Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Posledná Čaňa zdolala tretí Vranov a pripísala si prvé víťazstvo

O najvýraznejšie víťazstvo v neúplnom 13. kole III. futbalovej ligy sa postarali hráči Starej Ľubovne, ktorí v domácom prostredí nasúkali päť gólov

do siete nováčika z Barce. Týmto víťazstvom sa celok spod ľubovnianskeho hradu prebojoval na druhú priečku, čo je najlepším umiestnením v tejto súťaži. Pre karanténu hráčov Prešova sa neodohralo ich plánované stretnutie s rezervou Ličartoviec, no i napriek tomu si hráči Steel Trans udržali prvú priečku. O najväčšie prekvapenie sa postarali hráči poslednej Čane, keď zdolali tretí celok tabuľky Vranov. Ten sa víťazstvom mohol dostať do čela a bojovať tak o jesenného kráľa. Hosťujúcim celkom sa v tomto kole vôbec nedarilo a nezískali ani bod, čo v doterajších kolách tomu tak nebolo. Popri prehre Vranova, zaujalo aj zakopnutie N. Myšle v Sabinove, ktorého hráči potvrdzujú vzostup formy v závere jesennej časti a získali ďalšie dôležité body v domácom prostredí. Program 15. kola: Turňa - Sabinov, Vranov - Stropkov, Barca - Čaňa, Bardejov - St. Ľubovňa, Lipany - Svidník, Prešov B - Humenné, V. Šariš - Ličartovce B, N. Myšľa - Sp. N. Ves.

St. Ľubovňa - Barca 5:1 (3:1)

Stará Ľubovňa - Proti nováčikovi súťaže sa chceli futbalisti Starej Ľubovne rozlúčiť s domácim obecenstvom víťazstvom. Domáci začali úvodným tlakom a desať minút sa hralo na polovici hostí. Hostia postupne vyrovnali hru a vytvárali si gólové príležitosti. Prvú mali v 13. min., ktorú Mačinga nevyužil. V 16. min. dostal na hranici šestnástky prihrávku Savič od J. Pavlišina a z otočky trafil pravú šibenicu. Hostia mohli už o štyri minúty využiť no Mačingovu strelu Mindžák vyrazil. Po ďalšej príležitosti trafili bočnú sieť. V 27. min. sa opäť vyznamenal Mindžák, ktorý najskôr strelu hostí vyrazil na roh a ďalšiu umiestnenú strelu kryl. Domáci v 30. min. Kuhajdíkom zvýšili na 2:0. V 33. min. hostia po rýchlom brejku a zaváhaní domácej obrany Tomašiakom znížili na 2:1. V 40. min. domáci po prihrávke z polovice ihriska zvýšili Savičom na 3:1. Druhý polčas začali domáci tlakom a v 50. min. sa hlavička Kuhajdíka odrazila spod brvna späť do ihriska. Už o minútu neskôr center Matoviča usmernil hlavou Kolcun. Ďalšie príležitosti Boguského a Kuhajdíka Dedinský kryl. V 85. min. po centri Kolcuna a prihrávke Kuhajdíka zvýšil R. Pavlišin. V závere hlavičku Saviča zastavila pravá tyč a v nadstavenom čase Arandelovič nastrelil Dedinského.

Góly: 16. a 40. Savič, 30. Kuhajdík, 51. Kolcun, 85. R. Pavlišin - 33. Tomašiak. Pred 700 divákmi rozhodoval Marflák, ŽK: Boguský, Arandelovič - Študenc, Palkovič, Kaššai, ČK: Kaššai. ST. ĽUBOVŇA: Mindžák, J. Pavlišin (46. Kolcun), Pepich, Matovič, Boguský, Arandelovič, Kupec (70. Lipčák), Savič, Kuhajdík, R. Pavlišin, Solotruk (73. Sivulka). BARCA: Dedinský - Študenc, Kaššai, Tomašiak, Mačinga, Brunovský (77. Štefánik), Hriško, Kočiš, Zábavník, Palkovič, Prachař (58. Straka).

M. MOJCHER

Sabinov - Nižná Myšľa 2:0 (1:0)

Sabinov - Hosťujúce mužstvo z Nižnej Myšle vzbudzovalo rešpekt v dnešnom stretnutí, keď vyhralo v susedných Lipanoch a vo Veľkom Šariši, ale domáce mužstvo začalo bez rešpektu. Už v 3. min. po centri Kiša, Pták zo 7 m prestrelil bránu. Hneď v 5. min. pekne uvoľnil Darák Ptáka a ten nekompromisne dáva gól na 1:0. Po góle hostia prevzali iniciatívu, domáci dobre bránili a šli do protiútokov, ale nevychádzala im finálna prihrávka. V 23. min. domáci Kiš pekne vystrelil, ale brankár hostí Várady loptu vyrazil. Hostia aj keď mali územnú prevahu, ale čistú šancu si nevypracovali. V druhom polčase sa hralo od začiatku opatrne. Hostia mali viac z hry, ale v 53. min. domáci Pták z hranice šestnástky vystrelil, ale pozorný Várady bol na mieste. V 59. min. po chybe v strede poľa domácich, hráč hostí Korínek vystrelil, ale brankár Talian loptu spod brvna vyrazil. Hneď nato hostia dvakrát ohrozili brankára Taliana, ale on stál pevne na svojich nohách a strely zneškodnil. V 79. min. domáci Andraščík išiel do brejku, nacentroval loptu na päťku ale domáca obrana odvrátila na roh. V 84. min. Andraščík pekne zabojoval, získal loptu, prihral Luptákovi a ten nezaváhal a dal na 2:0. V 89. min. hráč hostí Korínek pekne vystrelil z priameho kopu, ale brankár Talian vyrazil loptu na roh. Aj keď hostia mali v druhom polčase prevahu, domáci za bojovný disciplinovaný výkon a výborný výkon brankára si víťazstvo zaslúžili.

Góly: 5. Pták, 84. Lupták. Pred 400 divákmi rozhoodval Chochoľák, bez kariet. SABINOV: Talian - Molčan (73. Dugas), Matulaj, Bašista, Bartoš - Darák, Miščík (90. Gajdoš), Lupták, Andraščík - Kiš (61. Majcher), Pták.

N. MYŠĽA: Várady - Lipnický, Sciranka, Kováč (19. Salak), Senjuž - Mižák, Vágner, Gašpar, Korínek - Večeřa, Frajkor.

P. PLAVČAN

Stropkov - Turňa 2:1 (0:0)

Stropkov - Prvý náznak domácej gólovej príležitosti prišiel až v závere úvodnej štvrťhodiny. Druhú prihrávku od spoluhráča však Vachaľ poslal iba do rúk brankára. Ani v ďalšom priebehu prvého polčasu sa Stropkovčanom nedarilo prekonať dobre organizovanú defenzívu súpera. V 20. min. sa individuálne presadil Andrejko, no nakoniec stroskotal na brankárovi Rebejovi. Po polhodine hry domáci zvýšili aktivitu, ale vyloženú príležitosť si nevypracovali. Strela Andrejka skončila v náručí Rebeja, ďalekonosný pokus Staška brakár Turne rovnako kryl a priamy kop Kočiša skončila na dobre postavenom múre. Aktivita Tesly pokračovala aj v druhom polčase. Hneď v jeho úvode sa Vachaľ prekľučkoval až k bránkovej čiare, no jeho spätný prízemný center pred nabiehajúcim Staškom odvrátila obrana. V 55. min. priamy kop Tírera z 25 m zastavila pravá žrď brány hostí a následné dorážka Čepu skončila v náručí Rebeja. Ten si poradil aj so strelu Staška a bol to opäť Čepa, ktorého druhú dorážku tentoraz zastavila žrď. Neutíchajúca snaha domácich bola predsa len korunovaná gólom v 68. min., keď si za obranu hostí na prihrávku nabehol Andrejko a presnou strelou otvoril skóre zápasu. Ten istý hráč roztlieskal publikum aj v závere stretnutia, keď sa v pokutovom území skvele zbavil protihráča a svojím druhým gólom potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich. Hostia dali čestný úspech už v nadstavenom čase, keď priamy kop z 18 m poslal do siete kapitán Erdélyi.

Góly: 68. a 82. Andrejko - 90.+ Erdélyi. Pred 400 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Palička, Čepa - Derjan, Lengyel, Lukács, Péter. STROPKOV: Biroš - Gonos, Staško, P. Kočiš, Palička - Bučko, Andrejko, Tírer, Čepa (90. Vatraľ) - Tabiš (84. Potoma), Vachaľ.

TURŇA: Rebej - Marhefka (24. Gábor), Ivan, Erdélyi, Derjan - Vislay, Lengyel, Ballók, Péter (87. Karol Kočiš) - Darvas, Lukács.

P. BARILLA

Humenné - Lipany 1:0 (0:0)

Humenné - V záverečnom domácom stretnutí jesene začali Humenčania aktívne, no keďže ich snaženie smerovalo väčšinou prehusteným stredom lipianskej obrany, výraznú šancu si nevypracovali. V 6. min. strelu Gavaľu obrana tečovala a v 11. min. si s priamym kopom Pavlulíka brankár Križalkovič bez problémov poradil. Hra sa postupne vyrovnala a hostia ohrozili bránu HFC v 18. min., ale Bončákova technická strela Pillárovi problémy nenarobila. Strelecky aktívny bol v ďalších minútach Michal Gombita, no troma pokusmi Križalkoviča neprekvapil. Ku gólu tak boli nakoniec bližšie "odeváci", keď center Radačovského našiel pri vzdialenejšej žrdi Angeloviča, no ten volejom loptu minul. Keď sa v samom závere neujal ani prienik domáceho Šaltu odchádzali aktéri do kabín za bezgólového stavu. Po zmene strán mali síce prvé príležitosti hostia, keď Angelovič takmer vystihol "malú domov" a Bončák iba tesne minul humenskú bránu, no potom sa dostali k slovu domáci. V 52. min. tiesnený Gavula po kľučke na brankára napol iba bočnú sieť, v 54. min. po hlavičkovou biliarde odvracal Šott až z bránkovej čiary, a keď sa Kolník zbavil Štofana, ktorý ho zastavil nedovolene, v hre sa pokračovalo. Radosť pre divákov však prišla už o minútu, pretože priamy kop Š. Tomčáka skončil presne v šibenici Križalkovičovej brány. HFC mohol vedenie hneď potvrdiť, keď v prečíslení R. Tomčák nezištne prihral na päťku Ruskovskému, no ten trafil iba žrď. Keď v 75. min. Ruskovského bomba tesne minula cieľ karta sa postupne začala obracať a hostia získavali prevahu. Strelu Bočana v 79. min. vytlačil Pillár na brvno, v 81. min. osamotený Angelovič nezakončil a bomby Štofana a Bončáka z desiatich metrov excelentne kryl Pillár čím zabezpečil domácim tri body.

Gól: 67. Š. Tomčák. Pred 230 divákmi rozhodoval Slebodník, ŽK: Gavaľa, Mamaj - Guzík, Šott, Liščinský. Humenné: Pillár - R. Tomčák - Ontkólc, Šalata - Mamaj, Michal Gombita (38. Miroslav Gombita), Gavula, Š. Tomčák, Pavlulík - Ruskovský, Gavaľa (65. Kolník). Lipany: Križalkovič - Štofan - Kaščák, Seman - Liščinský, Šott, Guzík (42. Hovančík, 81. Hovanec), Molčan, Radačovský (75. Turak) - Angelovič, Bončák.

M. ŠKUBA

Svidník Bardejov 3:0 (2:0)

Svidník - Domáci položili základy svojho víťazstva v prvej polovici prvého polčasu. V 14. min. vysunul do krídelného priestoru Paňko Kizáka, ktorého center poslal hlavou nekompromisne do siete Bučko. Ku gólu mali blízko aj Wallaszczyk a Kizák. Prvý menovaný mieril hlavou 30 cm nad bránu a Kizák pri ideálnej prihrávke Bučka zaváhal a Kukulský mu už možnosť na reparát nedal. Osem minút po úvodnom presnom zásahu zahrával Wallasczcyk rohový kop, lopta preletela až na druhú žrď, kde ju do siete poslal Vyravec. Od ďalšieho gólu zachránil hostí o tri minúty včasným vybehnutím Mikitka, pretože na jeho bránu sa rútili až traja Svidníčania. V závere polčasu ešte Paňko naservíroval loptu ako na podnose Bučkovi, ale ten ju netrafil z hranice 16-ky ideálne. Bardejov hrozil v prvom polčase iba platonicky, ale po dohovore v kabíne zverenci M. Čeča pridali po zmene strán na aktivite a v 50. min. sa pred Hvozdom ocitol Tkáčik, avšak brankár Svidníka ho bravúrne vychytal. O minútu prekopol spolovice odkrytú bránu Wallaszczyk a na druhej strane minul cieľ hlavou Gerčák. V 55. min. bol už Tkáčik presnejší, ale Druga jeho pokus stihol vykopnúť. Najväčšiu príležitosť hostí mal v 59. Čekan, ktorý z hranice päťky po skrumáži prestrelil bránu. Päťnásťminútovku zahadzovania šancí ukončil v 60. min. Paňko, keď sa gólom poďakoval za prihrávku Bučkovi. V ďalších minútach sa už síce podobné dramatické situácie vytrácali, aj napriek tomu sa mohli ešte do streleckej listiny zapísať Bučko, Jurč, či Kizák.

Góly: 14. Bučko, 22. Vyravec, 60. Paňko. Pred 350 divákmi rozhodoval Leško, ŽK: Hoclár. Svidník: Hvozda Jurč, Vyravec, Druga, Pustý - Wallaszczyk (81. Hirka), Harakaľ, Paňko, Miženko (37. Karafa) - Kizák, Bučko (77. Kaleja). Bardejov: Mikitka Gerčák (75. Katanik), Kukulský, Čekan (63. Richveis), Kica - Lauko, Luščák, Pisarik (75. Potoma), Hoclár - Bosák, Tkáčik.

I. MAKÓ

Sp. N. Ves - V. Šariš 1:0 (1:0)

Spišská Nová Ves - Sobotňajší treťoligový zápas, ktorý sa hral za ideálneho slnečného počasia príliš nenadchol. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami s minimom šancí na oboch stranách. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 24. minúte domáci Melničuk, ale zoči voči brankárovi hostí slabou strelou minul pravú žrď. O osude stretnutia rozhodla 34. minúta, keď Slivoš perfektnou umiestnenou hlavičkou k žrdi strelil prvý, a ako sa neskôr ukázalo, aj jediný gól zápasu. V druhom polčase za zmienku stoja dve dobré šance domáceho tímu. Najprv v 60. minúte sa predral cez šestnástku Janečka, pohotovo zakončil ale gólman hostí Aštary jeho strelu kryl. V 72. minúte sa Compeľ akoby zľakol ponúknutej šanci na strelenie druhého gólu. Hostia sa snažili streliť aspoň vyrovnávajúci gól, no ich úsilie končilo na hranici šestnástky a prakticky si vážnejšiu gólovú situáciu ani nevypracovali. V poslednom domácom vystúpení v jesennej časti si Spišiaci pripísali do tabuľky dôležité tri body. Celkovo sobotňajší zápas nezodpovedal úrovni tretej ligy.

Gól: 34. Slivoš. Pred 350 divákmi rozhodoval Eperješi, ŽK: Janečka - Borza. SP. NOVÁ VES: Tököly - Koniar, Hrušovský, Sedláček - Geletka, Kaľavský, Compeľ (90. Širilla), Melničuk, Pavlík - Slivoš (90. Soták), Janečka. V. ŠARIŠ: Aštary - Borza (66. Durčák), Mariňák (45. Matej), Lukáč (45. Filipák) - Vasiľ, Džubinský, Guman, Porochnavý, Aľušik - Vasiľ, Župa.

J. PETRUŠKA

Čaňa - Vranov 2:0 (1:0)

Čaňa - Už len hŕstka tých najvernejších sa bola pozrieť na posledné jesenné vystúpenie domáceho mužstva, ktoré hostilo minuloročného účastníka II. ligy a v súčasnosti jedného z kandidátov na víťaza tohto ročníka. Hoci aktívnejšie začali hostia a percentuálne držanie lopty bolo jednoznačne na ich strane, vedenia sa ujali domáci, ktorí už v 9. min. výborne zahrali priamy kop od rohovej zastávky a Buchlák prudkou hlavičkou nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu. Domáci sa aj po góle snažili hrať to, čo praktizovali od prvých minút zápasu - zabezpečiť obranu, prehustiť stred ihriska, zachytávať útoky hostí už v zárodku a podnikať rýchle protiútoky. To im výborne vychádzalo a postupne sa hra vyrovnala, na ihrisku nebolo vidieť, že hrá tretí s posledným. O vzruch v prvom polčase sa hostia postarali len v 44. min., keď Kupec hrubo fauloval domáceho Jureka, za čo ho hlavný rozhodca odmenil žltou kartou. Začiatok druhého polčasu sa podobal tomu prvému, domáci prehustili stred ihriska, vychádzali zo zabezpečenej obrany, na čo hostia nevedeli nájsť účinnú protizbraň. Domácu bránku sa pokúšali triafať len z priamych kopov, no ani z týchto domáceho brankára nedokázali vážnejšie ohroziť. Umná hra domácich slávila úspech nielen v tom, že hosťom nič nedovolili, ale svojím výkonom potešili najvernejších divákov a svoje úsilie dokázali pretaviť aj v druhý gól, keď úspešným strelcom bol v 86. min. Šándor po presnej prihrávke od Jureka a samostatnom úniku na bránu hostí. Tento gól definitívne zlomil hostí, ktorí už len dohrávali a aj preto domáci zaznamenali, prvé ale úplne zaslúžené víťazstvo v jesennej časti.

Góly: 9. Buchlák, 86. Šándor. Pred 100 divákmi rozhodoval Gál, ŽK: Jurek, Palenčár - Kupec, Komár, Baran. ČAŇA: Piroško - Jurek, Sokoli, Šoltés, Palenčár (46. Juhás), Kičura - Hric (83. Lučkai), Köver, Zupko (69. Čontošfalský) - Buchlák, Šándor. VRANOV: Suchý - Petro, Kubalík, Kupec, Komár (46. Veliký) - Hric, Gaži, Baschiera, Leško - Baran (73. Hajduch), Fedor (59. Durkaj).