Sportnet|14. okt 2004 o 00:00

Krh. Podhradie/Plešivec/Štítnik - V 10. kole sa Krásnohorskému Podhradiu a Plešivcu podarilo zvíťaziť v domácom prostredí iba jednogólovým rozdielom.

V Podhradí sa začalo neskôr z dôvodu dopravnej nehody arbitrov. Rozhodcovi nakoniec asistovali Patrik Gonos a Peter Gallík, ktorí pôvodne sedeli na tribúne ako diváci. Štítnik na pôde Smižian mal blízko k bodovému zisku, ale výsledok bol ovplyvnený neobjektívnym posudzovaním akcií zo strán rozhodcov. Na čele tabuľky piatej ligy skupiny JZ sa usadila dvojica gemerských kanonierov. Miloš Gallo zo Štítnika vedia tabuľku s 8 gólmi. Sedem ich má na konte Atilla Pulen z Plešivca.

Krásnohorské Podhradie - Vyšné Opátske

3:2 (3:1)

G: Rencsok 2, Bulík - Kečkéš, Turcsyk, ŽK: Jurini - Turcsyk, Németh, R: Kavčák, D: 200

Krh. Podhradie: Almáši - Jurini, Bulík, Mišura, Kontra, Domik, Kún, Bodnár, Lázar, Filcsák, Rencsok, striedali Elek, Žiga

Vyšné Opátske: Buda - Lukáč, Čuchta, Gašpar, Horník, M. Macej, Német, Kečkéš, Turcsyk, Hraščák, striedal Šimčík

Na klzkom teréne sa hralo slušne a bez zbytočných karát. Už v úvodnej minúte vystrašil hosťujúceho gólmana Budu strelou z voleja Bulík, ale z hranice malého vápna prestrelil. Domáci stretnutie rozohrali dobre a už v 7. min. viedli gólom Rencsoka, ktorý pohotovo reagoval na odrazenú loptu brankárom hostí a skóroval. Hosťom sa o sedem minút podarilo zrovnať stav. Po rozohraní priameho kopu Turcsykom hlavičkoval k vzdialenejšej tyči presne Kečkéš. I keď mal súper loptu častejšie vo svojej moci do polčasu si už výraznejšiu gólovú šancu nevypracoval vďaka pozornej obrannej činnosti domácich. V závere pätnásťminútovky krížny center Juriniho zúžitkoval na strelenie druhého domáceho gólu opäť Rencsok. V 25. min. zahrávali Krásnohorčania jednu zo štandartiek a Bulík prízemnou strelou z hranice šestnástky za asistencie pravej tyče zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Pred odchodom do kabín sa schyľovalo ku hetriku v podaní Rencsoka, ale gólman hostí jeho prudkú strelu dokázal odvrátiť. Úvod druhého polčasu začali domáci ako už tradične v útlme. Hostia boli aktívnejší, ale Horník ani Hraščák brankára Almášiho prekonať nedokázali. Hra sa postupne vyrovnala, útoky sa striedali na oboch stranách bez výraznejšieho zakončenia. Za domácich sa ešte peknou strelou prezentoval Kún a neskôr Mišura vyslal loptu vedľa. V záverečnej minúte stretnutia znížil hosťujúci Turcsyk, keď jeho strela vymietla pavučinu domácej brány a lopta ostala visieť zaklinená v konštrukcii brány. Futbalisti spod hradu ani v šiestom domácom vystúpení nenašli premožiteľa.

4. Krh. Podhradie1052322:1417

doma651018:616

vonku40134:81

Strelci: Rencsok 7, Ambrózy, Filčák, Domik po 3, Almáši 2, Lázár, Štefán, Bodnár, Bulík po 1 góle.

Na stretnutie 11. kola cestujú futbalisti Krásnohorského Podhradia na pôdu nováčika z Jakloviec.

Smižany - Štítnik K.T.

2:1 (1:1)

G: Uličný, Maliňák - B. Milko, ŽK: Neupauer, Gurčík, Kuchta, Bobko - Milko, J. Zdechovan, R, Zdechovan, R: Tabaka, D: 200

Štítnik K.T.: Dorkin - Z. Zdechovan, Lukáč, Mich. Gallo, Krága, Čižmár, B. Milko, Fatľa, R. Zdechovan, M. Gallo, J. Zdechovan striedal Liptai

Smižany: Jochman - Kubus, Puškáš, Neupoauer, Maliňák, Majkut, Bobkjo, Puzder, Kuchta, Gurčík, Uličný, striedali Hrušovský, Richavský

Vo vyrovnanom polčase domáci začali tvrdo a už v druhej minúte uvidel žltú kartu z rúk arbitra Neupauer. Hostia sa mohli radovať zo strelenia vedúceho gólu už v piatej minúte stretnutia. Priamy kop z dvadsiatich metrov zahral M. Gallo, tečovanú loptu od múra poslal za chrbát domáceho gólmana Fatľa. Hlavný rozhodca dosiahnutý gól neuznal nakoľko bol dosiahnutý z údajného postavenia mimo hry. O tri minúty neskôr unikol po krídle B. Milko, ale jeho následná strela z uhla minula domácu bránu. Na opačnej strane neuspel Uličný, ktorý mieril taktiež vedľa. V 13. min. sa však už nemýlil a po ideálnej prihrávke Gurčíka otvoril skóre stretnutia. Hostia po inkasovanom góle nekapitulovali a pohrozili Čižmárom, ktorého tvrdú strelu Jochman s námahou vyrážal na roh. V 27. min. sa zoči - voči brankárovi domácich ocitol B. Milko, ale jeho snaha bola zastavená po odmávaní neexistujúceho ofsajdu zo strany postrannej rozhodkyne. Útočná aktivita hostí bola odmenená v 40. min. formou vyrovnávajúceho gólu. Po rohovom kope, ktorý zahral Čižmár presne hlavičkou zakončoval z hranice malého vápna B. Milko. Domáci sa ešte do polčasu snažili vývoj stretnutia zvrátiť vo svoj prospech, ale Kuchta zasiahol iba bočnú sieť a Puzderovu strelu úspešne zlikvidoval gólman hostí Dorkin. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. V 46. min najprv strelu domáceho Gurčíka brankár hostí kryl a úspešne zasiahol aj Jochman po priamom kope M. Galla. Domácim sa v 70. min. podarilo streliť vedúci a zároveň i víťazný gól. Po priamom kope v podaní Kuchtu Maliňák rybičkou z piatich metrov prekonal Dorkina. Gólu však predchádzal faul Maliňáka na brániaceho J. Zdechovana, ktorého udrel ešte pred dosiahnutím gólu. Píšťalka hlavného arbitra však akosi na tento zákrok nereagovala. O šesť minút neskôr mohol Uličný zvýšiť, ale Dorkin jeho strelu z voleja na dvakrát dokázal zneškodniť. Niekoľko minút sa potom nehralo, nakoľko domáci po odkope boli zaneprázdnení zháňaním aj druhej náhradnej lopty a tretiu k dispozícii už nemali. V závere hostia vytvorili veľký tlak na domácu bránu a v snahe uhrať aspoň bod útočil už aj gólman Dorkin. Do šance sa dostal Čižmár, ale po sóle dlho otáľal so zakončením, až kým ho domáci nepripravili v rozhodujúcom okamžiku o loptu. Zrovnať stav sa nepodarilo ani Liptaimu, ktorý zo šiestich metrov z uhla prestrelil domácu svätyňu. "Nehrali sme zle a na zisk bodu sme mali. Hlavný rozhodca nás poškodil a výsledok dá sa povedať ovplyvnil svojimi verdiktami. Neuznal nám regulárny gól a pri druhom domácom nereagoval na faul Maliňáka na Zdechovana. V závere domáci výsledok ubránili iba s odretými ušami," povedal po zápase vedúci mužstva Štítnika K.T. Ilko Minčev.

9. Štítnik K. T.1041515:1613

doma43017:49

vonku61148:124

Strelci: M. Gallo 8, Fatľa, B. Milko po 2, Gonosz st., Čižmár, Krága po 1 góle.

V sobotu sa na štadióne v Kunovej Teplici odohrá gemerské piatoligové derby medzi Štítnikom K.T. a nováčikom z Plešivca so začiatkom o 16:00 hod.

Plešivec - Helcmanovce

2:1 (1:0)

G: Lipták, Pulen - Tóth, ŽK: Horváth - Ľ. Maliňák, Tóth, R: Kováčová, D: 250

Plešivec: Skokan - Pásztor, N. Kubík, Macho, J. Keršák, Horváth, M. Kubík, A. Kovács, Szanisló, Lipták, Pulen striedal Kakalejčík

Helcmanovce: P. Zmij - Marcinko, Ustohal, Ferenc, Pisko, Cverčko, V. Zmij, Kuchár, Ľ. Zmij, Maliňák, Tóth

Tabuľkové postavenie neodzrkadľovalo výkon na ihrisku, keď hostia z dna tabuľky boli vyrovnaným súperom. Od úvodných minút nedovolili domácim výraznejšie sa presadiť a hra sa odvíjala prevážne v strede poľa. V 12. min. po centri Szaniszlóa sa pred brankárom hostí ocitol Pulen, ale ten jeho strelu úspešne odvrátil. Pred polčasovým hvizdom sa domácim predsa len podarilo dosiahnuť vedúci gól, keď po hlavičke kapitána Szaniszlóa úspešne zakončoval Lipták. Druhý polčas sa začal útočnejšie zo strany domácich. Dvakrát zachraňoval gólman hostí Jochman po strelách kanoniera Pulena a nepresadil sa ani striedajúci Kakalejčík. Hostia hrozili ojedinelými brejkami a v 84.min. sa im podarilo vsietiť vyrovnávajúci gól. Po faule Kakalejčíka zahrávali priamy kop z poza šestnástky a po krížnej rozohrávke nechytateľnou strelou z voleja presne trafil Tóth. Keď sa už zdalo, že hostia si z Plešivca odvezú bod v poslednej minúte po kolmej prihrávke Szaniszlóa, Pulen prekonal gólmana hostí. Rozhodol tak o plnom bodovom zisku v prospech domácich farieb. "Zrejme už do konca sezóny nenastúpime v kompletnej zostave. Chýbajú nám Gustáv Keršák, ktorý pracuje v zahraničí a taktiež Igor Poštár, ktorému sa obnovilo zranenie. Hostí si po predvedenom výkone zaslúžili získať aspoň bod, keď myseľ domácich hráčov už blúdila na ihrisku v Kunovej Teplici, kde odohráme v sobotu derby proti Štítniku," povedal na margo stretnutia kapitán Plešivca Adrián Szaniszló, ktorý v stretnutí asistoval pri oboch domácich úspechoch.

5. Plešivec1052318:1517

doma651016:516

vonku40132:101

Strelci: Pulen 7, Poštár 5, N. Kubík 2, A. Kovács, Szaniszló, Horváth, Lipták po 1 góle.

Domov»Sportnet na východe»Krásnohorčania doma nenašli ešte premožiteľa, líder z Vyšného Opátskeho odchádzal bez bodu