V derby triumf Slávie TU

Sportnet|18. okt 2004 o 00:00

Súhrn výsledkov 2. kola volejbalovej extraligy žien:Snina - Košice 0:3 (-19, -23, -11)V tohtosezónnej domácej premiére sa sninskí volejbaloví

Súhrn výsledkov 2. kola volejbalovej extraligy žien:

Snina - Košice 0:3 (-19, -23, -11)

V tohtosezónnej domácej premiére sa sninskí volejbaloví priaznivci vo východniarskom derby víťazstva svojich hráčok nedočkali. V prvom sete viedli Sninčanky minimálnym náskokom do stavu 13:12, keď prišla štvorbodová šnúra hostiek a tá rozhodla o provm dejstve. Druhý set bol vyrovnaný až do samotného záveru, keď mali mierne navrch domáce (22:20), no Košičanky vývoj otočili (22:23) a za tohto stavu odpískal rozhodca na sninskej strane "ťahanú" loptu, žltou kartou napomenul domácu Venckovú, čo prakticky rozhodlo o osude zápasu, lebo tento moment sninské volejbalistky v treťom sete úplne poznačil.

VIHORLAT: Vencková, A. Galuščáková, Chovancová, Hrivňáková, Lelková, Ferkaninová (libero Špitáliková, Sabovíková). SLÁVIA TU: Suchá, Medveďová, Kovtunová, Borzichová, Slančová, Lovaszová (libero Krišandová). Pred 250 divákmi rozhodovali Höger a Barančík. Hralo sa 68 minút.(mšk)

Zostávajúce výsledky: Slávia Forplast UJS Komárno - VK OMS SH Senica 0:3 (-15, -21, -19), MŠK Žiar nad Hronom - Seta Tehelne ŽU Žilina 3:0 (19, 19, 23), VO ŠG Nitra - VTC Pezinok 2:3 (23, -20, -20, 19, -11), VK Doprastav Bratislava - Slávia UK SP Bratislava 1:3 (-16, 22, -18, -20).