Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

O zaslúženom víťazstve Rožňavy sa rozhodlo až v poslednej minúte nastaveného času

Rešica/Rožňava - V ostatnom kole sa na pôde nováčika z Rešice zrodil malý futbalový zázrak. O výsledku sa rozhodovalo v záverečnej

dvadsaťpäťminútovke. Hostia z Rožňavy si dvojgólové vedenie neudržali a desať minút pred koncom bolo vyrovnané. Zaslúžené víťazstvo a tri body si napokon vybojovali až v nastavenom čase.

Rešica - SP MFK Rožňava

2:3 (0:0)

G: Tomašiak, Murňák - Varga, Ďurán, Korintuš, ŽK: Lučkai - Bulík, R: Sendek, D:300

Rožňava: Szabó - Korintuš, Vysoký, Bulík, Beshir, Zatroch, Ďurán, Pollák, Varga, Drobňák, Gotthardt, striedali Erdöfalvi, P. Milko

Stretnutie sa odohralo na dobre pripravenom teréne. Hostia od úvodných minút ako i počas celého zápasu hrali koncentrovane a boli jednoznačne lepším mužstvom. Mali častejšie loptu na svojich kopačkách a domácich ubehali. "Čo sa týka gólových príležitostí tých bolo do polčasu málo na oboch stranách a hra sa sústreďovala prevážne v strede poľa," zhodnotil prvý polčas vedúci mužstva Rožňavy Ladislav Šalamon. Rozhodovalo sa o výsledku až po zmene strán a obraz hry sa nezmenil. Hostia postupne preberali iniciatívu a rozleptávali súpera. Keď udreli po druhýkrát zrodilo sa aj gólové vyjadrenie ich útočnej snahy. V 65. min. si prízemný center spracoval Varga a strelou z hranice šestnástky otvoril skóre stretnutia. Druhý úspech nedal na seba dlho čakať a na 2:0 zvýšil po samostatnej akcii Ďurán. "Už sa zdalo, že o výsledku je rozhodnuté a naše mužstvo z nepochopiteľných príčin začalo brániť dvojgólové vedenie. To sa nám napokon vypomstilo, pokračoval Ladislav Šalamon. V 75. min. sa domácim podarilo znížiť na kontaktný gól. Obranca hostí namiesto rezolútneho odkopu zle rozohral, čo využil domáci útočník Tomašiak a povedľa vybiehajúceho Szabóa skóroval. Domácich gól vyburcoval a ožili ako ozdravení živou vodou. O päť minút bolo vyrovnané po strele Murňáka. V závere riadneho hracieho času sa dvakrát vyznamenal gólman hostí Szabó. Najprv zázračne chytil čistý gól po strele jedného z útočníkov a o chvíľu čelil lopte odrazenej od Korintuša, ktorá už smerovala do prázdnej brány. Už sa zdalo, že mužstvá sa rozídu deľbou bodov. Rozhodca nastavil šesť minút, počas ktorých hostia vyvinuli na domácu bránu neustály tlak. Podarilo sa nemožné. Vyrazili sme do nebezpečného brejku v poslednej minúte predĺženia. Korintuš sa po sóle z pol ihriska prevalcoval s loptou až k šestnástke a nekompromisnou prízemnou strelou k pravej tyči na počudovanie všetkých skóroval, čím rozhodol o zisku troch bodov, dodal na margo víťazného gólu Ladislav Šalamon. Rožňava sa prezentovala ako mladé technické mužstvo a tri cenné body si plne zaslúžila. Strelci: Zatroch 3, Gotthardt, Varga, Ďurán po 2, Pollák, Figúr, Dávid, Vysoký, Kontra, P. Milko, Mázik, Drobňák, Korintuš po 1 góle, vlastné Barkasz (Moldava), Barbarič (Lastomír)