Popradčanky opäť zvíťazili

Sportnet|27. okt 2004 o 00:00

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala prvými zápasmi nadstavbovej časti. Zverenkyne trénera Petra Gápu mali po základnej časti šesť

výhier zo šiestich zápasov, za čo im patrila suverénne prvá priečka tabuľky. Popradským hokejistkám prisúdil žreb súpera, s ktorým sa stretli v predchádzajúcom kole ešte v základnej skupine. Boli to dievčatá zo ŽHK 2000 Šarišanka Prešov.

Po kvalitnom výkone predvedenom na ľade súpera sa domáce hráčky pustili do Prešovčaniek s veľkou chuťou. Skóre stretnutia otvorila v 12. minúte dobre hrajúca Bednárova a domáce publikum sa tešilo spolu s dievčatami. O necelé štyri minúty sa do streleckej listiny zapísala kapitánka Danková, ktorá počas presilovky zúžitkovala prihrávku od Krivjanskej a zvýšila na 2:0 pre Podtatranky. Úsilie domácich hráčok zmrazila v druhej tretine hosťujúca Sabolová a znížila na 2:1. Ešte v tej istej tretine popradský kolektív oslabila Čulíková, ktorú faulovala Kolcúnová, za čo si vyslúžila trest päť minút a do konca stretnutia. Tatrankám sa podarilo streliť ešte jeden gól, ktorého autorkou bola Galajdová, a tak sa po šesťdesiatich minútach opäť tešili z víťazstva.

Najbližšie sa Popradčanky predstavia v sobotu na ľade favorizovaného družstva MHKž Martin, ktorý sa po základnej časti druhej skupiny umiestil rovnako ako Popradčanky suverénne na prvom mieste.

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - ŽHK Šarišanka Prešov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: Bednárová, Danková, Galajdová - Sabolová, vylúčenia 6:6, oslabenia a presilovky 1:0. Pred 60 divákmi rozhodovali Zemiaková - Zvrškovec, Višňovský.