Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Súboj nováčikov na Zemplíne sa skončil bratsky, Ličartovce s Trebišovom vyšli naprázdno

Z kvarteta východniarov sa v 13. kole II. futbalovej ligy tešili z víťazstva iba futbalisti Prešova, ktorí po štyroch kolách opäť dokázali získať

plný počet bodov. V domácom prostredí zdolali Podbrezovú, avšal v tabuľke si veľmi nepolepšili a zostali na treťom mieste od kkonca. Ambiciózny celok zo Zemplína, ktorému patrí druhá priečka hostil ďalšieho nováčika Zlaté Moravce, s ktorým si nakoniec body podelil. Michalovčania si udržali druhú priečku, avšak pred dobiedzajúcim bratislavským Slovanom majú už iba dvojbodový náskok. Slovanisti v bratsilavskom derby s ružinovom uspeli a v tabuľke sa posunuli na tretie mmiesto. Rovnaký počet bodov ale horšie skóre má Prievidza, ktorá sa poradila s druhým zemplínskym celkom v súťaži - Trebišovom. Ten uzatvára druholigový peletón. V tomto kole veľa vody na súperov ihrisku nenamútili Ličartovce a pustili perie v Šali po prehre 0:2.

16. Trebišov1222813:238

FC Tatran Prešov ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)

Prešov Štyri kolá čakali prešovskí futbalisti na ďalšie druholigové víťazstvo (naostatok v ôsmom kole zdolali Michalovce 2:1). Dočkali sa ho s mužstvom, hrdiacim sa najpevnejšou obranou. Podbrezová do soboty totiž inkasovala iba šesť gólov. Tatran teda čakala náročná úloha, nájsť v pevných hradbách železiarov nejakú medzeru a z predpokladaných vypracovaných šancí na druhej strane čosi vyťažiť. Lenže gólové šance sa v prvej polhodine zápasu, pomaly ako na bežiacom páse, rodili pred prešovskou bránou. Ešte šťastie, že zeleno bielym skvelým spôsobom zachytal brankár Stefanovič. Nebyť jeho, po tridsiatich minútach mohli viesť hostia 4:0. Už po prvom rohovom kope zakončoval Kostúr. Stefanovič pozoruhodným reflexívnym zákrokom gólovú šancu zmaril. O desať minút na ňom zase stroskotal urastený Kostúr. V 25. minúte vychytal Gajdošíka a o päť minút zase Kostúra. Všetko to boli príležitosti z kategórie vyložených. Ako to v podobných prípadoch býva zvykom, chvíľu po spálení "tutoviek" prišiel aj tentoraz trest. Agilný Drobňák vysunul po pravej strane Viazanka a ten popri Hanákovi, vybiehajúcom z podbrezovskej brány poslal loptu do siete. Rozhodne zlomový moment zápasu. Od tohoto okamihu totiž iniciatíva postupne prešla na domácu stranu. Pravda, s troškou šťastia, ktoré patrí i k futbalovej hre, lebo po Pelegrinovej hlavičke Prešovčania prvý polčas ustáli. V druhom zeleno bieli začali nečakanou strelou Macka do ľavej žrde brány hostí a pokračovali celkom sympatickým (s ohľadom na predošlé vstúpenia) výkonom. Podržali hlavne stred poľa a hostí už "upokojená" obrana Tatrana do žiadnych väčších šancí nepustila. Naopak, pred koncom mal možnosť poistiť pre domácich nesmierne cennú výhru R. Tomko. V dobrej streleckej pozícii však mieril tesne vedľa. Dôležité body však ostali v Prešove, a to bolo nakoniec v danom postavení tatrancov to najpodstatnejšie.

Gól: 38. Viazanko. Pred 665 divákmi rozhodoval Chmura. ŽK: Turok Heteš, Dzuríček Breznaník, Bukovec, Jančík. Prešov: Stefanovič Macko, Zlatohlavý, Kovalík, Húšťava (pre zranenie od 26.min. Turok Heteš) Viazanko (90. Štieber), Dzuríček, Šamo (88. Adamišin), R. Tomko Pagor, Drobňák. Podbrezová: Hanák Jančík, Chudík, Gajdošík (32. Ľ. Jurčo) Bukovec, Ličko, Lešták (75. Patráš), Rybnikár, Breznaník (67. Krochta) Kostúr, Pelegrin.

Ján LEŠKO

ŠK Zemplín Michalovce Zlaté Moravce 0:0

Michalovce Futbalisti druholigového nováčika z Michaloviec nedokázali v súboji s ďalším novicom súťaže zo Zlatých Moraviec nadviazať na víťaznú sériu z domácej pôdy a po tuhom boji si na konto pripísali chudobnú bezgólovú remízu. V prvom polčase ponúkli obaja aktéri futbal veľmi slabej úrovne. Bez patričného pohybu i kvality predvedenej hry divákov skôr uspávali, a tak nečudo, že za zmienku stoja iba ojedinelé strelecké pokusy Tomovčíka a M. Tótha, s ktorými si brankár hostí Brezina hravo poradil. Hostia sa prezentovali nebezpečnou strelou Kaňu a v poslednej minúte prvého polčasu po nevydarenom ofsajd systéme aj nevyužitou šancou Vondru, ktorý z hranice šestnástky mieril vedľa.

Omnoho zaujímavejší futbal bol po prestávke. Taktovkou prevzali do rúk domáci, ktorí túžiac po ďalšom plnom bodovom zisku, neraz mohutne zatlačili hostí do ich pokutového územia. Proti dobre organizovanej defenzíve ViOnu sa však dokázali presadiť iba zriedka a keď čosi napokon prešlo, všetky šance Michalovčanov s prehľadom zlikvidoval výborný brankár Brezina. Najprv v 51. minúte zmaril dorážku Horochoniča, potom v 62. minúte na dvakrát vyloženú príležitosť M. Tótha, v 70. minúte si skvele poradil s nájazdom Lukáša Opielu, o desať minút neskôr mal šťastie pri úniku M. Lukáča, ktorý mieril vedľa, nuž a výpočet domácich šancí uzavrel v 87. minúte Juhás, ktorého dobre mierenú hlavičku gólman hostí vyškriabal na roh. Hostia medzitým pohrozili jediný raz, keď nebezpečný volej skúseného Gregušku musel Horvát vykopávať z bránkovej čiary.

Mužstvá si teda body podelili, hoci Michalovce môže táto strata po výkone v druhom polčase táto strata veľmi mrzieť.

Pred 3 127 divákmi rozhodovala Ihringová. ŽK: Kozár, Tomovčík B. Hesek, Brezina, Hőzl. ŠK ZEMPLÍN: Belán Kročko, Horvat, Horochonič, Juhás Opiela, Tomovčík, Šafranko (88. Capík), Devečka M. Tóth, Kozár (M. Lukáč). FC ViOn: Brezina Piaček, Štucika, R. Lukáč Pavlenda, Ondrejka (24. Hőzl), Tomana, Greguška, B. Hesek (67. Pecho) Kaňa (89. Farkaš), Vondra.

Jozef Škrlík, tréner Michaloviec: "S našim výkonom v prvom polčase nemôžem byť spokojný, hrali sme zle a zakríknuto. Po prestávke to už bolo lepšie, vytvorili sme si zopár vyložených šancí, ale tentoraz sme zlyhali v koncovke. Celkovo ma dnes sklamali útočníci, ktorí zaostali za očakávaním. Druhá domáca strata nás mrzí, pretože sme dnes mali nato, aby sme súpera porazili. Zlaté Moravce vsadili na pozornú defenzívu, cez ktorú sme sa veľmi ťažko presadzovali. Remíza nie je zaslúžená, ale taký je už futbal."

Jaroslav ČÚRNY

Slovan Duslo Šaľa - Steel Trans Ličartovce 2:0 (2:0)

Už po 35. min viedli chemici rozdielom dvoch gólov, keď najskôr Vencel a po ňom Simonides zaskočili obranu a brankára hostí. Po obrátke mohli síce domáci zvýšiť vedenie, ale od 58. min hrali iba desiati, keď po dvoch žltých kartách bol vylúčený Lörinc. V oslabení síce dostali hostia domácich pod tlak, ale pozorná obrana na čele s brankárom Valenským si udržala čisté konto. V závere mohlo naopak Duslo pri "tutovkách" Masného poistiť zaslúžené víťazstvo.

Góly: 12. Vencel, 33. Simonides. Rozhodca: Šipoš, ŽK: Lörinc, Kováč, Vyskoč - Andraščík, Majoroš, Martaus, ČK: Lörinc (Šaľa) po 2. žltej, 418 divákov.

HFK Prievidza - Slavoj Trebišov 3:1 (0:0)

V prvom polčase hostia nepripomínali mužstvo z dna tabuľky, obe mužstvá si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Po zmene strán domáci zvýšili úsilie a dokázali sa trikrát strelecky presadiť. Hostia v samoznom závere strelili aspoň čestný gól.

Góly: 52. Pápaj, 63. Líška, 66. Vodecký - 87. Vajda. Rozhodca: Hracho, ŽK: Vodecký, Richter, Oršula - Jakubovič, Červenec, Oslovič, 770 divákov.

Zostávajúce výsledky: OFK Veľký Lapáš - DAC Dunajská Streda 4:2 (1:2), góly: 7. Hesek, 48. Štajer, 67. Dobiáš, 83. Pavlovič z pok. kopu - 26. Kundra, 32. Bognár. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Farkaš - Fabuľa, Olejník, Zlacký, Hrabač, ČK: 82. Hrabač za druhú ŽK: 750 divákov. KOBA Senec - ŠK Kremnička 2:1 (1:0), 13. Bošák, 68. Takáč - 51. Choma. Rozhodca: Straka, ŽK: Rusnák, Pavlík, Sokol (všetci Kremnička). 392 divákov. FC Nitra - TJ Družstevník Báč 4:0 (3:0), 31. Rák z pok. kopu, 37. Bubenko, 45. Grajciar, 62. Kováč. Rozhodca: Šimon, ŽK: Bubenko, Rák - Puchner, Szijjártó, ČK: 28. Holec (Báč) za faul v šestnástke, 1645 divákov. Ružinov Bratislava - Slovan Bratislava 1:3 (0:2), 81. Chorvatovič - 17. a +90. Bukvič, 24. Hanták. Rozhodca: Minárčik, ŽK: Mazúch - Polgár, Volf, Dos Santos, Janek, 1450 divákov.