Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Piatoligový šláger Harichovce - Smižany: päť gólov, tri penalty, tri červené karty

KROMPACHY - MOLDAVA 6:0 (2:0)Zápas sa začal pre domáce mužstvo priaznivo, keď už po prvom útoku sa dravo dostal cez dvoch obrancoch hostí Lesňák,

KROMPACHY - MOLDAVA 6:0 (2:0)

Zápas sa začal pre domáce mužstvo priaznivo, keď už po prvom útoku sa dravo dostal cez dvoch obrancoch hostí Lesňák, obišiel aj brankára a do prázdnej brány zaznamenal prvý gól domácich. Rýchly gól domáce mužstvo uspokojil a ďalšie minúty sa hral v Krompachoch len slabý štvrtoligový odvar, bez pohybu a presnej kombinácie. Za zmienku stojí nastrelené brvno na strane hostí aj domácich. Až v závere prvého polčasu využil zaváhanie obrany hostí aj brankára strelecky disponovaný Lesňák a zvýšil na 2:0.

Druhý polčas to už bola jasná záležitosť domácich, ktorí spresnili kombinácie a začali sa lepšie pohybovať. V 50. minúte sa pekne uvolnil Zahuranec a ideálne našiel pred bránou hostí Lesňáka, ktorý svoj dobrý výkon korunoval tretím gólom. Na 4:0 zvyšoval po centri Kurillu hlavou Varga, piaty gól pridal Šmida, ktorý si dobre spracoval dlhý pas Zahuranca a nedal brankárovi hostí šancu. Na konečných 6:0 zvýšil Kurilla, po peknej prihrávke Lesňáka. Moldava pôsobila v druhom polčase odovzdane, za čo aj zaplatila vysokou prehrou. Krompašské mužstvo sa v poslednom zápase jesene na domácej pôde, ak nie oslnivou hrou, tak aspoň vysokým víťazstvom rozlúčilo s krompašskými divákmi. Pred 300 divákmi rozhodoval Fabiny. KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ďorď, Tomašov - Kurilla, Mochlár, I. Košč, Šmida, Ľ. Ontko - M. Ontko, Lesňák, striedali: Varga, Kuriško, Olejník.

Ľ. ONTKO

KOŠ. NOVÁ VES - ŽAKAROVCE 5:2 (2:0)

Žakarovčanov tento zápas zastihol v totálnom útlme, hrali nekoncentrovane, nesúrodo a chaoticky. Už v 4. minúte sa domáci ujali vedenia a ďalší gól inkasovali v 22. minúte. Do konca polčasu bola Koš. Nová Ves aktívnejšia, hlavne po rýchlych protiútokoch.

V 51. minúte zvýšili domáci na 3:0 a Žakarovce prepli na vyššie obrátky a po góloch Beleja a Švarca znížili na 3:2. V 57. a 63. minúte domáci rozhodli o svojom víťazstve v pomere 5:2. Pred slabou návštevou rozhodoval Korinko. ŽAKAROVCE: Petrík - Švarc, Kollár, Loja - Maršalek, Rendoš, Škarbek, Hudák, Jančík - Belej, Diro, striedal: Vilčko.

Ľ. MARCINKO

LASTOMÍR - RUDŇANY 5:1 (2:0)

Na nekvalitnom teréne a za neustáleho dažďa produkoval Lastomír útočnejší futbal. Zlom nastal po polhodine hry, keď hostia inkasovali za sebou dva góly. Hlavne druhý poriadne zaváňal ofsajdom. Na druhej strane nepremenené šance Neuvirtha, Bilaka, Biskupa ich môžu len mrzieť. Hneď v úvode druhého polčasu inkasovali hostia tretí gól, ale po ňom prepli Rudnianci na vyššie obrátky. Kanonier Dunka znížil na rozdiel dvoch gólov, ale po rýchlych protiútokoch zaznamenal Lastomír ďalšie dva góly. Pred 200 divákmi a na nekvalitnom ihrisku rozhodoval Jancura. RUDŇANY: Fischer - Sasák, Schmidt, Slanina - Sirko, Neuvirth, Vodhanel, Bilak, Biskup - Dunka, Macala, striedal: M. Antal.

D. FISCHEROVÁ

SP. PODHRADIE - POPRAD 2:2 (1:0)

Za ideálneho počasia sa pod Spišským hradom predstavilo mužstvo Popradu. Od začiatku sa hral na oboch stranách svižný futbal. Hostia neprišli len brániť a od začiatku hrozili nebezpečnými protiútokmi a po jednom z nich si vypracovalo šancu, ktorú zneškodnil brankár Tirpák. Ten ešte v závere polčasu zlikvidoval gólovú hlavičku Handzuša. Boli to predovšetkým domáci, ktorí v prvom polčase zahadzovali jednu šancu za druhou. Hlavne Glevického tutovka volala po góle. Skóre však zaslúžene otvoril Kukoľ.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu a hostia umne čakali na svoju príležitosť. V priebehu ôsmich minút strelili dva góly. Keďže Podhradčania neboli schopní premieňať aj najvyloženejšie šance, Poprad bol blízko k víťazstvu. Domáci v závere pritlačili súpera do šestnástky výsledkom čoho bol pokutový kop, ktorý Džubák premenil. Mužstvo Spišského Podhradia tak už 4 kolá neokúsilo ako chutí víťazstvo a v závere jesene sa zmieta v kríze.

P. VANDRAŠKO

V. LIGA

HARICHOVCE - SMIŽANY 4:1 (4:1)

V Harichovciach sa hralo derby so všetkým, čo k tomu patrí - góly, pokutové kopy, červené karty a nervozita, hlavne v druhom polčase zo strany hostí.

Všetko podstatné sa odohralo v prvom polčase. V 7. minúte parádnou strelou prekonal Jochmana Ľ. Hrušovský - 1:0. O desať minút zahrávali domáci rohový kop, lopta sa dostala ku Kellerovi, ktorý nekompromisne zakončil - 2:0. Smižancom dva góly príliš na pohode nepridali, ale v 30. minúte im výborne vyšla kombinačná akcia a Puzder nebojácnou hlavičkou znížil na rozdiel jedného gólu. V 38. minúte po pravej strane vnikal do šestnástky Ľ. Hrušovský po faule na neho ukázal hlavný rozhodca na značku pokutového kopu.

Jeho exekútorom bol Tibor Staroň a domáci viedli 3:1.

V 40. minúte po pravej strane vnikal do šestnástky Ľ. Hrušovský po faule na neho (stiahnutie za dres) po druhý raz si postavil loptu na značku pokutového kopu Staroň - 4:1.

Druhý polčas už bol zbytočne nervózne. Po červených kartách nedohrali zápas domáci autor dvoch gólov Staroň, na strane hostí Bobko a Neupaver. Za zmienku stojí ďalší pokutový kop v prospech Smižian, z ktorého Puzder trafil brvno. Pred 300 divákmi rozhodoval Kočiščák. HARICHOVCE: Lipták - Kupčík, Keller, Kaščák - Suchý, Pukluš, Janečka, P. Hudáček, Kašický - Hrušovský, Staroň, striedali:

B. Hudáček, Soták, Šmelko. SMIŽANY: Jochman - Kubus, Hrušovský, Neupaver - Olejník, Brziak, Bobko, Puzder, Kuchta - Podhoranyi, Gurčík, striedali: Maliňák, Uličný, Richnavský.

J. PETRUŠKA

PLEŠIVCE - SP. VLACHY 2:1 (0:1)

Vlašania už našli príčinu svojich neúspechov - Dušan Girba a jeho informácie zo stretnutí Spišských Vlách, ktoré sú vraj chybné a neobjektívne. Len tak na okraj, už som počul veľa sťažnosti ohľadom komentáru k zápasu Sp. Vlachy - Smižany, ale Dušan osobne na tomto stretnutí nebol, informácie získaval u funkcionárov.

Odkaz pre Vlašanov: stačila menšia pauza Dušana Girbu (jarná časť) a zo Sp. Vlách nemal kto nadiktovať resp. napísať niečo o vašich zápasoch. Jak fajne sa kritizuje, ale skúste sa najprv vy hráči zamyslieť na svojimi výkonmi napríklad v Jaklovciach resp. Harichovciach a potom mudrujte.

Pán Tindira, alebo pán Labaš, Dušan Girba v Plešivci za vás góly strieľať nebude.

J. PETRUŠKA

PRAKOVCE - ŠTÍTNIK 0:0

V záverečnom domácom stretnutí jesene, ktoré prevádzalo slnečné ale veterné počasie sa Prakovčania predstavili ako kolektív, ktorý je odhodlaný zabojovať. Nastal však zvrat a hostia už v 4. minúte pohrozili tvrdou strelou. S protiútoku domáci nedokázali prekonať brankára hostí a ďalší vývoj zápasu sa niesol v nervozite oboch mužstiev.

Domáci si postupne vynútili územnú prevahu, ale strelu Regeca a Slovinského brankár zneškodnil. Ani Huličova strela v závere polčasu nenašla správny smer.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Nebezpečné útoky na oboch stranách a úmyselné zdržiavanie hry zo strany hostí nepridalo na kvalite stretnutia. Za povšimnutie stojí strela hostí, ktorá opečiatkovala spojnicu. Na druhej strane v 65. minúte gólman hostí zneškodnil Lukášov priamy kop. V nadstavenom čase domáci nastrelili žrď, ale víťazstvo už nedosiahli. Po nepresvedčivom výkone rozhodcu Michnu sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou. PRAKOVCE: Gordan - Čech, Vaškovič, Šebestyen - Stoklas, Pisko, J. Slovinský, Plachetka - Lukáš, V. Regec, striedali: Pindroch, Lipták.

G. GELETKO

CHRASŤ n/H - HELCMANOVCE 2:1 (0:1)

Helcmanovčania mohli domácim vrátiť prehru z minulého ročníka dokonale, pretože im vyšiel úvod. Najprv v 8. minúte sa zranil M. Jančár, ktorý citeľne chýbal v ďalšom priebehu. Z následnej akcie Toth dobre trafil a Helcmanovčania viedli 1:0. V prvej časti hry sa Chrasťania nevedeli presadiť voči dobrej hre hostí.

V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ale boli to Helcmanovce, ktoré mohli zvýšiť gólový rozdiel. Príležitostí Cverčka ostali nevyužité. Snaha Chrasťanov bola korunovaná v 70. minúte, keď po rohovom kope sa v päťke najlepšie zorientoval L. Jančár. O sedem minút po vydarenej kombinácii zvýšil na 2:1 Mihalik. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale ako bolo spomínané, svoje šance nevyužili v úvode druhého polčasu. Chrasťania skôr potešili ziskom troch bodov, ako predvedenou hrou. Pred 100 divákmi rozhodoval Dubinský. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, L. Jančár, Ľ. Jančár - Celec, M. Jančár, Sopkovič, Filip, Lipták - Dirda, Gardošík, striedali: Šefčík, Mihalik, Pukluš. HELCMANOVCE: P. Pisko - Marcinko, V. Zmij, P. Zmij - Grega, Kuchár, Ľ. Maliňák, R. Maliňák, Š. Zmij - Cverčko, Toth.

M. ŠEFČÍK

NÁLEPKOVO - KRÁSNA 1:1 (0:1)

Domáci narazili na kvalitného súpera, ktorého podržal aj výborný brankár. Od úvodných minút zápas bol s poli vyrovnaný, prvé gólové príležitosti domácich nepremenili postupne Lapšanský, Bendík a Plachetka. Úder prišiel v 31. minúte keď prvá strela centrovaná lopta na bránku domácich skončila po chybe Daniela v sieti. V 40. minúte Jánoš nepremenil pokutový kop. V druhom polčase hostia veľmi dobre bránili, ale v 85. minúte Plachetka po Soveľovej akcii zaslúžene vyrovnal na 1:1. V závere Soveľ zblízka nevsietil a tak domáci stratili prvýkrát na domácej pôde v jesennej časti ročníka 2004/2005 dva body. Pred 150 divákmi nepresvedčivo rozhodoval P. Gonos. NÁLEPKOVO: Daniel Göllner, Žiga, Jánoš, Ország (60. Šrenkel) Varga, Plachetka, Láclav, Bendík Soveľ, Lapšanský.

J. PETRUŠKA

KR. PODHRADIE - V. FOLKMAR 2:0 (1:0)

Folkmarčanom nebolo v sobotu súdené zvíťaziť. Za svoj výkon si však zaslúžia pochvalu. Domácich zatlačili, vypracovali si množstvo gólových príležitosti, ale gól nie a nie dať. Kr. Podhradie môže ďakovať skvelému brankárovi, ktorý pochytal aj nemožné. Folkmarčanom chýba strelec, lebo keby premenili len 30 percent šancí, o osude stretnutia by bolo rozhodnuté. V 40. minúte po chybe Petkáča dostali prvý gól.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Opäť hostia dali vyniknúť domácemu brankárovi. Keď už ho v 67. minúte po priamom kope (!!!) prekonal Serbin, rozhodcovia videli (?) ofsajd. V závere Folkmarčania naďalej tlačili, ale stačila chyba v strede obrany a Kr. Podhradie z minima vyťažilo maximum - 2:0. Za predvedený výkon si Veľký Folkmar prinajmenšom bod zaslúžil. V. FOLKMAR: Petkáč - Bordáš, Kuchár, Štecák - Ľ. Varga, Andrejco, Varga, Cmor, Serbin - Budinský, Rindoš, striedal: Gajdoš.

I. GREGA

V. OPÁTSKE - JAKLOVCE 1:4 (0:2)

Jaklovčania vstupovali na pôdu lídra tabuľky v psychickej pohode s myšlienkou, že nemajú, čo stratiť.

Lepšie začali práve hostia, ktorí už v 2. minúte mohli otvoriť skóre Adamišinom. Fanúšikovia Jakloviec, však nemuseli dlho čakať a prvý raz sa tešili už v 8. minúte, kedy domáceho brankára po centri Adamišina prekonal Mastiš. Domáci mohli na tento gól odpovedať už v 15. minúte, ale strelu domáceho útočníka brankár König vyrazil na žrď. Hra sa pomaly vyrovnala. V 32. minúte mohol zvýšiť Mastiš, ale jeho strela spoza šestnástky skončila iba v náručí brankára. V 38. minúte si najprv domáci obranca zrazil loptu na žrď vlastnej brány, ktorá sa odrazila k Adamišinovi. Ten loptu kopol za bránkovú čiaru, odkiaľ ju hráč V. Opátskeho vykopával. Lopta sa však dostala k Jaklovčanovi Jakubišinovi, ktorý ju bezpečne poslal do siete. Na konci prvého polčasu však mohlo byť už 0:3, ale Kandrik krásnou strelou z 25 metrov trafil iba brvno.

Druhý polčas sa začal vo svižnom tempe. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie, čo sa im takmer podarilo. V 64. minúte znížil peknou strelou spoza pokutového územia Koch na 1:2, krátko na to mohol Turczyk takmer rovnakým spôsobom vyrovnať, ale jeho strela skončila iba na brvne brány hostí. Jaklovčanov však gól nepoložil a už o dve minúty mohli znova skórovať, ale Jakubišin hlavičkoval vedľa. V 82. minúte sa k slovu dostali znova hostia, keď Kandrik zvýšil na 3:1. O necelé dve minúty po krásnej prihrávke Kandrika skórovali hostia už po štvrtý krát Švartzom. Zaujímavý zápas doplnila skvelým výkonom rozhodkyňa Lenková.

JAKLOVCE: König Fabrici, Bikar, Lauf, Mário Kandra Švartz, Kandrik, Mastiš, Jakubišin Papcun, Adamišin Striedali: Hajduk, Eliáš, Miloš Kandra