Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Lipovník znova nastrieľal súperovi desiatku

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - Uplynulé 13. kolo I. triedy sa hralo za daždivého a studeného počasia. Body zostávali predovšetkým na

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - Uplynulé 13. kolo I. triedy sa hralo za daždivého a studeného počasia. Body zostávali predovšetkým na domácich trávnikoch. Hostia si vybojovali len dve remízy. Najprekvapujúcejšou bola deľba bodov vo Vyšnej Slanej. Domáci si v prvom polčase vytvorili nad Betliarom trojgólový náskok, o ktorí však po zmene strán prišli. Zrodili sa tri vysoké výhry. Lipovník po tom, čo na Dedinkách neskóroval ani raz, doma nadelil Jablonovu až nad mieru. Gemerská Poloma už, ako sa zdá, konečne našla optimálnu zostavu a Slavošovce vôbec nešetrila. Vlachovo si šesť gólov do siete Rudnej rozdelilo rovnomerne do oboch polčasov. V Krh. Dlhej Lúke sa hralo na rozbahnenom teréne. Po polčasovej remíze nakoniec tri body zostali doma. Rovnako zostali body aj v Gemerskej Hôrke. Dedinky si remízou v Dlhej Vsi upevnili svoju vedúcu priečku.

V kole bohatom na góly sa strelecky vyznamenali L. Fábián z Lipovníka a Z. Greško z Gemerskej Polomy so štyrmi gólmi. S hetrikmi im sekundovali R. Klinko z Lipovníka a E. Rigó z Krh. Dlhej Lúky. Jedinú červenú kartu videl S. Grančák z Dobšinej.

Vyšná Slaná - Betliar

3:3 (3:0)

G: Krištof, P. Rogos, M. Vido - Poťmák, Kováč, Uharček, ŽK: A. Rogos - Ľ. Árvay, R: Fábian, DZ: Šimšík, D: 80

Vyšná Slaná: Lindák - P. Rogos, Vysoký, P. Vido, A. Rogos, Krištof, Liptai, Kračún, Hric, Mich. Ambrúž, M. Vido

Betliar: Návoj - Plačko, Poťmák, Kasper, M. Árvay, Ciberaj, Uharček, Kováč, J. Podolinský, Ľ. Árvay, Müller, striedali Mir. Schvarz

Diváci vo Vyšnej Slanej videli zápas dvoch rozdielnych polčasov. Domáci začali aktívne hneď od prvej minúty, keď Ambrúžova strela mierila mimo. O dve minúty na to hlavička P. Rogosa opečiatkovala spojnicu brvna a tyče. Do vedenia sa domáci dostali v 13. min., keď center P. Rogosa dobre spracoval Krištof a loptu zasunul do brány vedľa zasahujúceho Návoja. Domáci si vytvárali šance, ale viazlo zakončenie. V 23. min. prudko vystrelil z tridsiatich metrov P. Rogos a jeden z obrancov tečoval loptu do brány. Na druhej strane pohrozil Uharček, ktorý sa však zoči voči Lindákovi nepresadil. Domáci si udržovali prevahu a v 33. min. znova skórovali. Liptai poslal loptu do šestnástky a M. Vido nezaváhal. Hostia odpovedali strelou Ľ. Árvaya, ktorá však mierila mimo priestor brány. V poslednej minúte polčasu mal na kopačke štvrtý gól po rohu M. Vida Vysoký. Aj v po zmene strán začali aktívnejšie domáci. V 52. min. po centri M. Vida hlavičkoval Krištof len do brankára. O pár minút znova Krištof nevyužil prihrávku Kračúna. Hostia sa začali postupne presadzovať a výsledkom ich snaženia bol znižujúci gól. V 62. min. centroval do šestnástky Ľ. Árvay, Lindák klzkú loptu neudržal a Poťmák strelou pod brvno skóroval. Domáci vzápätí odpovedali nepresne Liptaiom. V 70. min. mohol Vysoký poistiť vedenie, ale mieril len do brvna. Domácim na ťažkom teréne viazla kombinácia, čo hralo do karát hosťom. V 73. min. centroval znova Ľ. Árvay a Kováč znížil na kontaktný gól. Potom mohli Betliarčania vyrovnať, keď Uharček takmer zachytil malú domov. Vytúženého bodu sa hostia nakoniec len dočkali. Sedem minút pred koncom po výbornom zákroku založil Návoj útok, lopta sa rýchlo dostala k Ľ. Árvayovi. Na jeho center dobre nabehol Uharček a vedľa vybiehajúceho Lindáka poslal loptu do siete. Domáci v druhom polčase podcenili súpera a Betliar si tak zaslúžene odviezol tak prepotrebný bod.

Gemerská Poloma - Slavošovce

9:0 (4:0)

G: Greško 4, Forgáč 2, S. Ďuriček 2 (1 z 11 m), Hatvaník, ŽK: Greško - Organ, R: Palacko, DZ: Šofranko, D: 100

Gemerská Poloma: Chanas - Galajda, Mir. Ďuriček, Benedik, Gunár, Ľ. Ďuriček, S. Ďuriček, Forgáč, Lipták, Hatvaník, Greško, striedali V. Ďuriček, Urban, Gemerský

Domáci, ktorým sa už pravdepodobne podarilo stabilizovať káder, začali tlakom. Skóre otvoril presnou hlavičkou po rohu Hatvaník. Na konci prvej polhodiny hry zvýšil vedenie domácich strelou z hranice šestnástky Greško. O päť minút na to predviedli Polomčania rýchlu kombinačnú akciu na jeden dotyk, na ktorej konci bol druhý Greškov gól. Polčasový výsledok ešte prikrášlila hlavička Forgáča. V závere zahodil Greško pokutový kop. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a do výraznejšej šance sa nedostali. Po prestávke neprišlo k žiadnym výraznejším zmenám. Domáci pokračovali v tlaku a v 55. min. využil chybu obrany S. Ďuriček. O desať minút bol v šestnástke faulovaný prenikajúci Greško a S. Ďuriček penaltu úspešne premenil. Domáci sa však so šiestimi gólmi neuspokojili a v 70. min. samostatne prenikol Greško a bolo 7:0. Ďalší gól pridal hlavičkou Forgáč a na konečných 9:0 uzavrel po chybe obrany Slavošoviec svojím štvrtým gólom Greško.

Gemerská Hôrka - Kružná

2:1 (1:0)

G: Zsóri, Kövesdi - Viola (11 m), ŽK: Zs. Danielis - M. Szabó, R: P. Repaský, DZ: L. Šimko, D: 110

Gemerská Hôrka: Breuer - A. Izák, Szabó Dosza, Ádám, Zs. Danielis, Tóth, Lovaš, Sz. Danielis, Kövesdi, Zsóri, A. Danielis, striedali Király, Ľ. Izák

Do polčasu sa hralo v réžii domáceho mužstva, ktorí si vytvorili množstvo šancí. Danielis, Zsóri i Kövesdi ich však nedokázali presne zakončiť vďaka dobre chytajúcemu gólmanovi hostí. Skórovať sa podarilo až v 30. min. Zsórimu, ktorý po priamom kopu Tótha hlavičkoval pod brvno. V závere polčasu mohli domáci zvýšiť, ale po nariadenej penalte , ktorej predchádzala ruka v pokutovom území Kövesdi nastrelil iba tyč. Hostia si vážnejšie šance nevypracovali a vyslali iba niekoľko ďalekonosných striel. Po zmene strán sa hralo medzi šestnástkami .V 60. min. si na center Zsóriho pekne nabehol Kövesdi a hlavou zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr zahral domáci obranca v pokutovom území rukou a nariadený pokutový kop premenil hosťujúci Viola. V ďalšej časti sa hralo obojstranne vyrovnane, ale šance na skórovanie už obe mužstvá nepremenili.

Vlachovo - Rudná

6:0 (3:0)

G: Jakab a Hronec po 2, Lipták st., M. Ondrejčík, ŽK: 0 - P. Máté, R: P. Gonos, DZ: Šmelko, D: 70

Vlachovo: V. Hajdúk - Sklenár, Hricko, D. Ondrejčík, M. Hajdúk, Jakab, Gunda, Lipták ml., M. Ondrejčík, Lipták st., Hronec, striedali Z. Gecelovský, Kičura, Varga

Rudná: R. Szöllös - Čillík, Šalamon, Šimon, T. Vanyo, P. Szöllös, Bukovič, Burdiga, Bačo, Gacek, Dávid, striedali P. Máté, N. Máté

Vlachovčanom sa na domácom ihrisku v tejto sezóne darí. Pred dvoma týždňami si to odniesol Jablonov, teraz odchádzala s nádielkou Rudná. Za stáleho dažďa sa hral priemerný futbal. Domáci mali od úvodných minút prevahu. Strelu Hronca brankár hostí vyrazil a Lipták st. loptu minul. Skóre otvoril v 9. min. Jakab prudkou strelou k tyči. O päť minút zužitkoval Gundovu prihrávku Hronec a domáci viedli 2:0. Potom sa hra vyrovnala, Vlachovčania však naďalej podnikali nebezpečné útoky. V 19. min. potiahol akciu Hronec a vyrazenú loptu poslal do siete Jakab. O dve minúty nasledoval priamy kop Liptáka st, ktorý Szöllös len s námahou vyrazil na roh. Do konca polčasu mohli domácu gólovú bilanciu vylepšiť Lipták ml., či Lipták st., mierili však len do brvna. Na druhej strane sa nepodarilo Mátému prehodiť domáceho gólmana. Inak sa hostia dostávali do šancí len sporadicky. Chuť strieľať góly nestratili domáci ani po prestávke. Hneď v 48. min. nezištne prihral Hricko Liptákovi st., ktorý si položil brankára a poslal loptu do prázdnej brány. O dve minúty vystrelil Hronec, následný roh rozohral Lipták st., slabá strela M. Hajdúka však nedošla do bránu, pretože zastala v blate. Netrvalo však dlho a domáci sa znova radovali. V 53. min. ukázali domáci peknú akciu na jeden dotyk. Na jej konci bol Hronec, ktorého nahrávku premenil na piaty gól M. Ondrejčík. Potom domáci trocha ochabli, hra sa vyrovnala a hostia sa častejšie dostávali pred bránu súpera. Nebezpečnou strelou sa prezentoval Dávid. Desať minút pred koncom prenikol po prihrávke Liptáka st. Hronec a uzavrel gólový účet stretnutia na 6:0. V samotnom závere sa v šanci ocitol striedajúci Kičura, mieril však vedľa.

Krh. Dlhá Lúka - Dobšiná

3:2 (1:1)

G: Rigó 3 (2 z 11 m) - Valentko, Rupp, ŽK: M. Péči - Grančák 2, Surovský, Jakubčo, ČK: Grančák (Dobšiná), R: Š. Lucza, DZ: Š. Máté, D: 50

Dobšiná: T. Lipták - Klausman, Strelka, Herško, Rupp, Surovský, Laurinc, Grančák, Valentko, Záhoranský, R. Jakubčo, striedali Hrnčiar, F. Jakubčo

Na ťažkom teréne sa hralo na hranici regulárnosti. Do polčasu bola hra vyrovnaná a odvíjala sa prevážne v strede poľa. Hostia sa ujali vedenia už vo 4. min., keď skóroval Valentko strelou spoza šestnástky. O dvadsať minút neskôr mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Rigó a zrovnal stav stretnutia. Po obrátke v 48. min. fauloval Valentko v pokutovom území a hlavný arbiter ukázal na biely bod po druhýkrát . Úspešným exekútorom druhej penalty bol opäť Rigó. Ten v 54. min. odrazenú loptu od hosťujúceho obrancu dopravil do prázdnej brány a zaznamenal hetrik. V 75. min. uvidel hosťujúci Grančák za urážku rozhodcu druhú žltú karta a porúčal sa predčasne pod sprchy. I napriek oslabeniu sa Dobšinčanom podarilo znížiť Ruppom, ktorý v 85 .min. po samostatnej akcii strelou k pravej tyči prekonal domáceho gólmana. Mali i ďalšiu šance na vyrovnanie, ale Rupp mieril z tesnej blízkosti nad domácu bránu. Hostia odchádzali zo stretnutia s pocitom krivdy a tréner Július Strelka na margo arbitrovania uviedol: "Rozhodca bol najslabším článkom a domáci zvíťazili vďaka dvom sporne nariadeným penaltám. I keď v stretnutí bolo päť striedaní nastavovala sa v závere iba jedna minúta."

Lipovník - Jablonov n/T.

10:1 (5:1)

G: Fábián 4, Klinko 3, M. Podracký, Szabó, Barczi - Szciranka, ŽK: Korintuš, Barczi - P. Juhász, Csobádi, R: S. Gallo, DZ: Krzák, D: 50

Lipovník: Tóth - Kováč, Barczi, Szücs, Korintuš, Szabó, M. Podracký, Fábián, Orosz, Klinko, Grecmacher

Jablonov n/T.: Filipko - Lipták, Molnár, Zajdó, P. Juhász, Tamás, Csobádi, F. Juhász, Viszlay, Pál Baláž, Szciranka, striedali Hlavček, Szilasi, V. Kováč

Neočakávane vysokú prehru na Dedinkách si Lipovník vynahradil na domácej pôde. Po opatrných úvodných minútach, keď mieril tesne vedľa Szücs, otvoril v 6. min. skóre Fábián. Priamym kopom z tridsiatich metrov obstrelil múr a lopte v ceste do siete nezabránil ani brankár hostí Filipko. O minútu tvrdo vystrelil M. Podracký a lopta sa brankárovi vyšmykla a skončila v bráne. V 9. min. bol v šestnástke faulovaný Grecmacher a nariadenú penaltu Fábián bez problémov premenil. Domáci pokračovali v tlaku. V 11. min. sa prekľučkoval pred bránu Klinko, zblízka však mieril len do brankára. Na konci prvej štvrťhodiny viedli domáci už 4:0. Orosz odcentroval, Szabó predĺžil na Klinka a ten poslal loptu k ľavej tyči. Nasledovalo brvno Klinka po centri Barcziho. Hostia sa k slovu dostali v 21. min. Po pravej strane ušiel F. Juhász odcentroval a Szciranka krížnou strelou prekonal Tótha. O pár minút sa pred domácim brankárom ocitol Viszlay, ale mieril len do jeho rúk. Domácim odpovedali hlavičkou Klinka, ktorá len tesne minula bránu. Desať minút pred koncom polčasu sa v skrumáži pred bránou najlepšie orientoval Fábián a strelou po zemi zvýšil na 5:1. V závere mal gól na kopačke Barczi, ale jeho strela z uhla minula bránu. Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. V 48. min. poslal Klinku dlhú loptu z polovice ihriska na Barcziho, ktorý obišiel aj brankára a pridal ďalší gól. Nasledujúce dve šance Klinka zostali nepremenené, najprv mieril vedľa, potom jeho strelu zastavilo brvno. V týchto chvíľach už útočili takmer všetci domáci hráči, čo využívali hostia. V 67. min. mieril tesne vedľa pravej tyče Szciranka. O tri minúty vystrelil Klinko, brankár hostí loptu len vyrazil a na dorážku Szabóa už nestačil. Potom sa znova presadil Fábián, keď z otočky poslal loptu k ľavej tyči. O chvíľu zachytil Klinko odkop hostí, vystrelil a lopta sa od brankárovej nohy odrazila do siete. Desať minút pred koncom F. Juhász len nastrelil Tótha. Skóre na konečných 10:1 upravil tri minúty pred koncom po prihrávke Fábiána Klinko. V poslednej minúte hlavičkoval tesne vedľa Szücs.

Dlhá Ves - Dedinky

1:1 (0:1)

G: A. Pomaj - Kopkáš, ŽK: bez, R: Molnár, DZ: O. Lábaj, D: 60

Dlhá Ves: Paulínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Blatník, Arp. Pomaj, Att. Pomaj, V. Ferdinand, Máté, Péntek, R. Ferdinand, striedal A. Ferdinand

Dedinky: M. Ogurčák - Majerčák, P. Ogurčák, Novák, Ľ. Pamula, J. Pamula, Kopkáš, Varga, Korfanta, Brnčík, M. Chabada, striedali Kún, Mačejovský, Lacika

Domáci do polčasu vynechali tri vyložené šance a častejšie ohrozovali bránu Ogurčáka. Najprv mohol skórovať dvakrát Arp. Pomaj, ale po jeho samostatnej akcii úspešne zasiahol hosťujúci gólman. Neskôr si poradil aj so strelou v podaní R. Ferdinanda. Hostia ohrozili domácu bránu iba raz po úniku O. Kopkáša, ktorý presne zakončil a prekonal brankára Paulínyho. Po prestávke začali domáci s náporom a v 65. min. zrovnali stav Arp. Pomajom, ktorý prestrelil hosťujúceho brankára. O víťazstve mohli rozhodnúť obaja aktéri stretnutiu a útoky sa striedali na oboch stranách. Tentoraz útočník hostí z hranice malého vápna netrafil bránu a dvakrát úspešne zasahoval domáci gólman. V závere mohol rozhodnúť o zisku troch bodov domáci Blatník,ale z niekoľkých metrov prestrelil hosťujúcu bránu. "Od súpera sme očakávali viac. Po vyrovnaní sme mali blízko k víťazstvu, ale brankár hostí bol proti a neraz svojich podržal," uviedol po stretnutí tréner Dlhej Vsi Alexander Paulínyi.