Nováčik je už v čele súťaže

Sportnet|28. okt 2004 o 00:00

Kežmarok - V ďalších zápasoch Kežmarskej hokejbalovej ligy sme boli svedkami vyrovnaných a dramatických súbojov. V jednom z nich dokonca o víťazovi

rozhodlo až predĺženie. I keď nováčik súťaže Fighters zo Spišskej Belej prehral po predĺžení, bod, ktorý získal, ho vyniesol prekvapujúco na čelo súťaže.

Výsledky: Tornádo - Čapem Zinties 8:12 (1:2, 3:7, 4:3)

Góly: Šromovský 6, Valenčík, D. Jankura - M. Jankura 5, Jakubčo, K. Šlosár 3, K. Jankura. Výborný hokejbal v podaní oboch mužstiev. Tornádo stačilo doťahovať tesný náskok súpera do polovice zápasu (4:5). Potom sa "Čapem" už strelecky prestrieľalo, lebo hráči Tornáda mysleli viac na útok ako na trpezlivú obranu, čo súper dokonale využil.

Snipers - Soulfly 9:8 (2:3, 4:2, 3:3)

Góly: Molčany 3, Horoba, Lach 2, P. Toporcer, P. Straka - Svitana 3, Sulír, Vasičák 2, Majerčák. Bezbodové celky sa do seba poriadne "zahryzli". Najprv mali navrch Soulfly, potom o dva góly viedli Snipers a keď už sa zdalo, že sa bude predlžovať, tak osem sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Snipers Jozef Lach.

Fighters - Kubachy 5:6 po predĺžení (1:2, 2:2, 2:1 - 0:1)

Góly: M. Bachleda 3, Leščák, Palguta - J. Jurčo 2, Fábry, P. Jurčo, Ferko, Mat. Budaj. Pekné a vyrovnané stretnutie. V zápase mimokežmarských mužstiev boli vždy o krok vpredu Kubachy, ale nováčik zo Spišskej Belej vedel vždy náskok dotiahnuť. V poslednej tretine ešte štyri minúty pred koncom viedli Kubachy dokonca o dva góly, ale aj tento náskok Beľania zlikvidovali a dotiahli zápas do predĺženia. V ňom rozhodol o víťazovi Matej Budaj (3:32 min.).

Najbližší program 30.10.2004:

13.00 hod. Matrix - Crvena zvezda

Majster sa stretne proti tradične defenzívne hrajúcej "zvezde", proti ktorej sa niekedy až veľmi ťažko presadzuje. Najlepší útok sa stretne proti najlepšej obrane a najlepšiemu brankárovi. Čo rozhodne?

14.00 Kubachy - Snipers

Snipers si v hodine dvanástej pripísali prvé tri body so Soulfly a Kubachy zase "prešustrovali" dvojgólový náskok proti Fighters v poslednej tretine. Uvidíme, aké stopy to zanechá na oboch mužstvách.