Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Ľubičania deklasovali Ľubotice a sú opäť na čele

V. LIGAKRUŽĽOV ŠTRBA 2:2 (2:0)Hosťom nevyšiel úvod zápasu a po dvadsiatich minútach prehrávali o dva góly. Už v 11. minúte po zaváhaní v

V. LIGA

KRUŽĽOV ŠTRBA 2:2 (2:0)

Hosťom nevyšiel úvod zápasu a po dvadsiatich minútach prehrávali o dva góly. Už v 11. minúte po zaváhaní v hosťujúcej obrane otvorili domáci gólový účet stretnutia. Onedlho po ďalšej hrúbke v defenzíve Štrbanov poistili svoj náskok. Od tohto momentu však prepli hostia na vyšší rýchlostný stupeň a zatlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska. Štrbania si vytvorili ešte do prestávky tri vyložené gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nedokázali premeniť. V 44. minúte dokonca M. Levocký nezúžitkoval na strelenie gólu ani výhodu pokutového kopu. Ani tento nešťastný okamih Podtatrancami neotriasol a aj po zmene strán pokračovali v sústavnom tlaku. Hostia hrali naplno až do konca, čo sa im vyplatilo a boli za to odmenení cenným bodom. V 86. minúte vrátil Badzik presnou hlavičkou svoj celok späť do zápasu a minútu pred koncom striedajúci Omasta po prudkom centri Badzika do šestnástky zabezpečil Štrbanom aspoň bod.

Góly: 11. M. Kontra, 20. Maňko 86. Badzik, 89. Omasta. Pred 150 divákmi rozhodoval Ličko, ŽK: Michalco Kavka. ŠTRBA: Marušák Otčenáš, Petras, Ľ. Levocký (62. Omasta), Milan P. Kroták, M. Levocký, Hyriak (46. Čunderlík), Jackovič Badzik, Kavka.

SP. BYSTRÉ Š. MICHAĽANY 3:1 (2:1)

Domácim chýbali až štyria hráči základnej zostavy, ale napriek tomu mali hostitelia od úvodných minút hernú prevahu. Raketový nástup do stretnutia korunovali už v 2. minúte vedúcim gólom Michlíka. Aj keď sa zdalo, že to bude jasná záležitosť Kubašanov, hostia zmobilizovali sily a postupne hru v poli vyrovnali. Šarišania sa zamerali na ojedinelé protiútoky, pri ktorých boli dosť nebezpeční. Hostitelia však po rohovom kope po polhodine hry poistili Pitoňákom svoje vedenie. O desať minút neskôr sa však vrátili hráči Michalian späť do zápasu, keď sa presadil E. Jacko. Druhý polčas by sa dal charakterizovať ako festival nepremenených gólových príležitostí domáceho kolektívu. Po dvoch nevyužitých tutovkách nepremenil domáci Pitoňák dokonca ani pokutový kop a všetko tak bolo stále otvorené. V 74. minúte Lopúch spečatil víťazstvo domácich, ktoré bolo za predvedenú hru plne zaslúžené.

Góly: 2. Michlík, 30. Pitoňák, 74. Lopúch 40. E. Jacko. Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovský, ŽK: Bilý, E. Jacko, Dudič, Jaco (všetci Š. Michaľany). SP. BYSTRÉ: Sasák Herák, Vitko, Kubičko, Poracký (85. Smolár) Pekarčík, Lopúch, Šeleng (75. Peter Orolín), Michlík Petruľa (85. Šulík), Pitoňák.

ĽUBICA ĽUBOTICE 4:0 (2:0) raster

S náročným terénom sa od začiatku lepšie vysporiadali domáci. Ako prví udreli Ľubičania v 20. minúte, keď M. Kaprál brankárom vyrazenú loptu spoza šestnástky zblízka dorazil za chrbát hosťujúceho gólmana. Hostia sa snažili hrať s domácim kolektívom vyrovnanú partiu. Občas aj pohrozili nebezpečnými kontrami, ale domáci brankár bol mužom na svojom mieste. Po polhodine hry poistili Ľubičania svoje vedenie, keď sa po rohovom kope presadil Krempaský. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 68. minúte si zopakoval Krempaský gólovú akciu z prvého polčasu a po rohu opäť presnou hlavičkou zvýšil vedenie hostiteľov. Bodku za stretnutím dal v 78. minúte J. Kalafut, keď po faule na M. Kaprála spečatil z jedenástky triumf hostiteľov. Víťazstvom sa dostali Podtatranci späť na čelo tabuľky, aj keď vysoký debakel bol pre hostí vzhľadom na priebeh hry dosť krutý.

Góly: 32. a 68. Krempaský, 20. M. Kaprál, 78. J. Kalafut (z 11 m). Pred 250 divákmi rozhodoval Burcák, ŽK: Potocký (Ľubotice). ĽUBICA: Hájovský Gelata (60. Oravec), Krempaský, Labus, Peter Rams Pavol Rams, J. Kalafut, Barnáš, Drugač (82. Vojtánek) L. Kaprál, M. Kaprál (75. Dziak).

HRANOVNICA Š. DRAVCE 1:0 (0:0) raster

Hranovničania mali od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu hernú prevahu, ktorú však nedokázali efektívne zúročiť. Najväčšie príležitosti domácich v prvom polčase nepremenili Michlík a Pačan. Hostia pohrozili iba raz, ale Podtatranci za túto chybu našťastie nepykali inkasovaným gólom. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostitelia sa snažili streliť rozhodujúci gól, ale v koncovke sa stále trápili. Nemohúcnosť Hranovničanov prezentoval Pačan, ktorý obišiel všetko, čo mu stále v ceste, ale trafil mimo hosťujúcej brány. Domáci sa dočkali až desať minút pred koncom, keď po faule na Gajana v šestnástke sám postihnutý konečne rozvlnil sieť hosťujúcej svätyne. V závere sa už skóre na góly chudobného zápasu nezmenilo, a tak si Podtatranci pripísali na svoje konto vydretý plný bodový zisk.

Gól: 80. Gajan (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Galík, ŽK: Dulovič S. Šuhaj, Angelovič. HRANOVNICA: Justh Oravec, Gajan, Dziviak, Ondruš Husár, Dulovič, Michlík, Šavel (70. Michal Palguta) Knižka, Pačan.

OSIKOV MALÝ LIPNÍK 2:2 (1:2) raster

Malolipníčania cestovali k nováčikovi z horného Šariša s úmyslom bodovať. Na ťažkom teréne sa presadili už v 7. minúte, keď Grajzinger spoza šestnástky trafil do šibenice. Domáci si do prestávky vyloženú šancu nevypracovali, naopak, hostia v 38. minúte dali Markovičom druhý gól, ktorý však hlavný rozhodca bez predchádzajúcej signalizácie svojho asistenta pre údajný ofsajd neuznal. V 42. minúte domáci obranca fauloval prenikajúceho Martineka a z jedenástky zvýšil Kačmarčík. Onedlho za jeho ruku hostitelia z pokutového kopu gólom do šatne znížili. Po prestávke domáci vyrukovali so zvýšenou útočnou snahou čo najskôr vyrovnať. Po diskutabilnom vylúčení Markoviča sa im to v 70. minúte aj podarilo. Hostia mohli bodovať naplno, no v nadstavenom čase hlavička Hutníka skončila len na brvne.

Góly: 45. a 70. Vaľko (prvý z 11 m) 7. Grajzinger, 42. Kačmarčík (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Koľ, ŽK: Olšavský Markovič 2, Kačmarčík, Pavlišin, Martinek, ČK: Markovič (M. Lipník). M. LIPNÍK: Majdák Pavlišin, Dufala, Kačmarčík, Drobňák Virostko, Hnát, Grajzinger, Kolčák (60. Hutník) Markovič, Martinek.

RASLAVICE PLAVEČ 1:0 (1:0) raster

Zápas sa začal na ťažkom a premočenom teréne. Hra oboch kolektívov viazla a kombinácii bolo minimum. Po štvrťhodine hry sa domácim podarilo po ojedinelej akcii streliť jediný gól stretnutia. Druhý polčas mali hru v rukách hostia, ktorí zatlačili domácich na ich polovicu ihriska. Na niektorých miestach stála voda a Plavčania už napriek enormnej snahe nepremenili šance. V priemernom zápase tak vyšli bodovo naprázdno.

Gól: 15. Šesták. Pred 100 divákmi rozhodoval Jonáš, ŽK: Žolták Maček. PLAVEČ: Sudimák Vybíral, Dufala, Šima, Pekár-Hudák Tomčo, Zajac (70. Kolesár), Cakič, Pekár Maček (80. Ščerbák), Filip.

ST. ĽUBOVŇA B MIKLUŠOVCE 2:1 (0:0) raster

Zápas bol do dvadsiatej minúty z obidvoch strán vyrovnaný. V druhej polovici prvého polčasu sa aktivita domácich zvýšila, čoho výsledkom boli šance Pepicha a žrď, ktorú nastrelil Sivuľka. Po jasnom faule na Š. Konkoľa v pokutovom území zostala píšťalka hlavného rozhodcu nemá. A keďže hostia v útoku nič nevymysleli, polčas sa skončil 0:0. Do druhého polčasu išli hostitelia s jasným zámerom streliť rýchly gól a tým donútiť súpera, aby otvoril obranu. To sa podarilo v polovici druhého polčasu, keď prenikajúceho Plichtu v šestnástke nedovolene zastavila hosťujúca obrana a pokutový kop sám faulovaný premenil. Ďalší priebeh zápasu rozumne hrajúci hostia svojou skúsenosťou predčili domácich, ktorí sa nedokázali presadiť. Vyrovnávajúci gól prišiel ako blesk z jasného neba, keď po nevinnej akcii Ivan skóroval. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí deľbou bodov, najväčší bojovník na ihrisku Plichta preukázal svoju skúsenosť a strelecký potenciál a gólom v 92. minúte zabezpečil tri body pre domácich.

Góly: 67. a 92. Plichta (prvý z 11 m) 78. Ivan. Pred 150 divákmi rozhodoval Karnek, ŽK: Petrinčák, Ivan, Stachura (všetci Miklušovce). ST. ĽUBOVŇA B: Penksa - Pepich, Pospíchal, Turlík, Lelák - Plichta, Sivuľka, Š. Konkoľ, Folvarčík - Hudák, Mariančík, striedal: M. Konkoľ.