostal Prakovčanov do vedenia Juraj Slovinský. Keď hostia v priebehu 7. minút zahodili dve šance, zákonite prišiel trest. V 18. minúte bol v šestnástke faulovaný V. Regec a Čech z jedenástky nezaváhal 2:0. Keď v 22. minúte dorazil do bránky Plachetka na 3:0, bolo rozhodnuté.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim výborne a hneď v 46. minúte zvýšil Hulič na 4:0. O tri minúty sa dočkali gólu aj futbalisti z Krásnej. Streleckú smolu v 56. minúte pretrhol V. Regec a upravil na konečných 5:1. Hostia svojou hrou zanechali v Prakovciach sympatický dojem a vysoká prehra je pre nich krutá. Rozhodoval Gonos. PRAKOVCE: Gordan - Čech, D. Slovinský, Vaškovič - Plachetka, J. Regec, J. Slovinský, Lukáš, Hulič - V. Regec, Stoklas, striedali: Liščinský, Lipták.

G. GELETKO

CHRASŤ N/H - V. FOLKMAR 4:1 (1:1)

Hostia potvrdili dobrý chýr o kvalite folkmarského futbalu. Od 10. minúty viedli hostia po samostatnom nájazde Budinského. O päť minút domáci vyrovnali Dirdom po rohovom kope. Prvý polčas sa hral viac medzi šestnástkami, s niekoľkými príležitosťami na oboch stranách. V 35. minúte šancu Liptáka zastavil Tomaško, za čo videl červenú kartu.

Početnú prevahu využili Chrasťania v druhom polčase zásluhou dobre hrajúceho Dirdu, ktorý zaznamenal čistý hetrik. Štvrtý gól domácich pridal Gardošík tečovanou strelou z dvadsiatich metrov. Ani za nepriaznivého stavu hostia nepoľavili, ale ako sa hovorí, umreli na krásu. Pred 50 divákmi rozhodoval Šleboda. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, L. Jančár, Ľ. Jančár - Celec, M. Jančár, Gardošík, Lipták, Filip - Sopkovič, Dirda. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Cmor, Varga - Bordaš, Andrejco, Varga, Rindoš, Serbin - Janiga, Budinský.

M. ŠEFČÍK

NÁLEPKOVO - JAKLOVCE 3:0 (1:0)

Domáce mužstvo potvrdzujúc svoje vyrovnané výkony zdolalo ambiciózneho nováčika súťaže rozdielom triedy.

Už v 2. minúte Soveľ tesne minul prudkou strelou bránku hostí. V 7. minúte Lapšanského gólová strela z 20 metrov tesne minula bránku a hneď na to Göllnerovu hlavičku likvidoval König. Hostia pohrozili priamou strelou Papcúna zo 16 metrov, ktorú tečoval Jánoš mimo bránky na roh. V 20. minúte Lapšanský triafal z diaľky len do žrde. Hostia v 27. minúte nevyužili snáď jedinú chybu domácej obrany, keď sólový nájazd Adamišina v 27. minúte zlikvidoval výborným zákrokom Daniel. Vzápätí Göllner strieľal tesne vedľa, ale domáci konečne využili svoju nárazovú hru v 40. minúte, keď veľmi dobre hrajúci Varga unikol po pravom krídle a jeho center Soveľ hlavou usmernil do siete na 1:0.

V úvode druhého polčasu Nálepkovčania začali náporom a v 47. minúte stoper Jánoš zvýšil z pokutového kopu na 2:0. Potom nasledoval festival nepremenených gólových príležitostí, keď Soveľ, Göllner, Láclav, Bendík a Lapšanský mierili mimo bránky hostí.

Nálepkovčania svoje zaslúžené víťazstvo potvrdili, keď v 73. minúte po perfektnej strele Jánoša z priameho kopu vyrazenú loptu Königom vrátil Soveľ opäť hlavou do siete hostí. V záverečných minútach zápasu domáci udržali loptu na svojich kopačkách a neumožnili Jaklovčanom ohroziť svojho brankára. Je potrebné za dobrý a kvalitný výkon pochváliť celý domáci kolektív.

Pred 150 divákmi rozhodoval Štovka. NÁLEPKOVO: Daniel Göllner, Žiga, Jánoš, Orságh Varga, Plachetka, Láclav, Bendík Soveľ, Lapšanský. JAKLOVCE: König Eliáš, Kandra, Kandrík, N. Lauf Jakubišin, Hajduk, Mastiš, Papcún Schwartz (60. Ondáš), Adamišin.

J. PETRUŠKA

Domov»Sportnet na východe»Ani dvojgólové vedenie nestačilo Vlašanom na bodový zisk v Harichovciach