FC Steel Trans Ličartovce ŠK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

Ličartovce Nesporne východniarskym futbalovým šlágrom víkendu bolo stretnutie na ličartovskom ihrisku. Na trávnik FC Steel Trans prišla

"druholigová šťuka" zo Zemplína. Michalovce naň vybehli v pozícii druhého mužstva aktuálnej tabuľky. Ličartovčania mali zase čerstvý pohárový skalp prvoligového Ružomberka. Zápas teda sľuboval kvalitný futbal.

Zásluhu oboch aktérov napokon videli diváci zaujímavý duel. Kto očakával jednostranné dobýjanie brány, ako to v Ličartovcach býva častým zvykom, mýlil sa. Hostia vsadili na otvorený futbal. Zavše sa však za snahu o krásu kruto platí. To bol sobotňajší michalovský prípad. Domácim hra so súperom, ktorý chce hrať, zjavne vyhovuje. Michalovce chceli a Ličartovce z toho umne ťažili. Už v prvej päťminútovke tvorca hry Steel Transu J. Majoroš, operujúci znovu na veľkom priestore dvakrát vysunul po ľavej strane Bicáka, no z jeho centrov ešte nezapršalo. V 12.min. však šikovne prihral T. Šimkovi a po jeho prihrávke Piatka otvoril skóre. Hostia potom ešte viac vsadili na ofenzívu. Lenže na to domáci akoby zámerne čakali. Zemplínčania naozaj produkovali sympatický futbal. Najmä v strede poľa o sebe vedeli, ale všetka ich ofenzívna snaha končila pred pokutovým územím domácich. Zato tí rutinne kontrovali. J. Majoroš v 25.minúte poslal zase jednu zo svojich adresných prihrávok. Bicák mal pred sebou už len Belana. Prudkou strelou z hranice šestnástky ho síce prekonal, no lopta sa odrazila od brvna… Presnejšie mieril v závere polčasu Piatka. Tri minúty pred ňou bol na začiatku akcie J. Majoroš. Po ňom presne centroval M. Adam a Piatka bol v pravý čas na správnom mieste. Nekrytý protihráčmi pohodlne zvýšil. Prvý polčas vyvrcholil vzrušujúcimi okamihmi. V 45.min. sa michalovský útočník M. Tóth ocitol osamotený pred vybiehajúcim Vojtaškom. Lopta z jeho kopačky po "lobe" však rozvlnila sieť ličartovskej brány nad brvnom… Na druhej strane tesne pred posledným hvizdom prvej časti Kiššov center z pravej strany Piatka premenil v klasický hetrik a FC Steel Trans šiel do polčasovej kabíny s trojgólovým náskokom. Lekcia z futbalovej efektivity ako hrom!

Druhý polčas tento náskok poznačil dianie na trávniku. Ličartovce sa už nemali už kam hrnúť a pokojne mohli striehnuť na prípadné ďalšie kontry. Vôbec ale nehrali pasívne. Naopak, niektorými kombináciami si vyslúžili potlesk na otvorenej scéne. Michalovčania si zase "húdli" svoje. Vrhali neustále sily do útokov, no tie stroskotávali na pozornej obrane Ličartoviec. Na opačnom konci v 79.min. hostia zabudli na Martausa, ktorý prudkou krížnou strelou stanovil skóre východniarskeho derby. Štvorgólová prehra je pre sympaticky vystupujúcich futbalistov ŠK Zemplín možno až príliš krutá, lenže kto za celých deväťdesiat minút netrafí ani raz do priestoru súperovej brány, sotva môže očakávať čosi viac.

Góly: 12., 42. a 45. Piatka, 79. Martaus. Pred 1450 divákmi rozhodoval Smolák. ŽK: Andraščík, Pav. Majerník, Martaus Tomovčík, Tóth, Šafranko. Ličartovce: Vojtaško Kišš, P. Bašista, Kaminský, T. Šimko Marián Adam, Andraščík (46. Lesniak), Pav. Majerník, Bicák (46. Martaus) Piatka (87. Škuta), J. Majoroš. Michalovce: Belan Kročko, Horvát, Horochonič, Juhás Marek Lukáč (69. Capík), Šafranko, Tomovčík, Devečka (87. Miloš Adam) M. Tóth, Kozár (35. L. Opiela).

Domov»Sportnet na východe»FC Steel Trans Ličartovce ŠK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)