Dedinky si nečakane hladko poradili s Lipovníkom

Sportnet|12. okt 2004 o 00:00

Rožňava - V uplynulom 12. kole najvyššej okresnej súťaže si víťazstvom nad druhým Lipovníkom Dedinky upevnili vedúcu priečku. Pred dvojicou

prenasledovateľov Lipovníkom a Vyšnou Slanou majú už šesťbodový náskok. V Dobšinej si domáci poradili s Vlachovom. Hosťujúci Šimon videl po dvoch žltých červenú kartu. Gemerská Hôrka podľahla Rudnej a Gemerská Poloma si doniesla z Kružnej plný počet bodov. Betliarčania sa snažia dostať z poslednej priečky a na domácej pôde zdolali Brzotín. V dvoch stretnutiach sa delili body. Z Jablonova si odniesla bod Krh. Dlhá Lúka a rovnako si v Slavošovciach po bezgólovom zápase počínala Vyšná Slaná.

Betliar - Brzotín

2:1 (2:0)

G: Uharček, Demko - Demeter, ŽK: M. Árvay, Ján Gonos - G. Dókuš, Labina, R: Lucza, DZ: Kerekeš, D: 70

Betliar: Návoj - Plačko, Kováč, Kasper, Uharček, Ján Gonos, M. Árvay, Jar. Gonos, Ľ. Árvay, Demko, J. Podolinský

Brzotín: Lenkey - Labina, Kočiš, Demeter, Krištóf, Fabián, Lázok, Krága, G. Dókuš, Kónya, Kováč

Betliarčania mali už v 3. min. výhodu pokutového kopu, keď hosťujúci Kočiš zahral rukou. Loptu si postavil Uharček, ktorý chcel odčiniť penaltový neúspech v Rudnej. No ani tentokrát brankára neprekonal. V prvom polčase mali viac z hry domáci. V 20. min. sa do streleckej listiny predsa len Uharček zapísal. V skrumáži bol Lenkey trikrát úspešný, ale na štvrtú strelu už nestačil. Domáci naďalej ohrozovali súperovu bránu. Aktívny bol najmä Demko, ktorému sa minútu pred koncom polčasu podarilo vsietiť druhý gól. Hostia výraznejšie domáceho brankára Návoja neohrozili. Po zmene strán sa hra vyrovnala. Hostia prevzali iniciatívu, domáci sa spoliehali na brejky. V šanciach sa ocitli J. Podolinský, Ľ. Árvay či Demko. V 70. min. vystrelil z tridsiatich metrov Kónya, hostia reklamovali, že odrazenú loptu zasiahol rukou jeden z domácich hráčov. Rozhodcova píšťalka však zostala nemá. S blížiacim sa koncom stretnutia narastala nervozita a hra sa pritvrdila. Výsledkom boli štyri žlté karty. V 76. min. zahrával roh Krága a Demeterova hlavička znamenala zníženie. Hostia potom domácich zatlačili, mohli vyrovnať, ale domáci nakoniec udržali výsledok.

Dedinky - Lipovník

6:0 (3:0)

G: Varga 2 (1 z 11 m), Novák, J. Pamuľa, Kopkáš, M. Chabada, ŽK: M. Korfanta, Kopkáš, J. Pamuľa, Novák - Korintuš, Tóth, Klimko, R: Repaský, DZ: G. Gašpár, D: 200

Dedinky: M. Ogurčák - Majerčák, P. Ogurčák, Novák, Ľ. Pamula, J. Pamula, Kopkáš, Varga, Korfanta, Brnčík, M. Chabada, striedal Kún

Lipovník: Tóth - Kováč, Barczi, Szücs, Korintuš, Szabó, Dubovan, Fábián, Orosz, Klinko, Grecmacher

V derby stretnutí dvoch vedúcich celkov tabuľky domáci hladko zvíťazili, keď už do polčasu viedli rozdielom triedy. Skóre otvoril v 14. min. Varga, ktorého tečovaná strela z hranice šestnástky skončila po prvýkrát v bráne hostí a roztlieskala početnú divácku kulisu. O niekoľko minút gólman Lipovníka Tóth fauloval prenikajúceho J. Pamuľu a z nariadeného pokutového kopu zvýšil opäť Varga. Polčasový výsledok 3:0 stanovil po prízemnej strele Novák. Po zmene strán boli domáci pri streleckej chuti a hostia okrem niekoľkých ďalekonosných striel vážnejšie bránu domácich neohrozili. Už v 48. min. preloboval z rohu šestnástky brankára hostí J. Pamuľa, v 65. min. ťažil zo skrumáže Kopkáš a na konečných 6:0 o dve minúty upravil Chabada po samostatnej akcii, keď obišiel obrancu aj brankára a skóroval do prázdnej brány. So sebazaprením nám nastúpil Ľuboš Pamuľa, ktorý ešte nie je fit po zranení, ale podal dobrý výkon. Jednoznačné víťazstvo sme neočakávali, ale hostia hrou totálne sklamali, povedal postretnutí predseda Dediniek Peter Revay.

Jablonov - Krh. Dlhá Lúka

1:1 (1:0)

G: Zajdó - M. Péči, ŽK:, R:M. Černický, DZ: J. Krzák, D:80

Krh. Dlhá Lúka: Roxer - M. Péči, Šoltés, Ambrúzs, Szabó, Bernáth, Rigó, Parditka, Péči, Tóth, Gebe, striedali Rášši, Antal, Pančuchár

Domáci sa ujali vedenia v 10. min. stretnutia, keď po chybe hosťujúceho brankára ťažil zo skrumáže Zajdó. Hostia boli herne lepší a do polčasu mali k vyrovnávajúcemu gólu blízko. Po polhodine hry útok založil hosťujúci Gebe. Obišiel troch domácich obrancov a jeho center našiel Péčiho, ktorého následná strela z uhla trafila iba gólmana Filipka. O chvíľu z hranice šestnástky vystreli R. Csobádi a loptu smerujúcu do brány z bránkovej čiary vykopával jeden z domácich obrancov. Druhý polčas sa hral v réžii hostí ,ale bez dôrazu v zakončovaní. Vyrovnanie sa nakoniec zrodilo až v 80. min. stretnutia. Péči si perfektne spracoval loptu a strelou k vzdialenejšej tyči prekonal domáceho brankára. V závere domáci pritlačili, ale ani z troch samostatných únikov najlepšieho hráča F. Juhásza už víťazný gól nepadol. Za predvedený výkon si hostia bod plne zaslúžili.

Dobšiná - Vlachovo

3:1 (1:1)

G: Valentko, Surovský, Fabian - M. Hajdúk (11 m), ŽK: 0 - Šimon 2, ČK: Šimon (Vlachovo), R: A. Farkaš, DZ: Šofranko, D: 220

Dobšiná: M. Jakubčo - Herško, Strelka, Lukáč, Rupp, Valentko, Laurinc, Grančák, F. Jakubčo, Fabian, Surovský, striedali Faltín, Horváth, J. Lipták

Domáci mali pred stretnutím so súpera, ktorý v predchádzajúcom kole rozstrieľal Jablonov, mierne obavy. Stretnutie začali náporom a od úvodných minút si vytvorili prevahu. V 2. min. sa vystrelil po rohu Grančáka spoza šestnástky Rupp, ale pekná lopta letela nad. O päť minút poslal Strelka dlhý pas na Valentka, ktorý prihral Grančákovi. Ten však v čistej šanci mieril vedľa. Vedenia sa domáci ujali v 10. min. Po faule M. Hajdúka na Fabiana, Valentko z priameho kopu z hranice šestnástky prestrelil múr i brankára. Potom v súboji neúmyselne faulom M. Hajdúk Lukáča, ktorý skončil so zlomeným priehlavkom. Zákrok sa obišiel bez napomenutia. Za zraneného hráča prišiel na ihrisko Faltín. Hostia vyrovnali desať minúť pred koncom polčasu. Po faule Strelku na hosťujúceho útočníka, keď sa hráči zrazili bez lopty, premenil nariadený pokutový kop M. Hajdúk. Po góle sa hra vyrovnala. V závere polčasu po faule na Laurinca, mieril Valentko len do brvna. Druhý polčas sa pre hostí nezačal dobre. V 48. min. Šimon hrubo fauloval Strelku. Vyslúžil si za to žltú kartu, a keďže to už bola druhá, musel ísť predčasne pod sprchy. Výhodu jedného hráča využili domáci už o štyri minúty. Trestný kop rozohral Grančák, Surovský sa presadil v súboji s M. Hajdúkom a hlavičkou do vinkla dostal Dobšinú do vedenia. Domáci zostali aj naďalej pri chuti, ale Surovský sa zoči voči hosťujúcemu brankárovi nepresadil. V 60. min. rozbehol krásnu akciu Laurinc, Fabian odcentroval, ale hlavička Surovského mierila tesne vedľa. O trinásť minút rozohral priamy kop z vlastnej polovice Strelka, Faltín prihral Valentkovi, ktorého center poslal Fabian hlavou do siete. O pár minút bol znova pri zrode šance Strelka, ale Rupp sa sám pred brankárom nepresadil. V 79. min. sa do jednej z mála šancí dostali aj hostia. Po aute Hronca krásne vystrelil spoza šestnástky Jakab, ale loptu smerujúcu k tyči M. Jakubčo vyrazil. V ostávajúcom času domáci kontrovali hru a zaslúžene vyhrali. Na veľmi dobrom teréne súper nepotvrdil formu z predchádzajúceho stretnutia. Naši hráči sa konečne presadili aj gólovo. Pred veľkou návštevou zahral vynikajúco a bojovne celý kolektív. Rozhodca daroval hosťom penaltu a na druhej strane zákrok na Lukáča sa obišiel bez karty, povedal tréner dobšinského mužstva Július Strelka.

Rudná - Gemerská Hôrka

2:0 (2:0)

G: P. Gacek 2, ŽK: bez, R: L. Fabian, DZ: Š. Máté, D:100

Stretnutie sa odohralo v slušnom prostredí bez kariet. Do polčasu bolo domáci lepším mužstvom a gólmi Gaceka rozhodli o víťazstve. Ten v 7. min. otvoril skóre, keď obstrelil brankára hostí. V 43. min. po kombinačnej akcii a chybe gólmana Breuera opäť úspešne zakončil. Po prestávke sa obraz hry zmenil a útočnejší boli hostia. Vypracovali si štyri vyložené šance, ale dva zahodil Kövesdi a po jednej Zsóri s Betíkom, keď strelami z blízka minuli domácu bránu. V záverečnej minúte mohli skórovať Betíkom, ale ten opäť mieril nepresne. Domáci mohli čosi vyťažiť z dvoch priamych kopov v podaní Šalamona, ale ten prestrelil hosťujúcu bránu.

Kružná - Gemerská Poloma

0:2 (0:2)

G: Greško, Lipták, ŽK: Danko - Lipták, R: S. Gallo, DZ: O. Lábaj, D: 50

V priemernom stretnutí patril úvod domácim, ale Kerekeš nastrelil iba brvno hosťujúcej brány. Polomčania boli futbalovejší a šťastnejší v premieňaní šancí. Po chybách v domácej obrane dvakrát skórovali. Vedúci gól padol v 25. min., keď Greško po samostatnej akcii prekonal domáceho gólmana. O desať minút neskôr zvýšil Lipták po prekrásnej strele z uhla. Po zmene strán domáci tlačili, ale hostia umnou obrannou činnosťou výsledok ubránili. V závere ešte pohrozili z ojedinelých kontrabrejkov, ale skóre ostalo už nezmenené.

Slavošovce - Vyšná Slaná

0:0

ŽK: bez, R: Bakoš, DZ: Kanči, D: 50

Slavošovce: Organ - Slíž, M. Péntek, Tomko, Brdár, Grančák, Vandrášik, E. Varga, Vojtko, Mihálik, Skurka, striedali F. Péntek, Karalo, Gažík

Vyšná Slaná: Lindák - P. Vido, Vysoký, Hric, S. Rogos, A. Rogos, Hadar, Kračún, Liptai, Krištof, Valko Krišťák, striedali Rokfaluši, M. Vido

V slušnom zápase bez kariet si v prvom polčase vytvorili hostia miernu územnú prevahu. Z neveľkého počtu šancí však skórovať nedokázali. Na druhej strane mohol skórovať Skurka. Proti Lindákovi sa však nepresadil. V druhom polčase hostia poľavili, domáci pridali. Gólovo sa však nedokázali presadiť ani oni. V závere E. Varga prestrelil. Už v polčase uvažovali hostia nad konfrontáciou, ale nakoniec od nej upustili. V závere však predsa len podali námietku do zápisu rozhodcu. V nej mali podozrenie na neoprávnený štart domáceho hráča.