Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Vydarený Jugo Cup karatistov

Košice - Minulá sobota patrila mladým nádejným košickým karatistom, ktorí sa stretli v telocvični ZŠ Juhoslovanská 2 na sídlisku Ťahanovce, aby si

navzájom zmerali sily. Premiérový ročník turnaja "JUGO CUP" zorganizoval Školský športový klub JUGO Košice so zámerom usporiadať súťaž práve pre začiatočníkov, čomu boli prispôsobené samozrejme aj pravidlá. Vo veľkej konkurencii 7 zúčastnených klubov (takmer 130 prezentovaných pretekárov) sa najviac darilo ťahanovským karatistom, keď domáci klub ŠŠK JUGO Košice obsadil 3. miesto a KK UNION Košice druhú priečku. Víťazom sa stalo družstvo TJ Metropol Košice, ktoré si z rúk starostu MČ sídlisko Ťahanovce Cyrila Betuša odnieslo domov pohár pre najúspešnejší tím. Ostáva už len veriť, že tento turnaj sa stane tradíciou pre začínajúcich košických karatistov a že ďalší ročník JUGO CUP-u bude rovnako úspešný ako ten zakladajúci. Július Valenta, prezident Východoslovenskej únie karate a bojových umení pochválil organizátorov: "Súťaže pre začiatočníkov sú veľmi dôležitou investíciou do ďalšieho rozvoja karate na východnom Slovensku, ktoré v súčasnosti patrí medzi slovenskú karatistickú špičku. Súťaž bola zorganizovaná na vynikajúcej úrovni, organizátor zabezpečil nádherné ceny pre víťazov, čo samozrejme najviac potešilo práve najmladších karatistov. Chcem aj touto cestou poďakovať organizátorovi a popriať mu veľa elánu do ďalších ročníkov Jugo Cup-u." Asistent reprezentačného trénera pre mládež Peter Bozogáň zhodnotil turnaj takto: "Vítame novovzniknutý turnaj pre mládež, ktorý prakticky nahradí bývalý Prázdninový pohár, za čo patrí vďaka hlavne pánovi Bácskaiovi. Na takých turnajoch je možnosť dať príležitosť novým pretekárom, čo sme aj využili. Viacerí sa ukázali v dobrom svetle. Turnaj bol po organizačnej

stránke zvládnutý dobre. S bilanciou 9 prvých, 6 druhých a 4 tretích miest sme spokojní. Je škoda, že pri nerovnomernom bodovom ohodnotení kata (6/4/2) a kumite (3/2/1) ani bilancia 9-6-4 nestačila a ako družstvo Union Košice sme sa umiestnili v súťaži družstiev na druhom mieste. To je vari jediné, čo by mal organizátor podľa môjho názoru do ďalšieho ročníka zvážiť." Tréner KK Tanden Košice Ing. Martin Beca, PhD. pochválil najmä svojich zverencov: "Napriek chrípkam, ktoré zabránili štartu viacerých nádejných karatistov, sme získali dve zlaté a jednu striebornú medailu. Chcem pochváliť najmä tých, ktorí boli prvý raz na súťaži a hneď sa im podarilo získať medailu. Organizátorovi držím palce a teším sa na ďalšie ročníky."