Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Hatalov zaznamenal tretie vítazstvo

Hatalov - V 10. kole V. futbalovej ligy Juhovýchod Hatalov prekvapujúco zvítazil nad Boršou 2:0 (1:0). Dosiahol tretiu výhru v tomto sútažnom

rocníku, cím sa aspon ciastocne odlepil z dna piatoligového pelotónu. Stalo sa tak potom, ked azda po prvýkrát v tejto sezóne nastúpil v kompletnom zložení. "Tri body po zápase s dobrým súperom nás tešia. Som rád, že sme sa po dlhšom case zišli v tejto zostave. Dovolím si tvrdit, že keby sme v nej nastupovali pravidelne, urcite by sme sa pohybovali v strede tabulky. Podali sme kolektívny výkon, jeden za druhého sme zaskocili a tažili sme aj z výškovej prevahy. Dominovali sme vo vzdušných súbojoch. Hostom sme odobrali vela lôpt v strede pola, no zahodili sme vela šancí. Kedže sme chceli naplno bodovat, preferovali sme dôrazné bránenie, poznamenal Miroslav Kurták, ktorý z domáceho mancaftu najcastejšie zamestnával gólmana hostí Eduarda Snižíka. Všetko si vynahradil v nadstavenom case druhého dejstva, ked z niekolkých metrov prekonal brankára. Pred ním sa v 30. min. zapísal do streleckej listiny I. Dorcák. "Velmi ma potešilo, že som konecne pretrhol smolu v koncovke. Bol to velmi dôležitý gól, pretože Borša mohla po ojedinelom protiútoku vyrovnat. Už v prestávke mi diváci hovorili, že by som si za svoju aktivitu zaslúžil skórovat. Preto som štastný, že lopta napokon skoncila v sieti. Pri pokusoch v pokutovom území som chcel co najskôr dat gól. Keby som bol pokojnejší, skôr by som sa presadil, hodnotil usmiaty kanonier.

Boršania nezvyknú vonku bodovat, zatial sa im to podarilo len v Medzeve. Slabšiu bodovú bilanciu odôvodnujú neobjektívnostou rozhodcov, ktorí ich údajne poškodzujú aj doma. Podla nich, casto idú proti nim od prvej do poslednej minúty. "Výsledok zápasu ovplyvnil nepresný arbiter. Ten proti Hatalovu neodpískal množstvo nedovolených zákrokov. Od zaciatku mu toleroval velmi tvrdú hru, neukázal žlté karty a neskôr sa mu stretnutie celkom vymklo z rúk. Je neuveritelné, že domáci nedostali nijakú kartu. Možno sa vám zdalo, že sme boli nevýrazní. Ked sme videli, že Hatalovcania uprednostnujú nevyberané zákroky, podvedome sme nešli naplno do osobných súbojov. Skúste sa zbavit protihráca, ktorí ide po vás s najsilnejšou razanciou. Preto sme postrácali vela lôpt vo všetkých formáciách, konštatoval hostujúci hrác Štefan Sovák. "Pockajte, ved prídete na jar do Borše. Nemáte vela bodov, nic vám nedáme a budete plakat, takto sa rozlúcil s domácimi priaznivcami jeden z fanúšikov hostujúceho celku. Nuž, aj takúto podobu majú vztahy medzi piatoligovými klubmi...