Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Krásnohorská Dlhá Lúka si z Rudnej odviezla tri body

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - Najvyššia okresná súťaž pokračovala v nedeľu predposledným jesenným kolom. Neočakávaný výsledok sa zrodil

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - Najvyššia okresná súťaž pokračovala v nedeľu predposledným jesenným kolom. Neočakávaný výsledok sa zrodil v Rudnej, keď domáci podľahli Krh. Dlhej Lúke najtesnejším rozdielom. Rovnako si body zo súperovho ihriska odnieslo aj Vlachovo. Naopak body zostali v Dobšinej, ktorá po bezgólovom polčase zdolala Lipovník. Dedinky znova potvrdili svoju domácu suverenitu a poradili si z Brzotínom. Jablonov n/T. porazil Dlhú Ves a doma nezaváhala ani Vyšná Slaná. Jediná remíza sa zrodila v Slavošovciach. Gemerská Hôrka si tu vybojovala už piatu deľbu bodov a je tak remízovým kráľom jesene.

Najbližšiu nedeľu je na programe posledné jesenné kolo. Ak však počasie dovolí, o týždeň neskôr sa bude predohrávať prvé jarné kolo.

Dedinky - Brzotín

3:0 (1:0)

G: J. Pamula, M. Chabada, Kopkáš, ŽK: Majerčák - Krága, R: S. Gallo, DZ: Krzák, D: 130

Dedinky: Lacika - Majerčák, P. Ogurčák, Novák, Ľ. Pamula, J. Pamula, Kopkáš, Brnčík, Varga, Korfanta, M. Chabada, striedal Kún

Brzotín: Lenkey - Lakomý, Kočiš, Gášpár, Krištóf, Fábián, Lázok, Krága, G. Dókus, R. Dókus, Demeter

Hoci hostia pricestovali v okýptenej zostave, začali nebojácne, vybojovali si niekoľko rohov a na mokrom teréne si ako prví vypracovali šancu skórovať. V 20. min. po kombinačnej akcii vystrelil R. Dókus, loptu však zastavila žrď. Domáci odpovedali šancami Ľ. Pamulu a Kopkáša. Strelu Nováka v 23. min. Lenkey vyrazil na roh, ten istý hráč ho aj zahral a hlavička J. Pamula znamenala vedenie. Po góle domáci prevzali iniciatívu. Hostia vsadili na brejky, tie však na domácu obranu neplatili a dlhé lopty chytal Lacika. Zvyšok polčasu prebiehal v réžii domácich. Hostia však bránili zodpovedne, a tak do šatní odchádzali v lepšej nálade domáci. V druhom polčase ukázala príroda svoje schopnosti. Postupne začala padať hustá hmla, ktorá znepríjemnila hru. Podmienky boli na hranici regulárnosti, no nakoniec sa dohralo. Obraz hry sa nezmenil. Domáci útočili, ale výborne chytajúci Lenkey bol dlho neprekonateľnou prekážkou. Až v 70. min. našiel Varga dlhou prihrávkou M. Chabadu, ktorý prešiel do šestnástky. Lenkey očakával center, a tak ho útočníkova strela z uhla prekvapila a domáci viedli 2:0. Hostia po góle otvorili obranu a poľavili. Päť minút pred koncom poslal Brnčík loptu na Kopkáša. Na jeho strelu k žrdi si Lenkey síce siahol, ale nakoniec aj tak skončila v sieti. Zvyšok zápasu sa v hustnúcej hmle už len dohrával.

Jablonov n/T. - Dlhá Ves

2:1 (1:1)

G: F. Juhász, Szciranka - A. Novák, ŽK: Fehérek -0, R: N. Bakoš, DZ: Kanči, D:80

Jablonov n/T.: P. Baláž - Tamás, Viszlay, Molnár, P. Juhász, Hlavček, Fehérek, F. Juhász, Kováč, Zajdó, Szciranka, striedali Daniel, Boroš

Dlhá Ves: Paulínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Blatník, Orel, A. Novák, V. Ferdinand, Máté, Péntek, Arp. Pomaj, striedal A. Ferdinand

Zápas začal obojstranne vyrovnane, ale hostia boli technickejší. V 34. min. sa hostia ujali vedenia, keď najnižší hráč A. Novák hlavičkou prekonal domáceho gólmana. Domácim sa o dve minúty podarilo vyrovnať ,keď tentoraz presne zakončil taktiež hlavou F. Juhász. Do polčasu si už ani jedno z aktérov vyloženú gólovú príležitosť nevypracovalo a prevládali iba strely zo štandartných situácií. Po zmene strán si domáci v snahe zvrátiť stav vo svoj prospech vytvorili územnú prevahu . V 64. min. víťazný gól strelil Sciranka, ktorý po rohu ťažil zo skrumáže pred bránou hosti a z dvoch metrov prekonal Paulínyiho. V závere aktivitu prevzali hostia, ale ich úsilie už vyrovnávajúci gól neprinieslo.

Dobšiná - Lipovník

1:0 (0:0)

G: Záhoranský, ŽK: Barnák, F. Jakubčo, Laurinc - Fábián, Barczi, R: Fabian, DZ: Šofranko, D: 120

Dobšiná: T. Lipták - Klausman, Strelka, Herško, Rupp, Valentko, Laurinc, F. Jakubčo, Barnák, Záhoranský, Surovský, striedali Horváth, J. Lipták

Lipovník: Tóth - Víglaský, Barczi, Korintuš, Szücs, Szabó, M. Podracký, Fábián, Orosz, Dubovan, Grecmacher

Dobšinčania, ktorí podávajú v posledných zápasoch striedavé výkony, privítali silného súpera z Lipovníka. Na ťažkom premočenom teréne začali útočne. V 5. min. unikol po ľavej strane Laurinc, Surovský však mieril vedľa. O tri minúty spoza šestnástky pekne vystrelil Grecmacher a Lipták musel vyrážať na roh. O chvíľu sa individuálne presadil Valentko, jeho strela z dvadsiatich metrov však išla vedľa. V 15. min. zahrával priamy kop po faule na Laurinca Strelka. Záhoranský hlavou posunul loptu Surovskému. Ten však trafil len do tyče. O päť minút centroval sprava Laurinc, Záhoranský však vo vyloženej šanci mieril vedľa. Aj o sedem minút unikol Laurinc, ale jeho slabá strela išla nad. Domáci mali územnú prevahu, hostia však podnikali protiútoky. Tie však domáca obrana zastavovala. Keď sa v závere polčasu nepresadila ani dvojica Záhoranský, Valentko, mužstvá odchádzali z ihriska za bezgólovej remízy. Úvod druhého polčasu sa viac vydaril domácim. V 52. min. zahral priamy kop spred šestnástky Strela. Dobre našiel Záhoranského, ktorý hlavičkou dostal Dobšinú do vedenia. Hostia o dve minúty unikli, ale Dubovan zblízka Liptáka neprekonal. Hostia v týchto chvíľach ožili, no vyrovnávajúci gól sa im nepodarilo streliť. V 65. min. prešiel Surovský na pravej strane cez Szücsa, jeho strela po zemi však mierila vedľa. O dve minúty rozohral trestný kop spoza šestnástky Rupp, od múra odrazenú loptu poslal na bránu Strelka. Jeho strela sa odrazila od obrancu k Barnákovi, ktorý však v čistej šanci na päťke mieril vedľa. V 75. min. si loptu dvakrát narazil Valentko s Jakubčom, ale potom vystrelil ponad. Hostia si nakoniec mohli odniesť z Dobšinej bod. Minútu pred koncom zahral Fábián rohový kop, Barczi však zblízka hlavičkoval vedľa. Domáci tak ubránili chudobné víťazstvo.

Rudná - Krh. Dlhá Lúka

0:1 (0:0)

G: Tóth, ŽK: Macko, Bukovič - Parditka, R: Repaský, DZ: Hadar, D: 100

Rudná: R. Szöllös - Burdiga, Šalamon, Macko, Vanyo, P. Szöllös, Bukovič, Šimon, Gacek, Bačo, Dávid, striedali Köteles, Máté

Krh. Dlhá Lúka: Roxer - Papcún, Ambrúzs, Šoltés, Csobádi, Péči, Parditka, Rigó, Bernáth, Tóth, Gebe, striedali Pančuchár, Emödi

Do polčasu sa hra odvíjala medzi šestnástkami a ani jedno z mužstiev si vyloženú gólovú šancu nevytvorilo. Hostia boli pohyblivejší a domáci viac bránili ako útočili. Obaja aktéri ohrozovali súperovu bránu iba sporadicky a ich streli najčastejšie končili mimo. V 36. min. mal najbližšie ku gólu domáci Šimon, ktorý po rohu Dávida hlavičkoval z "päťky" vedľa Roxerovej brány. Po prestávke hostia častejšie útočili, ovládli hru a v 59. min. sa ujali vedenia po prieniku Tótha, ktorý strelou popri gólmanovi domácich pohodlne skóroval. Šanca na vyrovnanie sa domácim futbalistom naskytla v 71. min., ale po skrumáži Máté nedokázal ani na dvakrát dopraviť loptu do hosťujúcej brány. V závere sa blysol Szöllös v bráne Rudnej, keď zneškodnil strelu v podaní Péčiho. Po stretnutí znechutený predseda Rudnej Ladislav Nagy uviedol: "Hráči ma svojim prístupom sklamali a rozhodol som sa abdikovať z funkcie predsedu klubu." Či tieto slová myslel vážne ukážu nasledujúce dni. "Podali sme dobrý kolektívny výkon, výborne sme zabojovali a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. I napriek tomu, že arbiter rozhodoval bez asistentov stretnutie, zvládol v pohode," povedal tréner Krh. Dlhej Lúky Ladislav Telecký.

Kružná - Vlachovo

1:3 (0:2)

G: Viola - Šimon, Z. Gecelovský, Hronec, ŽK: Hronec, Z. Gecelovský, Sklenár, R: Iglai, DZ: J. Antal, D: 70

Vlachovo: V. Hajdúk - Sklenár, Hricko, D. Ondrejčík, M. Hajdúk, Jakab, Gunda, Z. Gecelovský, M. Ondrejčík, Šimon, Hronec, striedali Petruš, Kičura, Zerola

Hostia začali lepšie a dostali domácich pod tlak. Po fauloch pred šestnástkou mali výhodu priamych kopov, ktoré prevažne zahrával M. Hajdúk. Po polhodine hry vystrelil M. Hajdúk z priameho kopu, domáci brankár loptu len vyrazil a Šimon pohotovo skóroval. Domáci sa spoliehali na dlhé prihrávky, ktoré však hosťujúcej obrane nerobili problémy. Niekoľko šancí, ktoré si Kružná vypracovala, ostalo nevyužitých. V závere polčasu po prihrávke Hronca zvýšil Z. Gecelovský gólom do šatne náskok hostí. Po zmene strán domáci v snahe zvrátiť vývoj zatlačili hostí pred bránu. Vážnejšiu šancu si však nevypracovali. Hostia po desiatich minútach prevzali iniciatívu na svoje kopačky a v 55. min. znova skórovali. Hronec sa prekľučkoval a strelou k tyči prekonal domáceho gólmana Salaia. O päť minút zlikvidoval Salai včasným vybehnutím akciu dvoch súperových hráčov a následná strela M. Hajdúka minula bránu. V 65. min. prenikol samostatne Jakab, ale jeho strelu Salai vytlačil. Domáci sa iniciatívy chopili desať minút pred koncom. Niekoľko šancí zlikvidoval V. Hajdúk, ale v 83. min. kapituloval. Nevybehol na center, ktorý potom poslal Viola do siete. Tri minúty pred koncom domáci znova len nastrelili V. Hajdúka, a tak sa už na výsledku nič nezmenilo.

Slavošovce - Gemerská Hôrka

1:1 (0:1)

G: Skurka - Tóth, ŽK: Péntek, Vandrášik - A. Danielis 2, ČK: A. Danielis (Gemerská Hôrka), R: Hajdúk, DZ: G. Gašpár, D:80

Slavošovce: Organ - Slíž, M. Péntek, Skurka, Brdár, Vandrášik, E. Varga, Tomko, F. Péntek, Vojtko

Gemerská Hôrka: Breuer Király, Szabó-Dósza, Ľ. Izák, A. Izák, Zs. Danielis, A. Danielis, Tóth, Zsóri, Kövesdi, Sz. Danielis, striedal Betík

Zo začiatku sa hralo v strede poľa a hostia sa už v 10. min. ujali vedenia. Tóth takmer z pol ihriska vystreli, Organ v bráne domácich jeho strelu podcenil a tá skončila pod brvnom. Po inkasovanom góle mohol stav zrovnať F. Péntek, ale jeho strela olizla iba tyč hosťujúcej brány. Hostia si postupne vytvorili miernu územnú prevahu a hrozili hlavne Kövesdim. V závere polčasu oslabil mužstvo hostí Danielis, ktorý po druhej žltej karte uvidel červenú a odchádzal predčasne do kabín. Po zmene strán sa domáci snažili o vyrovnanie a hostia skúšali šťastie z ojedinelých brejkov. Nedarilo sa však domácemu Vandrášikovi, ktorý tesne minul hosťujúcu bránu a taktiež neuspel Danielis, ktorý prestrelil brankára domácich ako i bránu. Najväčšiu šancu vynechal Varga, ktorý z bránkovej čiary nastrelil tyč Breuerovej brány. Vyrovnávajúci gól padol nakoniec z kopačky Skurku, po centrovanej lopte Tóthom. Hostia, i keď o desiatich, ešte v závere mohli skórovať Kövesdim, ale ten minul domácu bránu. "Som rád, že sme sa z dôvodu maródky vôbec na stretnutie zišli. Vojtko nastúpil so sebazaprením a citeľne nám chýbali Varga, Haviarik a Mihalík. S výsledkom sme spokojní . Hostia boli v poli lepší a najväčšie nebezpečenstvo hrozilo z kopačiek Tótha a Kovesdiho," povedal po stretnutí tréner Slavošoviec Jaroslav Oravec.

Vyšná Slaná - Gemerská Poloma

3:1 (2:0)

G: Liptai, Valko Krišťák, Mich. Ambrúž - P. Lipták, ŽK: Hadar - 0, R: A. Farkaš, DZ: Šmelko, D: 120

Vyšná Slaná: Lindák - P. Rogos, Vysoký, P. Vido, Hric, M. Vido, Hadar, Krištof, Liptai, Valko Krišťák, striedali Mich. Ambrúž, Rokfaluši

V priemernom zápase sa mužstvá prvú štvrťhodinu oťukávali. Potom sa iniciatívy chopili domáci. V 15.min. vystrelil k tyči Hric. V 25.min. sa v skrumáži pred Chanasovou bránou najlepšie zorientoval Liptai. O päť minút neskôr po rohu Kračúna zvýšil na 2:0 Valko Krišťák. V závere polčasu mal po centri sprava vyloženú šancu Krištof, ale jeho hlavička smerovala mimo. Hostia sa do výraznejšej šance nedostali. Ich najlepšieho strelca Greška pozorne strážil P. Vido. V úvode druhej polovice hry sa vyznamenal Chanas, keď dvakrát zlikvidoval šance Liptaia. Výsledok si domáci poistili v 70.min. Valko Krišťák vysunul striedajúceho Mich. Ambrúža, ktorý hneď svoju prvú šancu premenil. Jednu z mála chýb domácej obrany využil po rýchlom protiútoku o tri minúty neskôr P. Lipták a znížil na 3:1. Po góle sa hra mierne vyrovnala a prebiehala v strede ihriska. V 85.min. vynechal príležitosť Ambrúž a jeho center nezachytil Liptai. V slušnom zápase podal dobrý výkon aj rozhodca.