Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Na úvod dve dvojciferné nádielky

Po úspešnej vlaňajšej premiére v stredoškolskej ligy vo futsale sa počas uplynulého víkendu začal jej druhý ročník s tuctom účastníkov. V prvom kole

sa zrodili dva dvojciferné výsledky, o prvý sa postarali hráči 1. MFK, ktorí zvíťazili osemnásťgólovým rozdielom nad United Boss, pri streleckej chuti bol aj Donatus, ktorý nadeli desať gólov Stave IP. Pod vysoké víťazstvo 1. MFK sa postarala dvojica hráčov Šindlovský a Papcún, ktorí dali po šesť gólov. Zdá sa, že prvé kolo naznačilo, že jedným z veľkých favoritov súťaže bude práve 1. MFK, ktorý má vo svojom strede viacerých šikovných hráčov. Program dnešného druhého kola: o 8.00 United Boss SK Forest, o 9.15 Slávia I Club, o 10.00 Stava IP Extrem, o 10.45 Donatus Športhala SOG, o 11.30 Torpedo Atletico, 12.15 1. MFK Alejova.

1. MFK United Boss 21:3 (10:2) Od začiatku stretnutia sa pustili s veľkým nasadením do súpera hostitelia, ktorý v poli nehral zle, no obrana nestála na pevných nohách. Veľmi rýchlo bolo rozhodnuté o osude stretnutia, ktoré sa v druhom polčase premenilo na exhibíciu domácich. Góly: Šindlovský, Papcún po 6, Sedlák, Kozár po 3, Figura 2, Vendrák T. Huk, P. Huk, Pachota.

Ateletico Športhala SOG 4:5 (2:2) Vo vyrovnanom stretnutí mali v druhom polčase viac športového i herného šťastia chlapci Športhaly. V poslednej desaťminútoke stretnutia dokázali otočiť z 2:3 na 5:3 a hoci Atletico gólom masnicu znížilo, vyrovnať sa im už nepodarilo. Góly: Andor, Masnica, Brožovský, Friedman Hreščák, Grega, Nezbeda, Tomčo, Fečko.

Donatus Stava IP 10:2 (4:1) Od úvodu boli pánmi na palubovke hráči Donatus, ktorú v druhom zlepšili koncovku a naznačili, že môže patriť medzi favoritov tohtoročnej sezóny. Bojovne hrajúceho súpera prevýšili po kombinačnej aj hernej stránke. Na neudržanie bola dvojica Semanko Štofa, ktorá z desiatich gólov svojho družstva zaznamenala sedem. Góly: Štafa 4, Semanko 3, Mráz, Džavoronok, Macá M. Starec, Glovňa.

Extrem Slávia 5:5 (0:3) Po prvom polčase sa zadalo, že Slávia bez problémov získa tri body, avšak v druhom sľubné vedenie stratila. Napriek tomu, že neskôr ešte vyhrávala 4:3 nakoniec sa musela uspokojiť iba s remízou, keď piaty vyrovnávajúci gól streli v poslednej minúte druhým gólom Hromjak. V domácom drese bol výraznou oporou Ľ. Jendrál, ktorý sa zapísal aj do streleckej listiny. Góly: Ľ. Jendrál 3, M. Jendrál, Fecík Hromjak 2, Hreščák, Rychnavský, Kisel.

Alejova Torpedo 7:6 (2:2) Minuloročný víťaz narazil v prvom kole na veľmi dobre pripravené družstvo Torpeda, ktoré bolo viac ako vyrovnaným súperom. Jej hráči hostiteľom nedarovali nič zadarmo a v dramatickom stretnutí nakoniec rozhodli väčšie skúsenosti Alejovej a individuálne výkony Hrabčák a Banduru. Góly: Hrabčák, Králik po 2, Macej, Štecák, Bandura Lumtzer 3, Donócik, Bugajský, Fečo.

I Club SK Forest 6:2 (3:0) Viac z hry mali hostitelia, ktorí už v prvom polčase trojgólové vedenie, avšak nemohli poľaviť, pretože súper hral obetavo v obrane a neraz pohrozil rýchlym protiútokom. V závere stretnutia sa predsa len ukázala lepšia kondička domácich,ktorí zaslúžene získali prvé body. Góly: Rudzan 3, Vilček 2, kepič Gregor, Halagarda.