Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Sečovskí hráči momentálne na viac nemajú

Sečovce - Po stredajšom predohrávanom stretnutí spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže majú sečovskí policajti za sebou desať stretnutí, z

ktorých vyhrali iba raz a v ostatných ťahali za kratší koniec. Danej nepriaznivej bilancii sa nemôžeme veľmi čudovať, pretože situácia v klube pred začiatkom sezóny bola neistá a po predchádzajúcom odhlásení sa z ligy predsa len do nej nastúpili. Družstvo sa buduje za pochodu, sú v ňom prevažne mladí hráči, ktorým chýbajú skúsenosti. Ako nám povedal tréner Tibor Szalai (na snímke) pôjde o dlhodobejšiu záležitosť, preto nad dosiahnutými výsledkami neláme palicu. V stredajšom súboji na Morave utŕžili v poradí deviatu prehru, ktorá je piatou v rade za sebou. "Družstvo sa dalo dohromady v hodine dvanástej a do sezóny sme vstupovali s tým vedomím, že viem čo nás bude čakať. V kádri je deväť hráčov, ktorí v HIL-ke predtým neodohrali ani minútu. Napriek tomu sme niektoré stretnutia odohrali dobre, ako ten stredajší, avšak v piatich či šiestich sme utrpeli debakel. Pre chlapcov je do dobrá škola. Súčasná situácia v hádzanej na Slovensku nie je najlepšia, kluby jeden za druhým zanikajú a naším prvým krokom bolo aby v Sečovciach tento šport nezanikol. Druhým je stabilizácia podmienok a samozrejme aj výkony všetkých družstiev klubu. Súčasná HIL-ka je nad sily chlapcov no posledné informácie hovoria, že tento ročník je posledným a tak pre mladých sečovských hráčov to môže byť dobrá príprava na slovenskú súťaž," hovorí tréner T. Szalai. V súčasnosti nemajú sečovskí policajti na viac, no odhodlanie a bojovnosť im nemožno uprieť, ale tieto atribúty niekedy nestačia. S favorizovanou Karvinou sa jeho zverenci snažili držať krok, avšak v prvom polčase doplatili na niekoľko vylúčení, čo disponovaný súper dokonale využil a získal rozhodujúci náskok. Napriek sedemgólovej prehre bol kormidelník s hrou celkom spokojný a potešil ho hlavne druhý polčas. "Domáci šetrili hráčov na nedeľňajšie stretnutie Ligy majstrov a základná šestka hrala asi iba dvadsať minút. Druhá garnitúra zostávajúcich štyridsať, no napriek tomu chlapci hrali lepšie ako predchádzajúce stretnutia. Jednoznačne druhý polčas bol z našej strany lepší a dokázali sme ho vyhrať 14:13. V prvom sme sa držali do dvadsiatej, potom sme mali troch vylúčených hráčov a inkasovali šesť gólov a polčas prehrali o osem. Potešil ma výkon v druhom polčase a verím, že v ďalších kolách to bude z našej strany lepšie, hráči sa poučia a nebudeme dostávať až toľko gólov v jednom stretnutí. Domnievam sa, že sú ešte súperi s ktorými dokážeme odohrať vyrovnanú partiu," prezradil T. Szalai. NA svojom konte majú chudobné dva body, ku ktorým by radi pridali ešte ďalšie. Podľa slov trénera pokúsia sa súperov potrápiť a hlavne v domácom prostredí by radi získali nejaké body.