Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Kežmarčania po výbornom výkone deklasovali Fintice

SP. PODHRADIE - POPRAD 2:2 (1:0)Na pôde nováčika súťaže v stretnutí dobrej úrovne potvrdili Podtatranci svoju stúpajúcu formu z predchádzajúcich

SP. PODHRADIE - POPRAD 2:2 (1:0)

Na pôde nováčika súťaže v stretnutí dobrej úrovne potvrdili Podtatranci svoju stúpajúcu formu z predchádzajúcich duelov. Úvod patril hostiteľom, ktorí si dokázali vytvoriť útočný nápor, z ktorého však nič nevyťažili. Hostia hru v poli postupne vyrovnali. V 17. minúte sa dokázal Handzuš dostať do vyloženej šance po individuálnom prieniku, ale gól nedal. Onedlho sa postarali o vzruch v pokutovom území aj domáci, ale Daniš bol pozorný a nohou reflexívne zasiahol. Hráči zo Spiša postupne zvyšovali svoju aktivitu a neraz pohrozili. V 32. minúte stál opäť na mieste Daniš po strele domáceho hráča. O tri minúty neskôr sa podarilo Kukoľovi po zaváhaní Hudáča predsa len otvoriť skóre po rýchlom protiútoku z ľavej strany a následnej krížnej strele. V závere prvého dejstva mal vyrovnanie po presnom centri Budzáka na hlave Kšenzakovič, ale svoju šancu nevyužil. Po obrátke sa obraz hry čiastočne zmenil. Popradčania zlepšili a spresnili rozohrávku a peknými kombinačnými akciami zaskočili hostiteľov. Po hodine merania síl zaslúžene vyrovnali. Samostatný únik Hudáča domáca obrana zastavila iba za cenu faulu a z následného priameho kopu faulovaný hráč poslal loptu za chrbát domáceho brankára. V ďalšom priebehu získali réžiu do svojich rúk Popradčania. Útočná snaha hostí bola korunovaná v 80. minúte, keď po akcii Hudáča s Gallovičom na jeden dotyk voľný Kšenzakovič nechytateľnou strelou poslal Podtatrancov do vedenia. Po tomto okamihu sa záver dohral v nervóznej atmosfére. Po diskutabilnom pokutovom kope sa domácim napokon podarilo vyrovnať.

Góly: 35. Kukoľ, 87. Džubák (z 11 m) - 62. Hudáč, 80. Kšenzakovič. Pred 300 divákmi rozhodoval Schlesinger, ŽK: Frivalský, Barbuščák - Šimšaj, Hudáč, Gallovič, ČK: Budzák (Poprad). POPRAD: Daniš - Polakovič, Kubičko, Kovalčík, Šimšaj - Kšenzakovič, Diviak, M. Maličký, Budzák - Hudáč (80. Bajtoš), Handzuš (70. Gallovič).

PUŠOVCE - VYSOKÉ TATRY 1:1 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase síce mali domáci futbalisti miernu územnú prevahu, ale do vyloženej gólovej príležitosti sa nedostali. Hostia boli od začiatku nebezpeční z rýchlych protiútokov a po jednom z nich Buc v 25. minúte otvoril gólový účet stretnutia, keď elegantne prehodil vybiehajúceho domáceho brankára. Hostitelia odpovedali dvoma akciami, ktoré však nedotiahli do úspešnej koncovky. Pušovce ani po obrátke svoj výkon nevystupňovali. O vyrovnanie sa tak postaral hlavný rozhodca, ktorý prísne nariadil pokutový kop za údajnú ruku Hatoka v šestnástke, ktorý si ňou však zakrýval tvár. V závere mali bližšie k víťazstvu opäť hostia, ale Buc v 80. minúte v sľubnej šanci neuspel. O päť minút neskôr ten istý hráč mohol po samostatnom nájazde rozhodnúť, ale v koncovke opäť zlyhal, a tak sa súperi o body podelili.

Góly: 70. Dvorožňák (z 11 m) - 25. Buc. Pred 150 divákmi rozhodoval I. Žulevič, ŽK: Halčák - Hanišák, Legát, Hatok. V. TATRY: Okregľag - Kožuch, Legát, Kaprál, Šefc - Fridman, Buc, Krišanda (65. Podhorský), Hanišák - Hatok (90. Klubert), Renner (85. Vernarský).

KEŽMAROK - FINTICE 5:2 (2:1)

Domáci začali proti súperovi zo špice tabuľky opatrne. Napriek tomu sa v 25. minúte dopustili chyby, po ktorej inkasovali. Od tohto momentu však pritlačili hostí na ich polovicu ihriska a ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech. V 30. minúte sa po štandartnej situácii dostal k lopte Hanisko a vyrovnal. Onedlho sa tešili Kežmarčania opäť, keď Dolanský rozjasal domácich priaznivcov. V druhom polčase sa hra hostiteľov ešte zlepšila, za čo sa právom dočkali potlesku slušne zaplnených tribún. Domáci prevzali iniciatívu na svoje kopačky a hostia sa len bránili pekným akciám Podtatrancov. Po hodine hry sa do streleckej listiny zapísal Čečot, ktorý o niekoľko minút pridal svoj druhý gól v zápase. Hostia síce kontrovali Hegerom, ale posledné slovo mali opäť domáci. V závere ešte pozahadzovali ďalšie šance a Rataj opečiatkoval tyč hosťujúcej svätyne. Kežmarčania po výbornom výkone potešili svojich priaznivcov vysokým víťazstvom a predovšetkým oku lahodiacou hrou.

Góly: 60. a 67. Čečot, 30. Hanisko, 38. Dolanský, 85. Bednarčík - 25. Lukošík, 75. Heger. Pred 500 divákmi rozhodoval Ször, ŽK: R. Novák, Dolanský - Katuščák, Heger. KEŽMAROK: Vida - Kalafut, Tkáč, Rataj, R. Novák (88. Regitko) - Šupala (70. Pieger), Štefany, Dolanský, Hanisko (58. V. Novák) - Čečot, Bednarčík.