Podtatranské derby v Malom Lipníku korisťou Ľubičanov

Sportnet|26. okt 2004 o 00:00

V. LIGA ŠTRBA - KENDICE 2:0 (1:0) Domáci boli od úvodných minút aktívnejší a neustále sa tlačili pred pokutové územie svojho súpera. Hostia boli

V. LIGA

ŠTRBA - KENDICE 2:0 (1:0)

Domáci boli od úvodných minút aktívnejší a neustále sa tlačili pred pokutové územie svojho súpera. Hostia boli v hre smerom dopredu bezzubí a v prvom polčase pohrozili iba jediný raz. Hostitelia sa po prvýkrát presadili až po polhodine hry, keď P. Kroták premenil jedenástku za ruku hosťujúceho hráča v pokutovom území. Ani v druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Podtatranci hrali s nasadením a v 52. minúte po spätnej prihrávke Kavka poistil náskok domácich. Po tomto okamihu sa začal festival zahodených gólových príležitostí Štrbanov. Najväčšie šance spálili Ľ. Levocký, ktorý nepremenil samostatný nájazd a Kavka, ktorý sa v päťke pred brankárom hostí taktiež nepresadil. V závere už hostitelia plne zaslúžený triumf neprikrášlili, a tak hostia odišli domov s prijateľnou prehrou.

Góly: 34. P. Kroták (z 11 m), 52. Kavka. Pred 230 divákmi rozhodovala Mihalíková, ŽK: Milan, Ľ. Levocký - Pigula, Bednarčák, Fečo. ŠTRBA: Marušák - Otčenáš, Petras, Macko, Milan - P. Kroták, Melek, M. Levocký, Jackovič (57. Ľ. Levocký) - Badzik (62. Čunderlík), Kavka (78. Omasta).

ĽUBOTICE - HRANOVNICA 2:1 (1:0)

Podtatranci na pôde súpera nesklamali, avšak doplatili na množstvo nepremenených gólových príležitostí. V prvom polčase sa domáci proti organizovanej hre hostí nedokázali presadiť. Napriek tomu, že si nevypracovali žiadnu šancu, tesne pred odchodom do kabín išli do vedenia, keď skórovali z prísne nariadeného pokutového kopu. Aj v druhom polčase sa hralo na polovici domáceho kolektívu. Nováčikovi sa však podarilo potrestať zaváhanie hosťujúcich hráčov druhým presným zásahom. Onedlho sa konečne dočkali aj Hranovničania, keď Martin Palguta vrátil Podtatrancov späť do zápasu. V závere mali hostia ďalšie šance, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, a tak vyšli v smoliarskom zápase po dobrom výkone bodovo naprázdno.

Góly: 43. Olejár (z 11 m), 48. Gabor - 52. Martin Palguta. Pred 200 divákmi rozhodoval Žofčák, ŽK: Šurin - Ondruš, Justh. HRANOVNICA: Justh - Oravec, Gajan, Dziviak, Ondruš - Šavel (30. Michal Palguta), Mičko, Michlík (85. Milan Liptaj), Knižka - Martin Palguta, Pačan.

PLAVEČ - SP. BYSTRÉ 2:1 (0:1)

Obojstranne kvalitné meranie síl začali domáci útočným tlakom. Už v 5. minúte mohol otvoriť skóre po rohovom kope hlavou Cakič, ale z piatich metrov neuspel. Tesne pred štvrťhodinou hry mal ďalšiu príležitosť po úniku z ľavej strany Kolesár, ale prestrelil. Onedlho mal gól na kopačke po štandartnej situácii Zajac, no jeho prudká strela skončila iba na brvne. Po tomto momente sa hra vyrovnala. Hostia si vytvorili niekoľko brejkových príležitostí a po jednej z nich v 25. minúte Michlík rozvlnil sieť domácej brány. Po góle boli naďalej aktívnejší hostia, ale zvýšiť skóre sa im nepodarilo. Po zmene strán diktovali od úvodu tempo hry domáci a neraz sa dostávali do výborných príležitosti. V 75. minúte sa im podarilo po rýchlej kombinačnej akcii Vybírala s Filipom na jeden dotyk a následnom centre Cakičom vyrovnať. Po góle Plavčania vystupňovali tempo hry a v závere sa im podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu po hlavičke Kolesára.

Góly: 75. Cakič, 85. Kolesár - 25. Michlík. Pred 150 divákmi rozhodoval Prevužňák, ŽK: Maček - Poracký, ČK: Sasák (Sp. Bystré). PLAVEČ: Sudimák - Nemergut (60. Heteš), Dufala, Šima, Vybíral - Pekár, Zajac, Filip, Maček (80. Tomčo) - Cakič, Kolesár. SP. BYSTRÉ: Sasák - Kubičko, Vitko, Orolín, Poracký - Pekarčík (85. Petruľa), Lopúch, Pospíšil, Dovala (70. Bendik) - Michlík, Pitoňák.

Š. MICHAĽANY - ST. ĽUBOVŇA B 2:1 (1:1)

Začiatok zápasu sa vydaril hosťom, keď už v 2. minúte po chybe domácej obrany otvoril skóre Mariančík, ktorý vedľa vybiehajúceho brankára premenil vyloženú šancu. Do 15. minúty prvého polčasu mali Ľubovňania ešte päť sľubných gólových situácií, ktoré Plichta, Knapík alebo Pavelčík trestuhodne zahodili a tým zrejme urazili futbalovú šťastenu. Domáci vyrovnali tesne pred odchodom do kabín. Druhý polčas sa niesol v znamení vyrovnaného súboja a šance sa striedali na obidvoch stranách. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí deľbou bodov, odpískal hlavný rozhodca v 90. minúte pokutový kop v prospech domácich, ktorý Šarišania ľahkovážne zahodili. Na domácich sa však futbalová šťastena nakoniec usmiala v nadstavenom čase, keď v 94. minúte striedajúci hráč Šarišských Michalian strelil víťazný gól.

Góly: 42. Drobňak, 90.+ Bily - 2. Mariančík. Pred 100 divákmi rozhodoval Pongo, ŽK: Drobňak - Turlík, Lelák, Pavelčík. ST. ĽUBOVŇA B: Ščerbák - Turlík, Lelák, Plichta, Knapík - M. Konkoľ, Pospíchal, Pavelčík, Mariančík - Folvarčík, Hudák, striedal: Žid.

MALÝ LIPNÍK - ĽUBICA 0:1 (0:1)

Úvod podtatranského derby vyšiel lepšie hosťom, ktorí už v 2. minúte si vytvorili ideálnu pozíciu, avšak Kalafutova hlavička skončila tesne nad bránou. Na hre domácich bolo cítiť absenciu Pavlišina a Markoviča. Hlavne bez potrestaného Markoviča sa v útočnej fáze nedokázali proti lídrovi presadiť. Ten využil zaváhanie Dufalu a v 32. minúte po centri z pravej strany úspešne zakončil Kalafut. Po góle domáci viditeľne pridali, ale šance Ilčišáka i Hutníka zostali nevyužité. Po zmene strán hostia pozornou defenzívou udržiavali náskok a pri svojich nebezpečných kontrách nechali vyniknúť Majdáka v domácej bráne. Skóre sa už nezmenilo, no stretnutie sa nevydarilo hlavnému rozhodcovi, ktorý svojimi nepresnými verdiktami na oboch stranách škodil futbalu.

Gól: 32. Kalafut. Pred 150 divákmi rozhodoval Tomáš, ŽK: Krempaský, Dziak (obaja Ľubica). M. LIPNÍK: Majdák - Magera, Dufala (87. Kovaľ), Kačmarčík, Drobňák - Hutník (46. T. Pjaták), Hnát, Grajzinger, Virostko - Ilčišák, Martinek. ĽUBICA: Hájovský - Gelata, Labus, Krempaský, Peter Rams (46. Oravec) - Pavol Rams, Barnáš, L. Kaprál (80. Vojtánek), Drugač - M. Kaprál, Kalafut (70. Dziak).