Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Prvá Teplička rozstrieľala domáce Slovinky, druhé Margecany si udržali jesennú neporaziteľnosť

Spišská Nová Ves V nedeľu je na programe predohrávka prvého jarného kola a tak posledná októbrová nedeľa dala bodku za jesennou časťou súťažného

ročníka 2004/2005. Vedúci tandem Teplička a Margecany na súperových ihriskách nezaváhal a tak sa poradie na čele tabuľky nemenilo. Po prehre vo Vojkovciach Slovan Gelnica klesol na štvrté miesto, ale len o skóre je na tretej priečke Jamník.

SLOVINKY TEPLIČKA 1:6 (1:3)

Dva zápasy a 13 inkasovaných gólov taká je štatistika futbalistov Sloviniek. Proti atraktívnemu súperovi z Tepličky domáci sklamali a už po pätnástich minútach prehrávali 0:3. Autormi gólov boli Melega, Laško a opäť Melega. V 44. minúte na rozdiel dvoch gólov znížil Poláček.

V druhom polčase to už bol strelecký koncert Lesnického, ktorý čistým hetrikom rozhodol o vysokom víťazstve Tepličky. Pred 300 divákmi rozhodoval Gavalier. SLOVINKY: Horňák Neubeller, Barbuš, Šofranko Ďorko, Žiga, Cicoň, Seman, Dunka Poláček, J. Dunka, striedali: Čech, Hudec, Medvec. TEPLIČKA: Gorbar Timko, Uhrinovský, Dolnačko Laško, Cpin, Karabin, Melega, Bigoš Lesnický, Hamrák, striedali: Sucheňák, Hasaj, Odziomek.

LETANOVCE MARGECANY 1:2 (1:1)

Stovka divákov videla v Letanovciach dobrý zápas. V 10. minúte otvoril skóre stretnutia Keruľ, ale na polčasových 1:1 vyrovnával Biskup. V úvode druhého polčasu v 48. minúte Hrubý rozhodol o tom, že tri body poputujú do Margecian. Stretnutie s chybami rozhodoval Galajda.

LETANOVCE: Drabiščák R. Pecha, Lesňák, Kubičár D. Pecha, Šoltís, Gurecký, Slamený, Franko Biskup, Toporcer. MARGECANY: Vojtek Kruželák, Staššík, Macko Mondry, Vaščák, Nigut, Suslov, Hrubý S. Sokolský, Keruľ, striedali: Čarnoky, Očvar, J. Sokolský.

JPP1: Ako uviedli domáci funkcionári, hlavný rozhodca nezvládol zápas a pískal bludy.

JPP2: Po skončení stretnutia bolo poriadne rušno - sťažený odchod rozhodcov (údajne aj inzultácia).

ODORÍN BYSTRANY 3:2 (2:0)

Odorínčania mali pred zápasom problém so zostavou, keď im chýbali štyria hráči základného kádra. Domáci sa ujali vedenia, keď po priamom kope M. Majka presne zakončil M. Baluch. Následne pridal druhý gól krížnou strelou Čarnoky.

Po obrátke Bystrianci ožili a boli lepším mužstvom. Na 2:1 znížil Pavlík, keď predtým Ján Suchý opečiatkoval spojnicu Maľakovej brány. Tretí úspech domácich pridal R. Fabian. Hostia sa nevzdávali a Jozef Suchý nechytateľnou strelou z 25 metrov vykresal iskierku nádeje. Dve dobré gólové príležitosti mali ešte aj Odorínčania, ktorí si už jednogólový náskok udržali. Od 80. minúty dohrávali hostia o desiatich, keď červenú kartu videl Chlebovec. Pred 250 divákmi rozhodoval Drábik. ODORÍN: Maľak M. Majko, Kubus, Bednár Sedlačko, Maďar, Čarnoky, R. Fabian, Goduľa M. Baluch, M. Fabian, striedali: Kavulič, Zekucia. BYSTRANY: Pavol Hamrák, Mikula, Lukáč Jochman, Chlebovec, Brajerčík, Ogurčák, Ján Suchý Jozef Suchý, Pavlík, striedal: Brajerčík.

VOJKOVCE GELNICA 1:0 (1:0)

Prvý polčas mali Vojkovčania viac z hry. V 6. minúte sa ešte len Stana zastreľoval, keď mieril len do spojnice, ale v 21. minúte už trafil do šibenice 1:0. O sedem minút mohol pridať druhý gól Vaľko, no zblízka prestrelil.

Druhý polčas bol vyrovnaný, viac z hry mali Gelničania. Domáce mužstvo niekoľkokrát podržal dobre chytajúci Kakalejčík. Vojkovčania si po troch štyroch rýchlych protiútokoch vypracovali gólové príležitosti, ale najtesnejšie skóre sa už nemenilo. Pred 100 divákmi rozhodoval Staško. VOJKOVCE: Kakalejčík R. Klešč, Kandra, Ofčanský Timčík, Stana, Fabry, Hudák, J. Klešč Vaľko, Vilkovský, striedali. R. Župa, Vrabeľ, Rybovič. GELNICA: Pavlovič B. Hofman, Rejdovjan, Ogurčák Klein, Ľ. Hofman, Kontroš, Drajna, Mikluš Tomaško, Petrík, striedali: Danielis, Sewczuk.

OCLNAVA JAMNÍK 0:4 (0:2)

Stretnutím v Olcnave sa Jamníčania lúčili s futbalovým rokom 2004. A rozlúčka z ich strany bola naozaj vynikajúca. V 7. minúte po rohovom kope z dobrej pozície prestrelil Koňak. V 10. minúte potiahol útok Miroslav Farkašovský, na šestnástke si narazil loptu so spoluhráčom a rutinérsky zakončil 0:1. V 19. minúte zahrával rohový kop S. Čuj, na loptu si ideálne nabehol Fabini a domáci už len sledovali cestu lopty do siete 0:2.

Úvod druhého polčasu patril Olcnavčanov. V 52. minúte hlavička Olejníka skončila na brvne, hneď na to Petrov zblízka trestuhodne zahodil

Najkrajší moment stretnutia priniesla 79. minúta Fabini perfektným volejom z hranice šestnástky nedal Ferenčuhovi šancu 0:3. Päť minút pred koncom si Miroslav Farkašovský zopakoval akciu z 10. minúty. Domáca obrana mu nechala dostatok času, ale aj priestoru a početná divácka enkláva z Jamníka jasala po štvrtý raz.

Olcnavčanom sa v tomto stretnutí nedarilo, zatiaľ čo hostia excelovali a po najlepšom výkone jesene zaslúžene zvíťazili. Nemožno nespomenúť brankára Macejka, ktorý bol v tomto súboji neprekonateľný.

Po záverečnom hvizde rozhodcu Šofranka si futbalisti Jamníka vyslúžili búrlivé ovácie svojich fanúšikov.

OLCNAVA: Ferenčuha - Kožar, Pastucha, Salaj - Petrov, M. Fifik, Melega, P. Fifik, Olejník - Kaščák, Gardošík, striedali: Gonda, Melega. JAMNÍK: Jaro Macejko - Michal Farkašovský, J. Čuj, Marek Čuj - Koňak, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, Miroslav Farkašovský, S. Čuj - Fabini, Kočiš, striedali: D. Farkašovský, Fassinger, Ruman.

HRABUŠICE MARKUŠOVCE 1:1 (0:0)

V Hrabušiciach sa hral vyrovnaný futbal. Hostia prekvapili umnou, taktickou hrou a pozorne bránili. Podržal ich aj Užík, ktorý zlikvidoval niekoľko gólových šancí domácich. Po bezgólovou polčase sa ako prvý zapísal do listiny hosťujúci Holub. Za domácich na konečných 1:1 vyrovnal Štefko. Pred 150 divákmi rozhodoval Slamený. HRABUŠICE: Bušovský J. Školník, Tkáč, Bartoš D. Školník, Toporcer, Lučivjanský, Švirloch, Štefko Popadič, Faltin, striedal: Priehoda. MARKUŠOVCE: Užík Kačír, Čuchran, Mihok S. Čuchran, M. Šteiner, Viboh, Kozák, Holub Andráši, Hozza, striedal: Hodnický.