Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Bardejovčania prehrali na Morave o 21 gólov!

Po dvoch predohrávaných stretnutiach Pov. Bystrica Prešov 35:30 a Karviná - Sečovce 31:24 pokračovala počas víkendu spoločná hádzanárska súťaž

mužov zostávajúcimi stretnutiami 10. kola. Z dvojice východniarov sa nedarilo ani jednému a bodovo vyšli naprázdno. Košičania po vyrovnanom priebehu v závere prišli o možnosť bodovať a prehrali dvojgólovým rozdielom.Za riekou Moravou sa nedarilo ani Bardejovu, ktorí hrou nepresvedčil a vysoko prehral. Na čele tabuľky je stále Karviná, ktorej na chrbát sa snaží dýchať Zubří a na lídra stráca dva body. Prešovčania vďaka horšiemu skóre museli prepustiť tretiu priečku Fr.-Místku, ktorí po víťazstve v Hraniciach sa bodovo dotiahol na slovenského majstra.

Štart N. Zámky - 1. MHK Košice 29:27 (14:14)

V dramatickom zápase rozhodli o svojom víťazstve hráči Nových Zámkov až v závere duelu. Hrdinom stretnutia bol domáci brankár Tóth, ktorý svoje mužstvo podržal. Strelecky sa presadili Galla, resp. na druhej strane Justus, ktorí zaznamenali 10 gólov.

Najviac gólov: Galla 10, M. Stráňovský 6/1 - Justus 10/1, Kolesár 5/1, pok. hody: 1/1 - 2/2, fauly: 6 - 7, ČK: Strapko (Košice) za hrubý faul, rozhodovali: Poláček a Pešta (obaja ČR), 500 divákov.

Házená Brno - MHC Bardejov 38:17 (19:7)

Stretnutie bolo od začiatku jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí si už v úvode vytvorili dostatočný náskok a postupne ho zvyšovali. Po zmene strán už nastúpili za Brno aj hráči z lavičky, ale ani s nimi si obrana Bardejova nedokázala poradiť. Východniari napokon utrpeli na Morave výprask o 21 gólov.

Najviac gólov: Piskač 11/4, Motl 5 - Saloka 4, S. Seman 3, pok. hody: 5/5 - 2/2, fauly: 4 - 3, rozhodovali: Skružný a Novák (obaja ČR), 300 divákov.

Kostelec - ŠKP Bratislava 32:30 (15:15)

V priebehu prvého polčasu sa obidve mužstvá striedali vo vedení. Vyrovnaný duel pokračoval aj po prestávke, Kostelec však lepším záverom predsa len dokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Najviac gólov: Kovařík 10, Hradil 5 - Tarhai 7, Kozlov 6/1, pok. hody: 4/2 - 1/1, fauly: 0 - 2, rozhodovali: Pavlát a Pešek (obaja ČR), 500 divákov.

Cement Hranice - HC Fr.-Místek 22:29 (13:13)

Po vyrovnanom prvom polčase sa v druhom dejstve zápasu ukázala lepšia fyzická pripravenosť hosťujúceho mužstva. Frýdek-Místek zvíťazil zaslúžene po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Najviac gólov: Ľ. Veřmížovský 6, M. Veřmížovský 4 Toms 7/3, Sklenák 6/1, pok. hody: 1/0 - 4/4, fauly: 6 - 6, ČK: Skřídlo (Hranice) za tri vylúčenia, rozhodovali: Beňo a Rančík (obaja SR), 300 divákov.

Gumárny Zubří - HC Dukla Praha 25:19 (11:11)

Hostia si v polovici prvého polčasu vypracovali až štvorgólový náskok, avšak domáci hráči ho zlepšenou hrou ešte pred prestávkou zmazali. Druhé dejstvo zápasu patrilo tímu Zubří, ktorý Duklu takmer k ničomu nepustilo.

Najviac gólov: Kulišťák 12/4, Řezníček 3 - Král 6, P. Brabec 4, pok. hody: 5/4 - 3/2, fauly: 5 - 6, rozhodovali: Bubeníček a Jaroň (obaja ČR), 1000 divákov. (SITA)