Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Šťastná sedmička v podaní Rudniancov, nešťastná v prípade Spišského Podhradia

Spišská Nová Ves - Za nepriaznivého počasia, v niektorých prípadoch (Harichovce, Krompachy) aj za nepriazne rozhodcov, pokračovali štvrto a

piatoligové súťaže. O najväčšie prekvapenie sa postaralo Spišské Podhradie, keď vo Finticiach vyfasovalo sedmičku. V piatoligovej spoločnosti J-Z pútali pozornosť vzájomné derby V. Folkmar - Nálepkovo, Helcmanovce - Prakovce a Sp. Vlachy - Smižany.

IV. LIGA

ROŽŇAVA - KROMPACHY 1:1 (0:1)

Zápas sa hral na premočenom, ale dobre pripravenom trávniku. Domáci vyrukovali pre nich vraj na "zápas roka" s riadnym nasadením, kde o tvrdé zákroky nebola núdza. Na rozmočenom trávniku sa pohybovali ľahšie ako hostia a nebezpečné boli najmä centrované lopty do pokutové územia, s ktorými si však výborne chytajúci Štovka v bráne hostí dokázal poradiť. Hostia sa zamerali na dôslednú obranu. V 20. minúte Zahuranec pekne uvoľnil I. Košča, ktorý krížnou strelou tesne minul domácu bránu. Na druhej strane domácim zmaril šancu Štovka, keď dobre zasiahol pri nájazde útočníka domácich. V 35. minúte Ľ. Ontko šikovne uvoľnil I. Košča, ktorý technickou strelou obstrelil brankára 0:1. V 42. minúte po likvidačnom faule na Ľ. Ontka uvidel druhú žltú domáci hráč a musel predčasne opustiť ihrisko.

V prvom polčase sa veľmi dobrým výkonom prezentovala aj rozhodcovská trojica. Spravodlivé rozhodovanie sa asi nemohlo páčiť delegátovi zväzu, ktorý im v kabíne rozhodcov musel poriadne prehovoriť do duše, lebo druhý polčas hrali futbal už len domáci spolu s rozhodcovskou trojicou.

Hneď prvý rohový kop lopta ešte nedoletela do pokutového územia hostí následne zrevanie v pokutovom území a pokutový kop - 1:1. Nemožno nepochváliť domácich za snaženie, za bojovnosť a obetavosť, akú predvádzali v tomto zápase, za to si remízu určite zaslúžili, ale hostia si v druhom polčase futbal niekedy až smiešnymi verdiktami rozhodcov nezahrali. Priebeh hry sa preto odohrával väčšinou na polovici hostí. Vzhľadom na to, že obrana hostí pracovala veľmi dobre a domácich už do šestnástky nepustila, zápas sa skončil "spravodlivo" 1:1.

KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ďorď, Tomašov - Kurilla, Mochlár, I. Košč, Šmida - Ľ. Ontko, M.Ontko, Lesňák, striedali : Biľ, Varga.

ŽAKAROVCE - ŠACA 1:1 (0:0)

RUDŇANY - KOŠ. NOVÁ VES 7:0 (3:0)

Spravodlivej odplaty sa za už niekoľkoročné krivdy dočkali Rudnianci. Či už to bolo ešte v V. lige J-Z, ale aj štvrtej, Košická Nová Ves stále Rudniancom "neladila". O to cennejší je sedemgólový výprask, dokonca len s desiatimi hráčmi, keď Brezovaj v snahe zabrániť gólu vybehol mimo šestnástky a po ruke videl červenú kartu.

Strelecké manévre odštartoval na ťažkom premočenom teréne v 10. minúte Dunka - lopta odrazená od brvna sa následne od domáceho kanoniera odrazila do siete. V 37. minúte mali domáci výhodu priameho kopu a Vodhanel sa zo svojej parkety nemýlil - 2:0. Už o desiatich hráčov v 41. minúte nekompromisne zakončil Bilak a upravil na polčasových 3:0.

Aj v druhom polčase oslabení domáci búšili do súpera. Hneď na začiatku v 46. minúte pridal svoj druhý gól v stretnutí Vodhanel a v 62. minúte ten istý hráč zavŕšil svoj hetrik. Perfektný gól na 6:0 zaznamenal Sasák, keď ďalekonosnou strelou z 30 metrov vymietol pavučinu. V 87. minúte po vydarenej kombinácii Dunka - Bilak, sa posledne menovaný po druhý raz zapísal do listiny strelcov. V 90. minúte, ako to už bývalo v minulosti zvykom, rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý videl iba on. Náhradník Fischer penaltu vystihol a domáci tak zaslúžene zvíťazili vysoko 7:0. Pred 100 divákmi rozhodoval s chybami rozhodoval Marušin. RUDŇANY: Brezovaj - Schmidt, Sasák, Slamený - Sirko, Macala, Vodhanel, Bilak, Neuvirth - Dunka, Biskup, striedali: Fischer, M. Antal, Ošust.

J. PETRUŠKA

FINTICE - SP. PODHRADIE 7:2 (5:0)

Hostia napriek obávanému tlaku sa nechali prvých pätnásť minút zatlačiť na vlastnú polovicu a inkasovali tri góly po školáckych chybách. Slabý pohyb, zlá orientácia boli charakteristické pre Podhradčanov, ktorí ešte v prvom polčase dostali ďalšie dva góly.

Futbalisti spod Spišského hradu vôbec nepripomínali tím z čela IV. ligy Sever.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, aj skóre (2:2). Prísnejšie kritéria zniesli v drese hostí len 3 - 4 hráči, ostatní boli až príliš odovzdaní, ale futbal sa hrá aj za daždivého počasia a keď domáci pridali na dôraze, bojovnosti a ich príznačnej agresívnosti, Podhradčanom zostali oči v smútku. Pred 200 divákmi rozhodoval rozhodca z Poľska Gužík. SP. PODHRADIE: Ďurica - Galovič, S. Fábry, Gonda - Grivalský, Džubák, Komara, Sedlačko, Ľ. Fábry - Glevický, Haľko, striedali: Mišenčík, Pokrivčák.

J. KOMARA

V. LIGA

V. OPÁTSKE - HARICHOVCE 3:2 (1:0)

Zo stretnutia vo V. Opátskom sa budú Harichovčania ešte dlho spamätávať, ale hlavne ukľudňovať. To čo im vyparátili "páni v čiernom" sa len tak nevidí. Harichovce nadviazali na dobrý výkon z domáceho stretnutia, hlavne druhého polčasu, so Spišskými Vlachmi. Počas celého duelu boli lepší, diktovali tempo hry, ale najväčšou prekážkou bola rozhodcovská trojica. V prvom polčase si hostia vypracovali množstvo šancí, ale pri domácich stálo šťastie v podobe žrde. Raz vykopávali domáci z bránkovej čiary a trikrát obetavými zákrokmi zabránili gólu obrancovia. Bolo to však V. Opátske, ktoré išlo do vedenia po strele do stred brány z 30 metrov.

Po obrátke hostia doslova priklincovali súpera, ktorý nemohúcne odkopával lopty, alebo každú sľubnú akciu zastavili rozhodcovia.

Domáci z ojedinelého protiútoku nakopli loptu do šestnástky, obranca Harichoviec loptu odvrátil do bezpečia, ale na počudovanie všetkých AR dvihol zástavku, privolal hlavného R a kopal sa pokutový kop - 2:0. Harichovčania nezložili zbrane, bojovali o každú loptu a podarilo sa im Janečkom znížiť na 2:1.

V. Opátske po náhodnom odkope sa dostalo do šestnástky, kde útočník doslova knokautoval obrancu Kellera a pohodlne zakončil. Po tejto situácii sa asi päť minút nehralo, pretože to už bolo neúnosné zo strany arbitrov. Tí z futbalu urobili divadlo a frašku. Hostia opäť zmobilizovali sily a neustále dobíjali súperovu bránu. Až nedovolený zákrok na prenikajúceho útočníka, ktorý rozhodca už nemohol prehliadnuť, znamenal pokutový kop. Staroň ho bezpečne premenil - 3:2. V závere Harichovčania nastrelili žrď, dvakrát reflexívne brankár vykopával na roh. V 85. minúte ukázal hlavný rozhodca, že nadstavuje 2 minúty, ale hralo sa len do 88. minúty, kedy radšej zápas ukončil. Aj keď Harichovce prehrali, všetkým hráčom patrí poďakovanie za predvedený výkon. Pred 50 divákmi rozhodoval Ruščanský. HARICHOVCE: Lipták - Soták, Hrušovský, Keller - Suchý, Janečka, P. Hudáček, Pukluš, Ľ. Keller - Staroň, Kašický, striedali: B. Hudáček, Šmelko.

P. HUDÁČEK

JAKLOVCE - KR. PODHRADIE 2:1 (2:1)

Jaklovce privítali na rozmočenom teréne za vytrvalého dažďa súpera, ktorý sa prezentoval výborným výkonom. Tréner domácich mal veľké problémy so zostavou, hlavne na poste brankára.

Zápas sa začal aktivitou hostí, ktorí sa už v 3. minúte, po rýchlom protiútoku ujali vedenia Rencsokom. Hneď po rozohraní mohli Jaklovčania vyrovnať, ale strelu Adamišina brankár Almási kryl. Po piatich minútach hry musel kvôli zraneniu z ihriska odísť Fabrici.

V 13. minúte po kombinačnej akcii a po skvelom uvoľnení vyrovnal Ondáš.

Jaklovčanov tento gól vyburcoval k lepšiemu výkonu. Šancu na strelenie gólu mali aj hostia, ale ich strela v 35. minúte skončila iba na žrdi domácej brány. Hneď po tom však platilo známe nedáš dostaneš, keď v 37.minúte po centrovanej lopte Papcuna poslal domácich do vedenia Adamišin.

Druhý polčas sa hral na ešte horšom teréne za silného dažďa a na ihrisku sa viac bojovalo ako hralo. Hostia mali viacero šancí na vyrovnanie. Zvýšiť na 3:1, však mohli aj Jaklovčania po peknej akcii Ondáša s Adamišinom z 80. minúty. Domáci nakoniec tesné víťazstvo udržali a pripísali si ďalšie tri body. Pred 200 divákmi rozhodoval Šoltýs. JAKLOVCE: F. Papcun Fabrici, Lauf, Kandrik, Eliáš Švartz, Mastiš, Papcun, Hajduk Ondáš, Adamišin Striedali: Budinský, Jakubišin

V. MIRVAJOVÁ

V. FOLKMAR - NÁLEPKOVO 0:2 (0:1)

Na premočenom trávniku domáci potrebovali vybojovať tri body, hostia prišli brániť. Čo na tom, že Folkmarčania zatlačili súpera, ale priamymi strelami ohrozili nálepkovskú svätyňu len dvakrát. V 7. minúte Serbín z priameho kopu vyskúšal brankára a odrazenú loptu Melník nedokázal poslať do siete. O výsledku rozhodli dve chyby v obrane. V 24. minúte dlho váhali domáci s odkopom, Soveľ odcentroval loptu a Bendík hlavou trafil do prázdnej brány.

V 47. minúte ľahká centrovaná lopta uzimenému domácemu gólmanovi vypadla z rúk a Bendík pohodlne zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Obraz hry sa nezmenil - domáci útočili, hostia odkopávali loptu kam boli otočení. Druhú domácu prehru sledovalo 150 uzimených divákov. V. FOLKMAR: Petkáč - Štefanik, Kuchár, Varga - Cmor, Melnik, Varga, Rindoš, Serbin - Janiga, Budinský. NÁLEPKOVO: Daniel - Göllner, Žiga, Jánoš - Orsag, Varga, Plachetka, Láclav, Bendík - Soveľ, Lapšanský, striedal: Žonda.

I. GREGA

KRÁSNA - CHRASŤ n/H 3:1 (1:0)

Za stáleho mrholenia sa hral na kvalitnom ihrisku priemerný piatoligový futbal. Krásnej vyšli vstupy do oboch polčasov. Najprv v 8. minúte sa so šťastím tečovaná lopta dokotúľala za čiaru. Po góle sa hra vyrovnala, ale obidve mužstvá si vypracovali minimum šancí.

V úvode druhého polčasu v 48. minúte po vydarenej kombinácii domáci zvýšili na 2:0. V 60. minúte bol pred šestnástkou faulovaný L. Jančár, v hre sa pokračovalo a krížnou strelou domáci pridali tretí gól. Po góle sa Krásna uspokojila a v 75. minúte Sopkovič "jasličkami" vybiehajúcemu brankárovi korigoval konečný výsledok. Pred 50 divákmi bez kariet rozhodoval Nemec. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, L. Jančár, Ľ. Jančár - Celec, Filip, Gardošík, M. Jančár, J. Šefčík - Mihalik, Sopkovič.

M. ŠEFČÍK

HELCMANOVCE - PRAKOVCE 2:2 (2:1)

Derby sa hralo v nefutbalovom prostredí za stále dažďa a v druhom polčase už bol stav ihriska na hranici regulárnosti.

Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorý zásluhou Totha od 7. minúty viedli. Vzápätí mal Toth gólovú príležitosť, bol faulovaný v pokutovom území, rozhodca ponechal výhodu, ale R. Maliňák zblízka netrafil prázdnu bránu. Hostia vyslali v prvom polčase jedinú strelu na bránu z priameho kopu z 30 metrov, čo prekvapilo všetkých, no hlavne domáceho brankára - 1:1. Helcmanovčania znova strhli vedenia na svoju stranu po hlavičke J. Piska.

Po zmene strán hostia pridali na aktivite a skúsený V. Regec využil zlé postavenie brankára a lobom vyrovnal. Domáci sa snažili, ale ani Tothova šanca vytúžený víťazný gól nepriniesla. Prakovčania si prijateľnú remízu už ubránili. Pred 200 divákmi rozhodoval Tomeček. HELCMANOVCE: P. Zmij - Marcinko, Ustohal, M. Kuchár - Grega, V. Zmij, J. Pisko, R. Maliňák, Ľ. Zmij - Ľ. Maliňák, Toth, striedal: Cverčko. PRAKOVCE: Gordan - Čech, Vaškovič, Plachetka - Stoklas, J. Regec, J. Slovinský, D. Slovinský, Hulič - Lukáš, V. Regec, striedali: Šebestyen, Pisko, Lipták.

T. THEIS

SP. VLACHY - SMIŽANY 3:2 (3:0)

V úvode regionálneho derby bola šťastena naklonená na stranu domácich, keď už v 11. minúte obranca hostí Kubus vlastencom ponúkol Vlašanom vedenie. Na ťažkom rozmoknutom teréne za stále dažďa v 22. minúte Čarnoky zvýšil na 2:0 a desať minút pred prestávkou Žiga podčiarkol gólový účet prvého polčasu.

Po zmene strán skórovali iba hostia. Podhorányi v 60. minúte znížil a v 87. minúte Puzder stanovil definitívnu podobu konečného výsledku. Časová tieseň už hosťom nedovolila dosiahnuť priaznivejší výsledok. Pred 100 divákmi rozhodoval Šoltýs. SP. VLACHY: Tomaško - Novák, L. Gonda, Ondov - Horváth, T. Labaš, Mišura, Žiga, Tomajko - Tindira, M. Čarnoky, striedali: R. Jánoš, D. Labaš.

SMIŽANY: Jochman - Bobko, Olejník, Kubus, Neupauer - Brziak, Puzder, Puškáš, Hrušovský - Podhoranyi, Gurčík

striedali: Majkut, Vrťo, Pacanovský.