Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Nováčik z Veľkej Lomnice vystriedal na čele Mlynčeky

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami dvanásteho kola.I. TRIEDA rasterKRAVANY SP. ŠTVRTOK 5:1 (3:1)

Poprad Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala včera stretnutiami dvanásteho kola.

I. TRIEDA raster

KRAVANY SP. ŠTVRTOK 5:1 (3:1) raster

V zápase dobrej úrovne videli diváci od začiatku veľa pekných akcií na oboch stranách. Ako prví sa dostali k slovu domáci a už v 11. minúte išli do vedenia. Z neho sa však netešili dlho, lebo hostia o niekoľko minút odpovedali vyrovnávajúcim presným zásahom. Vzápätí mal výbornú šancu hosťujúci Ľ. Bajtoš, ale z pätky napálil loptu priamo do dobre postaveného domáceho brankára. Kravanci boli efektívnejší v zakončení, čo potvrdili dvoma gólmi ešte do prestávky. V druhom polčase hostia nečakane poľavili a akoby sa zmierili s osudom. Domáci boli pri chuti, čo zvýraznili ďalšími dvoma gólmi, ktorými prikrášlili svoje plne zaslúžené víťazstvo.

Góly: Ruiz 2, Čonka, Kobolka, Krajč Ľ. Bajtoš. Pred 100 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Krajč, Ujčík P. Bajtoš.

JÁNOVCE SP. TEPLICA 4:2 (1:2) raster

Tepličania prekvapili v úvodných minútach domácich dobrou kombinačnou hrou a nečakane si vypracovali dvojgólové vedenie. Až po tomto okamihu sa hra vyrovnala a k slovu sa dostali aj Jánovčania. Ešte do prestávky sa im podarilo zaznamenať dôležitý kontaktný gól stretnutia. Po obrátke sa obraz hry zmenil. Domáci pridali vo všetkých herných činnostiach a po troch presných zásahoch otočili skóre vo svoj prospech.

Góly: Slovik, Mangera, Slebodník, Petrovič Jina, Jarabák. Pred 100 divákmi rozhodoval Žiga st., ŽK: Danišovský Michlík, Lang, ČK: Slebodník (Sp. Teplica).

STRÁŽE LUČIVNÁ 1:1 (0:1) raster

Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu produkovali oba celky rozháraný futbal. V prvom polčase diváci veľa vzruchu pred bránami nevideli. Ako prví sa dostali k slovu hostia v 17. minúte, keď svoj prvý náznak akcie zakončili vedúcim presným zásahom. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domácim sa podarilo v 51. minúte vyrovnať, ale to bolo zo strany oboch tímov na dlhé minúty všetko. V zápase slabej úrovne si za predvedenú hru ani jeden z kolektívov plný bodový zisk nezaslúžil.

Góly: Dugas Nemčko. Pred 120 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Galovič 2, Fasinger, Barnáš, Diabelko, ČK: Galovič (všetci Lučivná).

TOPOREC HUNCOVCE 1:1 (0:1) raster

V obojstranne nervóznom zápase začali lepšie hostia. V 25. minúte potvrdili svoju miernu územnú prevahu vedúcim gólom Jankuru. Domáci sa snažili ešte do prestávky aspoň vyrovnať, ale zahadzovali jednu šancu za druhou. Druhý polčas sa hra vyrovnala a obojstranne ešte viac pritvrdila. Výsledkom bolo veľa emócií, ktoré vyústili do troch vylúčení. Hostiteľom sa v 68. minúte podarilo vyrovnať a začínalo sa akoby odznova. V závere sa však už víťazstvo nepodarilo strhnúť na svoju stranu ani jednému z kolektívov, a tak sa body delili.

Góly: Pompa Jankura. Pred 120 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Čepišák 2, Pompa Novák 2, Bonk, ČK: Čepišák Beck, Novák.

ŽAKOVCE V. LOMNICA 2:5 (0:3) raster

V Žakovciach sa hralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom dominovali na hracej ploche hostia. Lomničania mali výraznú hernú prevahu, ktorú do prestávky korunovali tromi peknými gólmi. Po obrátke sa obraz hry výrazne zmenil. Hostitelia začali náporom, hrali s vetrom v chrbte a v úvodnej dvadsaťminútovke nečakane zatlačili hostí pred ich pokutovú územie. Za štvrťhodinu hry dokázali Žakovčania znížiť náskok hostí na rozdiel jediného gólu. Potom však nedokázali premeniť dva pokutové kopy, za čo tvrdo pykali. Hostia opäť prevzali iniciatívu na svoje kopačky a dvoma gólmi spečatili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: Jankura 2 Duchnický 3, Babiáš 2. Pred 120 divákmi rozhodoval Matoš, ŽK: Kováč Babiáš.

SP. BELÁ MLYNČEKY 4:1 (3:1) raster

Líder sa predstavil v derby v Spišskej Belej a v úvode mohol ísť po šanci Soľavu do vedenia, ten však nastrelil iba tyč domácej svätyne. Hostitelia sa osmelili a nečakane udreli dvoma gólmi v rýchlom slede. Pekné akcie sa striedali na oboch stranách a diváci sa mali na čo pozerať. Chlieb sa lámal v 40. minúte. Hostia opäť nastrelili tyč domácej brány a Beľania potvrdili známe pravidlo nedáš-dostaneš a zakontrovali tretím gólom z pokutového kopu. V druhom polčase sa síce Mlynčeky snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale znížiť náskok hostiteľov sa im už nepodarilo. Naopak, Beľania potvrdili svoje víťazstvo štvrtým presným zásahom.

Góly: Kredatus 2, Kovalčík, Varga (z 11 m) Pavličko. Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Milaňák, Kredatus Česelka, Budzák, Jurský.

SP. ST. VES HÔRKA 0:0 raster

Zamagurčania boli od začiatku technickejším mužstvom, ale v koncovke boli jaloví. Hostia sa zamerali na pozorné bránenie a hrozili iba ojedinelými protiútokmi. Domáci mali viac z hry a vytvárali si sľubné gólové príležitosti, tie však zahadzovali. Ani v druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostí držal nad vodou skvelý brankár, ktorý privádzal domácich hráčov do zúfalstva. Zamagurčania napriek veľkej snahe vytúžený víťazný gól nedali. Remíza však nevyjadruje pomer síl na ihrisku.

Pred 100 divákmi rozhodoval Koščák, ŽK: Gurovič (Sp. St. Ves).