Slovenky po prehre s Rakúskom tretie

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

Slovensko - Rakúsko 24:26 (11:15)Viedeň (SITA) - Hádzanárky Slovenska podľahli včera na medzinárodnom turnaji žien vo Viedni reprezentácii Rakúska

Slovensko - Rakúsko 24:26 (11:15)

Viedeň (SITA) - Hádzanárky Slovenska podľahli včera na medzinárodnom turnaji žien vo Viedni reprezentácii Rakúska 24:26 (11:15) a na podujatí tak zaznamenali už svoju druhú prehru. Zverenky trénera Vojtěcha Mareša obsadili v tabuľke so ziskom dvoch bodov za víťazstvo nad Macedónskom konečné 3. miesto. Prvenstvo patrí bez zaváhania domácemu klubu Hypo Nieder"sterreich (6 b.) pred Rakúskom (4) a štvrtý s nulou na konte skončil jeden zo súperov Sloveniek v blížiacej sa I. fáze kvalifikácie MS 2005 - Macedónsko.

Zostava a góly SR: Gubová, Vaverková - Flašková 2, Stuparičová, Hodošková 1, Štetáková-Géczová, Bencsövá 1, Oborilová 2, Dubajová 6/2, Gáborová, A. Tóthová 12/4, Polláková. Najviac gólov za Rakúsko: Logvinová 6/2, K. Engelová 5, Rotisová 5/1 pok. hody: 6/6 - 5/3, vylúčené: 2 - 4, 350 divákov.

Vojtěch Mareš (tréner SR): "V porovnaní so sobotňajším zápasom proti Hypu sme dnes podali koncentrovanejší výkon, podstatne lepší v obrane. V druhom polčase sme mohli otočiť vývoj duelu, ale to by sme museli lepšie premieňať šance. Minútu pred koncom, keď sme prehrávali o jeden gól, sme nepresnou prihrávkou stratili loptu. Namiesto vyrovnania sme inkasovali, čím súper spečatil svoje víťazstvo. Napriek prehre som s hrou dievčat spokojný."

Ďalší výsledok: Hypo Niederösterreich - Macedónsko 30:22 (18:8).