Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Na prvom mieste zimuje rezerva Ličartoviec, na poslednom Čaňa

V 15. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa rozhodlo, že na prvom mieste a titul jesenného kráľa získali hráči Ličartoviec B, ktorí majú

dvojbodový náskok pred N. Myšľou, ako aj jeden zápas k dobru. K udržaniu prvej priečky im stačila aj remíza vo Veľkom Šariši, pretože sa príliš nedarilo ani dvojici prenasledovateľov. Stará Ľubovňa neuspela v Bardejove, a Vranov doma iba remizoval so zlepšujúcim sa Stropkovom. V domácom prostredí stratila Body aj N. Myšľa, ktorá však na druhom mieste vystriedala St. Ľubovňu. V poslednom jesennom kole sa strelecky presadili hráči nováčika z Barce a Lipian, ktorí súperov nešetrili a domov ich poslali s piatimi gólmi. Čaňa po predchádzajúcom prekvapivom víťazstve odišla z Barce s poriadnou nádielkou a rovnaká počet gólov inkasoval aj Svidník v Lipanoch. Prvé body zo súsperového trávnika si pripísali hráči exdruholigového Humenného, po remíze s rezervou Tatrana Prešov. V domácom prostredí sa vytiahla Turňa, ktorá zdolala Sabinov rozdielom triedy. Program predohrávaného 16. kola: Sabinov - Sp. N. Ves, N. Myšľa - Ličartovce B, V. Šariš - Humenné, Prešov B - Svidník, Lipany - St. Ľubovňa, Bardejov - Čaňa, Barca - Stropkov, Vranov - Turňa.

Turňa - Sabinov 3:0 (1:0)

Turňa - Hostia prišli do Turne hrať agresívny futbal, ktorý sa im zo začiatku zápasu aj daril. Niekoľkokrát nebezpečne ohrozili domácu bránku, kde sa vyznamenal brankár Rebej. Domáci postupne prebrali iniciatívu na svoje kopačky. Prvýkrát v 23. min. pohrozil Ballók, keď sa ocitol sám zoči-voči brankárovi hostí. V 31. min. strelou z diaľky pohrozil Lengyel. V 33. min. obrana hostí zrazila v pokutovom území Vislayiho a nariadený pokutový kop premenil Lengyel. V 45. min. ešte sa ocitol sám pred brankárom hostí Lukáč, no neuspel. Druhý polčas sa už niesol jednoznačne v réžii domácich. Za zmienku stojí strela Rusinka v 53. min., lopta sa od obrany hostí odrazila k nekrytému Lukáčovi, ktorý brankárovi Talianovi nedal šancu. V 76. min. Erdélyiho delovka zo štandardnej situácie trafila spojnicu bránky. V 78. min. Lukáč strelou z 25 m prekvapil brankára hostí a tým stanovil výsledok zápasu na 3:0. V závere za zmienku stojí ešte príležitosť Darvaša a v 90. min. Ivan sa ocitol sám pred brankárom, ale gól nedal. Domácim veľmi dobre zahrala obrana na čele s brankárom Rebejom a s Erdélyim.

Góly: 53. a 78. Lukáč, 33. Lengyel (11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Kožej, ŽK: Lengyel - Matulaj, Bašista. TURŇA: Rebej - Sabo, Derjan, Erdélyi, Vislayi (89. Mimický) - Ivan, Lengyel, Lukáč (87. Gábor), Darvaš - Ballók, Rusinko (81. Péter). SABINOV: Talian - Majcher (80. Ižarik), Matulaj, Bašista, Bartoš - Darák, Miščík, Lupták, Andraščík - Kiš (63. Gajdoš), Pták.

O. GAŠPAR

V.Šariš - Ličartovce 0:0

V. Šariš - V ostatnom kole, najmä po prehre vonku v Spišskej Novej Vsi chceli pivovarníci zdolať lídra súťaže, aby sa odpútali z nelichotivého 13. miesta v tabuľke. Hra sa prelievala medzi šestnástkami a zväčša pokusy o brejky likvidovala raz jedna potom druhá obrana. V prvej štvrťhodine mali príležitosť dať gól hostia, no proti bol domáci brankár Aštáry. Naopak gól do šatne mal na kopačke domáci Filipák, no strelil nad bránu Pulena. V prvom polčase sa z hostí v dobrom svetle ukázali najmä Valkučák, Toporčák, Capko a Beličák. Z domácich Džubinský, Filipák a Aľušík. V druhom polčase sa začali objavovať väčšie šance. Pred útočníkmi hostí dvakrát zachraňoval brankár Aštáry potom prišli chvíle Župu, ktorý raz z hry a raz z trestného kopu tesne minul bránku hostí. V 89. min. však šancu zápasu, tak ako v prvom polčase, nepremenil Filipák, ktorý tentokrát išiel sám na bránku Pulena. Toho znova tesne prehodil, ale aj bránu hostí. Domáci pivovarníci lídra z Ličartoviec potrápili, no podľa počtu šancí si zaslúžili tri body.

Pred 300 divákmi rozhodoval Lengyel. ŽK: Martin Vasiľ - Hoffman. V. ŠARIŠ: Aštáry - Borza, Durkač (62. Polak), Heldak (80. Mariňak) - Maroš Vasiľ, Džubinský, Porochnavý, Filipák (90. Jusko), Aľušik - Martin Vasiľ, Župa. LIČARTOVCE B: Pulen - Kolbas, Beličák, Hoffman, Turčík - Valkučák, Cicman, Martiak (70. Vanický), Slivka (55. Szölösz) - Toporčák, Capko (84. Surgent).

J. RODÁK

Nižná Myšľa - Spišská Nová Ves 0:0

Nižná Myšľa - Obe mužstvá začali zápas v pozvoľnom tempe a hra sa prelínala medzi šestnástkami. V 7. min. sa do dobrej gólovej šance dostal domáci Frajkor po Lipnického prihrávke z pravej strany, ale hosťujúci obranca odkopol loptu smerujúcu do prázdnej brány. V 12. min. si domáci Gašpar dobre vymenil loptu so Senjužom, vystrelil z 20 metrov, ale hosťujúci gólman Tököli s námahou loptu kryl. O 10 min. neskôr Gašpar vybojoval loptu v strednom pásme, dobre našiel nabiehajúceho Lipnického na pravej strane, ale on svoju príležitosť dať gól nepremenil. Hostia ohrozili domácu bránu v 29. min, keď domáci chybili v strednom pásme a Melničuk sa sám rútil na domáceho gólmana Váradyho, ale ten svoje mužstvo podržal. Hostia prekvapili domácich v 49. min., keď do dobrej príležitosti sa dostal Compel, ale domáci brankár Gorej odkopol v pravú chvíľu loptu na rohový kop. Spišiaci sa s pribúdajúcimi minútami zamerali viac na obranu ako na útok a osobné bránenie domáceho Korinka. Posledná 30-minútovka vyznela v prospech domácich, keď hostia už len bránili nerozhodný výsledok všetkými hráčmi v poli. V 77. min. zo štandardnej situácie hlavičkoval Frajkor, ale len do rúk brankára hostí. O dve minúty neskôr dostal dlhú loptu od Gašpara opäť Frajkor, ale Tököli včasným vybehnutím zabránil gólovej príležitosti. Keďže domáci svoj záverečný tlak nevyužili v gól, tak obe mužstvá sa rozišli do kabín s bezgólovou remízou.

Pred 486 divákmi rozhodoval Koščo. ŽK: Kováč, Salák - Pavlík.

NIŽNÁ MYŠĽA: Várady - Gorej (64. Jánošík), Sciranka, Kováč, Senjuž - Lipnický, Vágner, Gašpar, Korínek - Večeřa (46. Salák), Frajkor. SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Tököly - Koniar, Varkonda, Sedláček, Geletka - Hamráček, Compel (81. Kaľavský), Melničuk (90. Soták), Pavlík - Slivoš (86. Víboch), Janečka.

M. HUFNÁGEL

Bardejov - St. Ľubovňa 1:0 (0:0)

Bardejov - Za ideálneho počasia obe mužstvá začali s posilnenými obranami, kde sa pohybovalo aspoň šesť hráčov. Ťažkopádnejšie zadné rady súpera museli hneď v úvode čeliť únikom dobre sa orientujúceho Tkáčika, ktorý najprv strieľal vedľa a po Vasiliakovom centri opäť hlavou nemal presnú mušku. Po štvrťhodine sa mužstvá zorientovali, snažili sa dostať loptu na najlepšieho strelca súťaže Saviča, ale toho domáci nepustili z očí a dôrazne atakovali. V 20. min. unikol Luščák a brvno brankára hostí Mindžáka lízla lopta. Vo výhodnej pozícii po Hoclárovej prihrávke sa opäť ocitol Tkáčik, ale prehodil brankára i bránu. Po polhodine mali jedinú šancu hostia, po zaváhaní domácej obrany Pepich našťastie mieril vedľa. Neúnavný Tkáčik pred polčasom sa ocitol pred Mindžákom, no neuspel. Po obrátke domáci nepustili hostí do rytmu, ktorým zlyhala obrana i stredová formácia a Bosákova strela trela brvno. V 53. min. unikol Kuhajdík a znenazdajky ohrozil domáceho brankára Mikitku. V hre Bardejova prínosom v strede bola hra Bodíka, ktorý pripravil gólovú príležitosť pre smoliara Tkáčika. Ten sa presadil až v 69. min., keď mu pomohol brankár Mindžák, ktorému ľahká lopta vypadla z rúk a strelec poslal loptu do siete. Hostia sa v závere snažili odčiniť chyby, ale R. Pavlišin i Savič už nemali sily na zakončenie.

Gól: 69. Tkáčik. Pred 200 divákmi rozhodoval Klovanič, ŽK: Bosák - Savič, Matovič. BARDEJOV: Mikitka - Kukulský - Novák, Bodík, Gerčák, Kica - Luščák, Hoclár, Vasiliak - Tkáčik (80. Pisárik), Bosák (84. Čekan). ST. ĽUBOVŇA: Mindžák - Boguský, J. Pavlišin, Pepich, Matovič - R. Pavlišin, Kupec, Kolcun, Solotruk - Savič, Kuhajdik.

J. ŠČERBIK

Lipany - Svidník 5:0 (3:0)

Lipany - Od začiatklu sa hral útočný futbal, k čomu prispeki obe mužstvá. Útočné akcie vychádzali lepšie domácemu mužstvu čo sa odzrkadlilo aj na celkovom skóre. Prvý gól padol už v 12. min. Jeho autorom bol Pončák po prihrávke Šota. V 32. min. zvýšil Janič na 2:0. V 35. min. sa mohli tešiť z gólu hostia, no Kizakovu strelu brankár Križalkovič vyrazil na roh. Pravidlo nedáš dostaneš sa potvrdilo v 35. min., keď Angelovič sa pekne uvoľnil v šestnástke hostí a strelou k žrdi upravil na 3:0. Do konca polčasu sa už na stave nič nezmenilo. Hoci sa obe mužstvá snažili najmä hostia pre nich tak vyvíjajúci sa nepriaznivý stav. V druhom polčase v 61. min. po peknom centri Angeloviča Guzy z voleja upravil na 4:0. V 75. min. si títo hráči role vymenili, loptu centroval Guzy a Angelovič hlavou upravil na 5:0. V záverečných minútach mohli skorigovať nepriaznivý stav aj hostia no výhodu dvoch trestných kopov z 18 metrov v 80. a 86. min. nedokázali zužitkovať. Strely minuli tesne bránku domácich. Nakoniec víťazstvo domáceho mužstva bolo celkom zaslúžené.

Góly: 12. Pončák, 32. Janič, 37. a 75. Angelovič, 61. Guzy. Pred 500 divákmi rozhodoval Berecký, bez kariet. LIPANY: Križalkovič - Kaščák, Štofan, Seman, Molčan (60. Hovanec) - Liščinský, Šott, Janič, Angelovič - Radačovský (50. Turák), Pončák (50. Guzy). SVIDNÍK: Hvozda - Bučko, Walaszczyk, Pustý, Karafa - Harakaľ, Paňko, Kizák (70. Kaleja), Miženko - Koša (70. Hirka), Druga (46. Mulik).

P. ŠUHAJ

Barca - Čaňa 5:0 (3:0)

Barca - Zápas sa začal z obidvoch strán dosť opatrne, čakalo sa na chybu súpera. No hneď z prvého útoku Palkovič z ľavej strany nahral pred bránku hostí a Prachař z päť metrov dorazil loptu do bránky - 1:0. Po tomto góle sa hra priostrila a bolo veľa nepresností z obidvoch strán. Domáci viackrát vystrelili na bránku súpera, ale gól z toho nebol. Až v 33. min. Mačinga nahral na nabiehajúceho Prachařa, ten centroval pred bránku hostí a Spišak vyrazenú loptu brankárom dorazil do siete a bolo 2:0. V 38. min. sa zranil hráč hostí Palenčár, odstúpil z hry a nahradil ho Jurik. V 45. min. loptu od rohovej zástavky pred bránku hostí zacentroval Palkovič a Tomasiak z 10 metrov volejom zvýšil na 3:0. V druhom polčasu hostia začali s miernym vetrom, ale bránku domácich neohrozili. Naopak, domáci z protiútoku zvýšili Spišakom na 4:0. V 67. min. hostia nastrelili brvno domácej bránky. O minútu neskôr Prachař zblízka zvýšil na 5:0. V posledných minútach hostia sa na malú chvíľu usadili na polovicu domáceho celku, hrali vabank, ale výsledok sa už nezmenil.

Góly: 5. a 68. Prachař, 33. a 48. Spišak, 45. Tomašiak. Pred 450 divákmi rozhodoval Knut, ŽK: Tomašiak, Študenc - Palenčár, Šoltés, Kičura. BARCA: Dedinský - Študenc, Spišak, Tomašiak, Mačinga (61. Hriško) - Brunovský, Pipta, Kočiš, Zabavník - Palkovič (70. Zajac), Prachař (74. Strapač). ČAŇA: Piroško - Buchlak (76. Lučkai), Köver, Kičura, Šoltés - Jurek, Palenčár (38. Jurik), Šándor, Török, Sokoli - Hric.

D. RÁC

Vranov - Stropkov 1:1 (1:0)

Vranov - V susedskom derby odvážnejšie začali Stropkovčania. Prvý strelecký pokus zaznamenal Staško, no mieril vysoko nad. Nepríjemnú strelu Tirera zlikvidoval Suchý, na druhej strane v dobrej pozícii zaváhal Pohlod. Hostia sa mohli dostať do vedenia v 12. min., keď Staško zblízka nastrelil Suchého a odrazenú loptu Tabiš napálil do pravej žrde. Tento hráč v 16. min. nastrelil ruku Komára, po ktorej nasledovala penalta, no Staško Suchého neprekonal. Postupne sa k slovu dostávali aj Vranovčania a v 25. min. sa ujali vedenia, keď Gažiho na hranici malého vápna stiahol nedovolene Bodnár a sám postihnutý penaltu premenil. Krátko na to Hricov volej po Kupcovom centri smeroval nad, Leško mieril vedľa a Gaži trafil spojnicu. Tesne pred odchodom do kabín mal sľubnú možnosť Baran, no loptu v poslednej chvíli nespracoval. Po prestávke znovu hostia hrali aktívnejšie, no sériu rohov nezužitkovali. Vo výhodnej pozícii sa ocitol Andrejko, no Suchý včasným vybehnutím zachránil. Vranovčania odpovedali Leškom, no ten svoj únik nezakončil, nepresadil sa ani Kupec. Potom domáci poľavili v úsilí a hostia si vypracovali viacero možností. Dobiehajúci Andrejko, Staško ani Tabiš nevyužil dobre zahraný trestný kop Tirera, pred Andrejkom skvele zachránil Suchý. Vranovčanov trest za pasivitu neminul a v 65. min. Staško volejom prekonal Suchého. Po vyrovnávajúcom góly obe mužstvá vyvinuli snahu o plný bodový zisk, no v ich hre sa vyskytlo veľa nepresností a ďalšie príležitosti si už nevypracovali.

Góly: 25. Gaži (11 m) - 65. Staško. Pred 450 divákmi rozhodoval Čiták, ŽK: Kubalík, Petro - Bodnár, Bučko, Staško. VRANOV: Suchý - Petro, Kubalík, Komár - Hric, Leško, Gaži (74- Hajdúch), Baschiera, Baran (68. Durkaj) - Kupec, Pohlod (68. Husivarga). STROPKOV: Bíroš - Bučko, Veselý (32. Pavlík), Kočiš, Palička - Vachaľ (68. Čepa), Staško, Tirer, Bodnár - Tabiš (90. Vatraľ), Andrejko.

Ľ. KOVAĽ

Prešov B - Humenné 2:2 (1:1)

Prešov - V prvej polhodine zápasu bola aktívnejším i útočnejším mužstvom rezerva prešovského Tatrana. Skóre bojovného zápasu otvoril v 19. min. nekompromisnou strelou Renčko. V tejto fáze zápasu sa domáci usilovali o rýchlu hru, pri ich streleckých pokusoch sa niekoľkokrát poriadne zapotil brankár hostí. V 23. min. zahrozil hlavičkou Kipikaša. Potom sa už osmelili aj hostia a v 33. min. parádnou strelou vyrovnal stav stretnutia Šalata. V druhom polčase nad hernou stránkou dominovala bojovnosť. Prešovčanom sa prestalo dariť strelecky a tak v 59. min. sa tešili hostia - Gavaľa dostal svoj tím do vedenia. Šarišanom sa oplatilo bojovať do poslednej minúty. V nadstavenom čase vyrovnal stav duelu J. Adam.

Góly: 19. Renčko, 90. + J. Adam - 33. Šalata, 59. Gavaľa. Pred 100 divákmi rozhodoval Anguš. ŽK: Kipikaša, Peter Gálik, Pavol Gálik - Mamaj, Balica. PREŠOV: Chovan - Čarnota (62. Pavol Gálik), Lacko, Baka, Kipikaša - Moravčík, Gomoľa (17. Kubánka), Peter Gálik, J. Adam - Renčko, Adamišin (46. Ničko). HUMENNÉ: Pilár - Ontkóc, Balica, R. Tomčák, Šalata - M. Gombita, Mamaj, Š. Tomčák, Paululik (16. Gavaľa) - Ruskovský (90. Kolník), Gavula.

J. JACOŠ

Najlepší strelci

12 GÓLOV: Savič (St. Ľubovňa).

9 GÓLOV: Angelovič (Lipany)

8 GÓLOV: Frajkor (N. Myšľa), Lukacs (Turňa).

7 GÓLOV: Štofan, (Lipany), Capko (Ličartovce), Andrejko (Stropkov)

6 GÓLOV: Tomašiak (Barca), Gaži (Vranov), Tkáčik (Bardejov).

5 GÓLOV: Samoľ (Sp. N. Ves), Kupec (Vranov), M. Adam (Ličartovce B), Kiš (Sabinov), Tabiš, (Stropkov), Pták (Sabinov).

4 GÓLY: Šott (Lipany), Paraska, Š. Tomčák (obaja Humenné), Piatka (Ličartovce B), Zábavník, Prachař (obaja Barca), Staško, Tirer (obaja Stropkov), Ondáš, Janečka (obaja Sp. N. Ves), Porochnavý (V. Šariš), Paňko (Svidník), Slivoš (Sp. N. Ves/St. Ľubovňa).