Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Košičania poľahky zdolali obávané Zubří

Po predohrávaných stretnutiach pokračovala spoločná česko-slovenská hádzanárska liga mužov stretnutiami zostávajúcimi stretnutiami. Tento víkend bol

nahustený pre hráčov Bardejova, ktorí v priebehu dvoch dní odohrali dve stretnutia. V prvom remizovali s Novými Zámkmi a v dohrávke 3. kola prehrali s bratislavskými policajtmi o jeden gól. Vo víťaznom ťažení pokračujú hádzanári 1. MHK Košice, ktorí zdolali obávaného súpera Zubří, ktoré malo na svojom konte iba jedinú prehru. Vonku ešte nestratili ani bod, no v Košiciach sa nedokázalo presadiť a v prvom polčase pôsobilo na palubovke dosť odovzdane. Hoci druhom sa prebudili, predsa len si pripísali druhú prehru v sezóne. Na Morave sa nedarilo Považanov, ktorí prehrali rozdielom desiatich gólov.

1. MHK Košice - Gumárny Zubří 30:24 (17:9)

Košice - Lepší úvod stretnutia si hráči 1. MHK nemohli želať, keď v ôsmej minúte viedli 6:0 nad druhým celkom tabuľky. Od prvých minút dobre bránili a rozchytal sa aj brankár Olejár, ktorý bol počas celého stretnutia výraznou oporou svojho celku. Hosťujúci tréner Ivan Hargaš sa rozhodol už v 4. min. vybrať oddychový čas a upokojiť svojich zverencov, ktorí sa po prvý raz v prvom polčase presadili až na začiatku 9. min. S pribúdajúcimi minútami rástlo nielen skóre v prospech domácich, ale ich sebavedomie a päť minút pred koncom polčasu viedli rozdielom 10 gólov 15:5. V závere súper zmobilizoval sily a štyrmi gólmi skorigoval nepriaznivý stav. Košičania sa spoliehali na pozornú obranu, za ktorou stál spoľahlivý Olejár, ktorý zneškodnil aj dva pokutové hody. Motormi drusžtva boli skúsený Ján Kolesár spoločne s Martinom Justusom, ktorí dali aj najviac gólov. Po zmene strán Zubří pridalo na dôraze, snažilo sa skorigovať osemgólovú polčasovú stratu. Domáci však dobre rozohraný duel už nepustili z rúk a získali tretie víťazstvo v rade za sebou.

1. MHK: Olejár, Barbarič - Mazák, Kočík 1, Faith 6, Nuber, Farkašovský 4, Kolesár 6/2, Kraus 2, Pecha 1, Strapko 3, Justus 7, Miženko. Najviac gólov hostí: Kulišťák 7/3, Hrahovec 5, Hrstka 4. Pok. hody: 2/2 - 6/3, vylúčení 4 - 4, pred 500 divákmi rozhodovali Haštík, Oťakpa.

Jaroslav GLOVIČKO

Bardejov - Nové Zámky 31:31 (18:15)

Bardejov - V 9. kole si hornošarišania pripísali tretí bod v HIL. Prvý polčas nasvedčoval tomu, že by im druhé víťazstvo v interlige nemalo uniknúť. Po vyrovnanom úvode viedli o štyri góly, keď na spojkách sa presadili Seman a Šimíček a na krídle sa pridal Jenčík. Hosťujúci Galla však dokázal kontrovať siedmimi gólmi. Dobrá obrana sa po obrátke rozpadla, Bardejov hral dve presilovky po sebe, no inkasoval dva góly a ďalšie lopty stratil, takže bolo vyrovnané 18:18. Záblesk obratu nastal po dvoch vydarených brejkoch Novotného, ale potom už Stráňovský bol na neudržanie a bolo 25:25. Záver domáci nezvládli. Aj keď Buzinkay vyrovnával a Jenčík dostal domácich do vedenia, po niekoľkých chybách Stráňovský zo 7m hodu vyrovnal desať sekúnd pred klaksónom.

BARDEJOV: Kerekeš, Kaminský, Seman 9/2, Šimíček 6, Jenčík 5, Buzinkay 4, Novotný 3, Sudimák 2, Žemlička 1, Marcin 1. Najviac gólov hostí: Stráňovský 11/2, Galla 7, Braško 6. Pok. hody 7/7 - 2/2, vylúčení 4 - 7, ČK: 60. min. Vadkerti (N. Zámky) za faul, pred 700 divákmi, rozhodovali Sivák, Kavulič.

(šč)

HC Dukla Praha - HC Hranice 32:26 (18:10)

O výsledku stretnutia sa rozhodlo už v prvom polčase, ktorý domáci vyhrali osemgólovým rozdielom (18:10). V druhej časti zápasu sa na ihrisko dostali v domácom drese Dukly aj hráči z lavičky, čo umožnilo Hraniciam aspoň čiastočne skorigovať vysoké vedenie Pražanov.

Najviac gólov: Čurda 6/1, Šík a Hynek po 4 - L. Veřmiřovský 7, Bakalář 5, M. Veřmiřovský 4, pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 400 divákov.

HC Fr.-Místek - MŠK Pov. Bystrica 29:19 (13:8)

Domáci celok začal veľmi dobre, rýchle získal 7 gólové vedenie, hoci v priebehu hry hostia občas znížili. Vďaka Kulhánkovi v bránke svoj náskok nielenže udržali ale aj zvyšovali.

Najviac gólov: Szegény 6, Tomsa 5/2 - T. Stráňovský 6/3, Buchta 4, Tůma 4/1. vylúčení: 7:4, ČK: Straka po treťom vylúčení, pok. hody: 3/2 - 5/4, rozhodovali: Novák, Skružný, 420 divákov.

Dohrávka 3. kola

MHC Bardejov - ŠKP Bratislava 26:27 (11:13)

Domáci, ktorí odohrali v priebehu 5 dní tri ťažké stretnutia, vydržali hrať s oddýchnutými hosťami vyrovnanú hru do konca stretnutia a prehrali nezaslúžene. Dali vyniknúť krídelníkom, ktorí zaznamenali 17 gólov. MHC mohli ešte v závere vyrovnať, ale z rýchleho protiútoku trafili iba brankára Dúhu.

Najviac gólov: Šimíček 6, Jenčík 6, Buzinkay 6 - Kozák 10, Kozlov 6/4, Nižnan 5. Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčení: 5:2, rozhodovali: Črný, Hippík, 700 divákov.