Slovenský hádzanársky majster v európskom pohári prvý raz zakopol

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

Tatran Prešov HC Baník Karviná 22:25 (9:14)Prešov Prehrou s českým majstrov HCB Karviná si slovenský hádzanársky šampión skomplikoval sľubné

Tatran Prešov HC Baník Karviná 22:25 (9:14)

Prešov Prehrou s českým majstrov HCB Karviná si slovenský hádzanársky šampión skomplikoval sľubné vyhliadky na postup do osemfinále Ligy majstrov. V skupine H je aktuálne s tromi bodmi tretí za štvorbodovou Karvinou a prvým Flensburgom, ktorý z troch doterajších zápasov získal päť bodov. Bez zisku bodu štvrtý v tabuľke skupiny H je chorvátsky Metkovič. V najbližšom kole LM sa 30.októbra stretne Prešov s Metkovičom a Karviná s nemeckým Flensburgom Handewitt.

V dôležitom zápase Prešovčania viedli gólmi R. Tabačka a Pekára v šiestej minúte 2:0, o ďalšie dve bolo 3:1 a všetko sa zdalo byť z domáceho pohľadu v poriadku. Navyše, ak v bráne zeleno bielych sa skvelými zákrokmi prezentoval Dušan Bakša. Lenže Karviná si trúfala a dával to patrične najavo. Po osemnástich minútach viedli hostia 8:4. Pričom domáci predtým celých desať minút strelecky vyšli celkom naprázdno. Brankár HCB Putera, rovnako ako Bakša bol oporou českého majstra a v zlomových momentoch zápasu svoje mužstvo vynikajúcim zásahmi podržal. Päť minú pred koncom ušli hostia na najväčší gólový rozdiel v zápase (viedli 12:5). Tatran stačil z náskoku trochu ukrojiť. Po zmene strán sa čakal finiš prešovského tímu. Ten sa chvíľami doťahoval, no skóre aj napriek vyloženým možnostiam nezrovnal. Záver gradoval. V 53.minúte Kukučka znížil na 20:21, no zase nasledovali v podaní tatrancov nie často vídané zbytočné straty, nepresnosti v prihrávkach, nepremenené vyložené šance. Aj takéto zápasy však bývajú. Škoda len, že herný útlm na mužstvo Tatrana doľahol práve v takomto dôležitom zápase.

Zostava góly Prešova: Bakša, Bražnik Marušák, Urban, Pekár 4, Damitš, Čorej 2, Fuňak 1, Gruca, Tumidalský 4, Antl 3, Kukučka 3, R. Tabačko 5. Najviac gólov za Karvinú: Horák 9/1, Kust 5, Láclavík a Sobol 4. Pred 1 500 divákmi rozhodovali C. Kékes a P. Kékes (obaja Maďarsko). Pokutové hody: 1/0 1/1. Vylúčení: 3 5.

Odznelo po stretnutí

Peter Hatalčík, tréner Tatrana: "Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom nám nič nevychádzalo. Nech to nevyznie ako výhovorka, no mojich zverencov v prvom polčase z miery vyviedla šmykľavá palubovka. Naša hra je predsa len založená na kombináciách, hre jeden na jedného. Nemáme strelca typu Horáka z Karvinej, ktorý dá gól z diaľky pomaly kedy si zmyslí. Po prestávke hráči zase psychicky nezniesli hrozbu nepriaznivého výsledku. Slabý deň mal Anl, Kukučku som nespoznával, celý rad šancí pozahadzoval Čorej."

Jiří Kekrt, tréner HC Baník: "Ukázalo sa, že v takejto súťaži rozhoduj v prvom rade skúsenosti. Tie dnes chýbali obidvom mužstvám a takto aj tento duel vyzeral. Svojich hráčov pochválim za to, že aj keď v priebehu druhého polčasu prišli o výrazný náskok, situáciu ustáli a zápas doviedli do víťazného konca."

Domov»Sportnet na východe»Slovenský hádzanársky majster v európskom pohári prvý raz zakopol