V Slovenskom pohári úspešný štart popradských kickboxerov

Sportnet|26. okt 2004 o 00:00

Poprad - V uplynulú sobotu sa v Prešove uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára v kickboxe, kde sa predstavil aj popradský klub Adento. Výborne ho

odštartovala juniorka Katka Brinčková, ktorá získala prvé miesto v kategórii do 63 kg a druhé miesto v kategórii do 59 kg, oba v semikontakte. Kristína Dziviaková v kategórii žien do 63 kg získala prvenstvo v semi a light kontakte. V kategórii žien do 60 kg sa z triumfu tešila Popradčanka Danka Antašová. V mužskej kategórii zvíťazil Tomáš Hornáček v semikontakte do 64 kg, Peter Parizek získal po dobrom výkone tretie miesto v kategórii do 67 kg, Peter "pretlak" Holbus bronz do 81 kg a Ján Tebelák nenašiel premožiteľa v kategórii do 60 kg v semikontakte. Medzi juniormi do 55 kg sa vo finále proti sebe stretli Tomáš Hollý a Denis Panáček, obaja z Popradu. Nakoniec o dva body vyhral Denis. V kategórii detí do 35 kg obsadil Juraj Chachaľák tretiu priečku v semikontakte.

"S výkonom svojich zverencov som vcelku spokojný, aj keď sa odkryli určité nedostatky, ktoré je lepšie odhaliť na začiatku sezóny, ako na jej konci," konštatoval hlavný tréner Popradčanov Jozef Pitoňák. Kvôli zraneniu sa súťaže nezúčastnili Jozef Petrík, Miroslav Antoška a Rastislav Kasprišin, ktorý reprezentoval Slovensko na svetovom pohári v semi kontakte družstiev v Rakúsku. Slovenský pohár vyvrcholí majstrovstvami Slovenska (MSR), ktoré sa tohto roku uskutočnia v Banskej Bystrici. Za každé kolo získavajú umiestnení body do tabuľky a len najlepší štyria z každej váhovej kategórie postupujú na MSR.

Domov»Sportnet na východe»V Slovenskom pohári úspešný štart popradských kickboxerov