Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Vysoké víťazstva Tepličky a Jamníka, Margecany s Hrabušicami len remizovali

Spišská Nová Ves - Najvyššia oblastná futbalová súťaž na Spiši mala v nedeľu na programe 12. kole, v ktorom o prekvapenia nebola núdza. O to

najväčšie sa postarali Margecany. Doma s Hrabušicami len remizovali 1:1 a do čela tabuľky sa tak dostali Tepličania. Tí vyprevadili Vojkovce so sedemgólovou nádielkou. Strelecké hody boli aj v Jamníku. Nečakala sa ani druhá remíza 1:1 v stretnutí Bystrany - Letanovce.

MARGECANY - HRABUŠICE 1:1 (1:1)

Za ideálneho počasia a na kvalitnej hracej ploche domáci hrali svoju kombinačnú hru, hostia umne bránili a snažili sa o rýchle protiútoky. Obidve mužstvá si však vypracovali minimum gólových príležitostí.

V druhom polčase sa hra presunula na polovicu Hrabušíc. Po vydarenej kombinačnej akcii presnej prihrávke Staššíka v 58. minúte Mondry hlavou dostal Margecany do vedenia. Po góle hostia otvorili hru a zopárkrát nebezpečne pohrozili. Ich snaha v podobe vyrovnávajúceho gólu bola odmenená v 80. minúte po presnom zásahu Štefka. Záverečný tlak už vytúžený gól Margecian gól nepriniesol. Pred 150 divákmi rozhodoval Boldižár. MARGECANY: Vojtek - B. Macko, Staššík, H. Macko - Čarnoky, Vaščák, Nigut, Suslov, Kruželák - S. Sokolský, Keruľ, striedali: Hrubý, Mondry. HRABUŠICE: Kukura - Toporcer, Tkáč, Novák - Školník, Faltin, Lučivjanský, Bartoš, Štefko - Popadič, Priehoda, striedali: Školník, Švirloch.

JPP: žiadosť Hrabušíc: Chceme poďakovať rozhodcovskej trojici za veľmi kvalitný a objektívny výkon.

TEPLIČKA - VOJKOVCE 7:0 (2:0)

Súboj dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky bol jednoznačnou záležitosťou Tepličky. Stopäťdesiat divákov si na gól muselo počkať až do 38. minúty, kedy odštartoval strelecký koncert Marcinčák. Na polčasových 2:0 upravil Melega.

Gólová smršť domáceho mužstva pokračoval hneď po prestávke. V 46. minúte sa zapísal do listiny strelcov Lesnický. Na rozdiel štyroch gólov upravil v 58. minúte Hasaj. V 64. minúte už bolo 5:0 - autorom gólu Bigoš. Po druhý raz v zápase prekonal Lesnický gólmana hostí v 72. minúte - 6:0. Konečnú podobu výsledku v pomere 7:0 dal sedem minút pred koncom Melega. Stretnutie rozhodoval Bednár. TEPLIČKA: Gorbár - Timko, Uhrinovský, M. Dolnačko - Laško, Cpin, Hasaj, Melega, Marcinčák - Lesnický, Hamrák, striedali: Bigoš, Sucheňák. VOJKOVCE: Kakalejčík - Gonda, Župa, Vilkovský - Fábry, Vrábeľ, Hudák, Ilavský, Kandra - R. Klešč, J. Klešč, striedali: R. Kandra, Volčko, Pavlík.

JAMNÍK - SLOVINKY 7:2 (4:1)

Posledný raz v jeseni, ale aj v roku 2004 sa hral v Jamníku majstrovský futbalový zápas I. triedy. Domáci hrajúci vo veľmi dobrej forme sa chceli ukázať v čo najlepšom svetle. Lenže v 3. minúte ich zaskočil Medvec - 0:1. V 29. minúte otvoril gólový účet Jamníka Fabiny a ten istý hráč o päť minút naklonil misky váh na domácu stranu. Vzápätí sa k slovu dostal strelecky disponovaný Slavomír Čuj - v 38. minúte zvýšil na 3:1 a päť minút pred koncom prvého polčasu pridal svoj druhý gól - 4:1, aby v úvode druhej časti zavŕšil svoj čistý hetrik.

Za stavu 5:1 neuznal hlavný rozhodca Slovinkám pokutový kop. Aj napriek nepriaznivému skóre a spomínanej neuznanej penalte hostia hrali futbal a zopárkrát nebezpečne pohrozili. Štyri minúty pred koncom dosiahol hetrik aj Fabiny - 6:1. To ešte nebolo všetko. V 88. minúte mali Jamníčania výhodu pokutového kopu. Zahrával ho, kto iný, Miroslav Farkašovský - 7:1. Posledné slovo mali Slovinky a Neubeller korigoval konečný výsledok v pomere 7:2. Pred 300 divákmi rozhodoval Džubák. JAMNÍK: Jaro Macejko - Michal Farkašovský, Ján Čuj, Marek Čuj - Koňak, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, Miroslav Farkašovský, S. Čuj - Fabiny, D. Farkašovský, striedali: Fassinger, Kočiš, Ruman. VOJKOVCE: Horňák - Hudec, Seman, Čech - Dunka, Neubeller, Barbuš, Cicoň, Ďorko - Poláček, Medvec, striedal: Janiga.

SLOVAN GELNICA - ODORÍN 5:3 (2:1)

Domáci začali vo veľkom štýle a už v 4. minúte nastrelili žrď, ale udrelo na druhej strane, keď z protiútoku presne zakončil Zekucia - 0:1. V 22. minúte Mikluš vyrovnal a od 39. minúte Gelničania viedli po Kontrošovom góle. Hneď po zmene strán opäť Kontroš prekonal Maľaka - 3:1. Odorínčania sa nevzdávali a na rozdiel gólu znížil M. Majko. Znova mali domáci prevahu, ktorú pečatili gólom na 4:2. Jeho autorom bol v 82. minúte Petrík. V 87. minúte po spornej a prísnej jedenástke M. Majko strelil kontaktný gól. Gólovú bodku za posledným stretnutím jesene dal Petrík minútu pred koncom. Pred 250 divákmi rozhodoval Šofranko. SLOVAN GELNICA: Pavlovič - B. Hofman, Sewczuk, Ogurčák - Klein, Ľ. Hofman, Kontroš, Králik, Mikluš - Tomaško, Petrík, striedali: Danielis, Petrov, Drajna. ODORÍN: Maľak - M. Majko, Kubus, Mikolaj - Goduľa, Zemba, Čarnoky, Fabian, Maďar - Baluch, Zekucia, striedali: Fabian, Kavulič, Sedlačko.

JPP: odkaz Odorínčanov: Aj keby sme hrali do rána, vyrovnať by sa nám nepodarilo. Rozhodcovská trojica nás držala nakrátko.

BYSTRANY - LETANOVCE 1:1 (1:1)

O osude stretnutia v Bystranoch sa rozhodovalo v jeho úvode. Najprv hosťujúci Biskup dostal Letanovce do vedenia. O minútu už bolo vyrovnané zásluhou Pavlíka. Hlavne v prvom polčase podržal dobrými zákrokmi brankár Drabiščák. V druhej časti hry už to bol futbal o ničom z oboch strán. Pred 50 divákmi rozhodoval Rusnák. BYSTRANY: Pavol - Gonda, Šatala, Jochman - Lipovský, Lukáč, Jozef Suchý, Chlebovec, O. Pavlík - Ján Suchý, Ogurčák. LETANOVCE: Drabiščák - Pecha, Lesnický, Kubičár - Body, Šoltís, Gurecký, Slamený, Franko - Biskup, Toporcer.

KLUKNAVA - OLCNAVA 2:1 (2:0)

V Kluknave sa hral zápas priemernej úrovne. Domáci ovládli hru a postupne pribúdali góly. V 8. minúte potešil 150 divákov Kokoruďa a v 45. minúte sa blysol kanonier Belej - 2:0.

Po obrátke Olcnavčania prepli na vyššie obrátky, dokázali znížiť striedajúcim Čižmárikom na 2:1, ale ich úsilie o vyrovnanie nebolo úspešné. Kluknavčania si jednogólové víťazstvo ubránili. Stretnutie dobre rozhodoval Š. Kunzo. KLUKNAVA: Dunka - Podracký, Kormoš, Hopej - Kokoruďa, Lisý, Čarnoky, Pribičko, Rychnavský - Horváth, Belej, striedali: Cifra, Zahuranec. OLCNAVA: Ferenčuha - Kožar, Petrov, Kožar - Vozar, Petrov, Salaj, Fifik, Melega - Olejník, Kaščák, striedali: Gardošík, Čižmárik.