Šláger pod Tatrami korisťou domácich

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga pokračovala stretnutiami 4. kola. Program 5. kola (sobota): Handlová - Levice, Lučenec - Svit, Sp. N. Ves - Žilina,

Inter - Nitra, Košice - Komárno.

Svit Handlová 90:75 (20:17, 33:26, 60:51)

Svit Súboj dvoch doteraz neporazených tímov súťaže začali oba celky dosť nervózne. Nekompromisná hra oboch kolektívov vyústila do množstva faulov a následných trestných hodov, ktoré však hostitelia v prvom polčase nepremieňali. Aj preto sa nedokázali bodovo odpútať od svojho súpera na viac než sedem bodov. Ani po výmene strán sa obraz hry na palubovke výraznejšie nezmenil. Keď sa už zdalo, že si Podtatranci vytvoria rozhodujúci náskok, udreli baníci trojkou z ruky nestarnúceho Uhnáka, ktorý ich v zápase nastrieľal celkom šesť. V domácom drese sa vypol k výbornému výkonu kapitán Znanec, s 27-bodmi najlepší strelec duelu. V záverečnej štvrtine už oba celky poľavili v obrane, čo sa premietlo i do konečného výsledku. Sviťania nakoniec natiahli svoj náskok na 15 bodov.

CHEMOSVIT: Znanec 27, Stojanovič 13, Kmetoni a Holúbek po 10, Gavran 8, Milošević (1 trojka) a Krajčo (1) po 7, Kováčik 3, Suja a Čeman po 2. Najviac bodov Handlovej: Uhnák (6) 23, Rozman (1) 13. TH: 38/26 34/24, fauly: 30 35, trojky: 2 9, rozhodovali: Hricišin, Obmaščík, 500 divákov, štvrtiny: 20:17, 13:9, 27:25, 30:24.Richard HUDEČEK

Levice - Košice 55:82 (13:21, 31:41, 45:62)

Domáci začali zápas vo vlažnom tempe, čo favorizovaní hostia využívali na zvyšovanie náskoku. V tretej štvrtine síce Levičania ešte znížili na rozdiel šiestich bodov, ale Košičania zabrali a do konca na palubovke dominovali.

Najviac bodov: Lutovský 15, Meluš 10, Sýkora a Drobnjak po 8 - Mišinský 18, Zábavník 15, Bučák 14, TH: 24/13 - 18/13, fauly: 18 - 21, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Janáč a Matejčík, 500 divákov.(sita)

Sp. Nová Ves - Lučenec 56:63 (22:15, 38:29, 52:51)

Spišská Nová Ves - Proti majstrovi začal nováčik skvele. Po úvodných dvoch minútach viedli domáci 9:1. Hlavne presné zásahy Demečka dvíhali divákov v zaplnenej športovej hale zo sedadiel. Prvú štvrtinu vyhrali Spišiaci rozdielom siedmich bodov. Vo svojom výkone nepoľavili ani v druhej štvrtine, kedy rovnako produkovali perfektný basketbal. Po prvom polčase svietilo na ukazovateli skóre 38:29 a zdalo sa, že Spišská Nová Ves sa postará o veľké prekvapenie.

Lenže druhý polčas proti kvalitným súperom už začína byť pre nováčika nočnou morou. Skúsení hostia postupne prevzali iniciatívu, zlepšili streľbu a strhli vedenie v tretej štvrtine na svoju stranu. Na Spišiakov doľahla veľká kríza - streľba bola katastrofálna, svoje zohrala aj psychika, keď z dobrých pozícii nedokázali domáci dostať loptu do koša. Majster si už vedenie udržal a nakoniec vo výbornej atmosfére zdolal Spišskú Novú Ves rozdielom siedmich bodov. Za predvedený výkon si domáci víťazstvo zaslúžili, ale rozhodla väčšia skúsenosť a herná istota zo strany Lučenca.

SP. NOVÁ VES: Lajčák, Novotný, Pešta 8, Kuchárek, La Rosa 7, Demečko 21, Kragič, Czako 9, Novák, Myrda 8, Žlebčík, Bečarik 3. Najviac bodov Lučenca: Szilvasy 14, Kotian 14. TH: 21/9 - 23/16, fauly: 23 - 23, trojky: 3 - 7, rozhodovali: Brziak a Bohucký, 800 divákov.J. PETRUŠKA

Komárno - Inter 95:75 (28:20, 43:33, 74:54), najviac bodov: Jurík 19, Kablár 18, - Kuznecov 19, Opatovský 11. Nitra - Žilina 103:62 (21:18, 47:32, 73:49), najviac bodov: Tomek 21, Kačáni a Vojtek po 18 - Miš 25, Tucakovič 16.