Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Artmedia si pohrala s nováčikom z Gemera

BRATISLAVA (SITA, TASR) - Najvyššia futbalová súťaž pokračoval apoča svíkendu stretntuiami 14. kola. O najvýraznejšie víťazstvo v ňom s apostarali

hráči Artmedie, ktorí vysoko zdolali nováčika z Gemera.

Inter Bratislava - Matador Púchov 0:0

Ani v siedmom zápase tejto ligovej jesene sa Interu nepodarilo zvíťaziť doma na Pasienkoch. Potvrdil síce vzostupný trend svojej výkonnosti, čo mu vynieslo päť bodov zo súperových ihrísk, ale len druhý raz jediný bod z vlastného. V obojstrane svižne a útočne ladenom zápase s Matadorom si vypracoval aj niekoľko dobrých streleckých pozícií, ale do prestávky ani len netrafil do Bernadyho bránkového obdĺžnika. Svoju dobrú hru ani Matador nevedel zužitkovať čo len na jednu nebezpečnú strelu na Brezovana. Väčší tlak Interu vyprovokoval pre zmenu v druhom polčase len jedinú šancu, ale v 66. min po strele Tomčáka hlavou ukázal skvelý reflex brankár Bernady, ktorý spod brvna loptu vyškriabol pred bránkovú čiaru, ale vtedy boli Púchovčania dôraznejší a loptu odvrátili. Žiaľ, tréneri sa neodvážili posilniť ofenzívu na dosiahnutie víťazného gólu.

Rozhodca: Vlk, ŽK: Barmoš, Baláž (Inter), 403 divákov.

Inter: Brezovan - M. Drahno (46. Baláž), P. Barmoš, R. Kunzo, P. Petráš - Burza (81. P. Mráz), V. Horváth, Paulík, Tomčák - Halenár, Lembakoali (73. Chalupka)

Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Peter Majerník - Besta (69. Chovanec), Prokeš, Guľa (88. Beliančin), Belák - Bakoš (58. Mužlay)

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Všetko podstatné sa udialo v prvej pätnásťminútovke. V 6. min Kriss hlavičkoval do Semeníka, ktorý si pomohol rukou, rozhodca nariadil pokutový kop a Gašparík otvoril skóre. O tri minúty Jakubko unikol ofsajdovej pasci Trnavy, ale svoj brejk zakončil iba tvrdou strelou do žrde. V 14. min vyhral Kriss hlavičkový súboj pre Masaryka, ktorý z otočky prestrelil Boroša a zvýšil na 2:0. Trnavčania potom dlho kontrolovali výsledok a hoci hostia sa snažili s nepriaznivým stavom čosi urobiť, do častýáh gólových šancí ich obrana Spartak nepúšťala. Jedinú a najväčšiu mal v 78. min Jakubko, ale hlavičkoval do brvna. Trnavčania mohli svoj náskok niekoľkokrát zvýšiť, ale Masaryk pri svojej druhej gólovke netrafil bránku a Hrabalove priame kopy pochytal Boroš.

Góly: 6. Gašparík z pok.kopu, 14. Masaryk. Rozhodca: Havrilla, ŽK: Konečný, Kriss, Filip, Fall, Kožuch - Kentoš, Svintek, Dzúrik, Veselý, 3218 divákov. Spartak: Ilizi - Fall, Hrabal, R. Konečný, Gerich - Kopúnek (63. R. Šimko), P. Ďuriš, Filip, Michal Gašparík (90.+ Husár) - Kriss (75. Kožuch), Masaryk Dukla: Boroš - V. Veselý, Semeník, Dzúrik, Kentoš - Ľ. Vyskoč, F. Kunzo, M. Sovič, Svintek (70. Fabuš), Leitner - Jakubko

AS Trenčín- MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

Domáci sa už v 5. minúte po peknej akcii ujali vedenia, keď Kamenského strelu do brvna poslal do siete Velický. V 14. min ešte dobrú šancu pred odkrytou bránkou nevyužili Baranyai s Kamenským, no potom už diváci veľa vzruchu pred bránkami nevideli, hoci obe mužstvá sa snažili o rýchle kombinačné akcie, ktorým však chýbala koncovka. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia, vážnejšiu príležitosť si však nevypracovali. Naopak v 64. min po Kamenského akcii opäť kapitán Velický pohotovým volejom zvýšil náskok Trenčína. Ružomberok už potom nebol schopný zintenzívniť svoju snahu po bodovom zisku a v závere ešte domáci do prázdnej bránky Horváthom poistili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: 5. a 64. Velický, 88. Cs. Horváth. Rozhodca: Kačenga, ŽK: Baranyai, Velický - Pospíšl, Laurinc, 1230 divákov. Trenčín: Buchta - Marek Seman, Cs. Horváth, Mičenec, Šmelko - Hanko, Velický, Kubala, Kamenský - Baranyai (90.+ Šuhaj), Lietava (79. Hricov) Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, I. Kozák, Laurinc, Had (68. Pavol Jurčo) - Zošák (80. Latiak), Helbich (19. Božok), R. Urban, Žofčák - Jelšic, Števko

Artmedia Bratislava - FC Rimavská Sobota 7:1 (4:1)

Artmedia sa od prvej minúty s nováčikom z Rimavskej Soboty nebabrala a poriadne mu naložila. Gól už v prvej minúte v sieti hostí určil charakter zápasu. Hostia chceli odpovedať a trochu pootvorili obranu. Kým rozvinuli svoju kombinačnú hru, Fodrek im strelil druhý gól. Ten trochu upokojil domácich a hostia mohli zavŕšiť svoju tvorivú hru v poli krásnym gólom Mariána Staša od žrde do siete. Hostia sa vrátili do hry, osmeľovali sa, ale góly strieľala Artmedia. Jej trojgólový náskok do prestávky zabezpečil Kozák z pok. kopu za faul Kristiána Németha pri veľkom petržalskom tlaku. Németh zrejme nedôstojne prejavil nespokojnosť s rozhodcovým výrokom a dostal za to druhú žltú kartu, čiže po červenej oslabil svoje mužstvo. Tréner hostí stiahol z trávnika Pisára, zaplnil medzeru po Némethovi a útok mal vysunutého len Staša. Práve on narobil za 10 minút dosť starostí obrane domácich. V 61. min len skvelý reflex brankára Čobeja zneškodnil tečovanú gólovú strelu. Až potom Artmedia ožila a dokončila tentoraz plodne ľahkú prácu na svojom vysokom víťazstve.

Góly: 1. Vaščák, 12. Fodrek, 38. Ďurica, 42. Kozák z pok. kopu, 69. Borbély, 80. Maruniak (vlastný), 88. Kozák - 30. Staš. Rozhodoval: Tomčík, ŽK: Novák - Maruniak, Németh, Dojčan, Hílek, ČK: 42. Németh za druhú ŽK, 2285 divákov. Artmedia: Čobej - Kotula, Kostka (79. Čeredejev), Borbély, J. Ďurica - Vaščák (66. Suchánek), R. Novák, J. Kozák, Hellebrand (73. Tchuř) - Fodrek, Mikulič Rimavská Sobota: Slovenčiak - Maruniak, K. Németh, Dojčan, Domík - Hloušek, Sľuka, Amaro, Hílek - M. Staš (76. Iskra), Pisár (45.+ M. Filo ,68. Hadviger)

MŠK Žilina - ZTS Dubnica 2:2 (1:2)

Úvod stretnutia vyšiel dokonale hosťom, keď už v 23. sekunde Ižvoltova strela skončila za chrbtom Trabalíka. Žilina odpovedala v 4. min nebezpečnou strelou Sninského spoza šestnástky, keď Pernišovi ešte vypadla lopta z rúk a bol z toho len rohový kop. V 30. sa Barčík pohral s obranou Dubnice, nepríjemne vystrelil, Perniš vyrazil loptu pred Ďuricu a ten v čistej pozícii trafil len bočnú sieť. O 4 min neskôr sa cez domáceho obrancu Kršku sa predral Porázik a z ťažkého uhla strelou k pravej žrdi zvýšil na 2:0 pre hostí. Žilina po dlhotrvajúcom nápore znížila tesne pred polčasom po nádhernej strele Sninského asi z 25 m, ktorá vymietla pavučinu v Pernišovom ľavom hornom rohu. V úvode druhého polčasu sa z ničoho nič ocitol úplne osamotený Ďurica pred Pernišom a ten jeho technickú strelu stihol vyraziť na roh. Strelecky disponovaný Sninský vyplašil Perniša v 61. min ďalekonosnou strelou tesne nad brvno, o minútu si strelecký pokus opäť zopakoval, tentoraz tesne vedľa ľavej žrde. Tri minúty pred koncom sa Žilina predsa len dočkala vyrovnania, keď po hrúbke dubnického obrancu rozhodca Olšiak odpískal pok. kop a Ďurica bezpečne premenil na vyrovnávajúci gól.

Góly: 41. Sninský, 87. M. Ďurica z pok. kopu - 1. Ižvolt, 34. Porázik. Rozhodoval: Olšiak, ŽK: 53. Ďurica, Gottwald - Pleva, Porázik, Kopačka, Švikruha, ČK: 90+ Barčík (Žilina) za nešportové správanie, 4158 divákov. Žilina: Trabalík - Čišovský, Krško, Doležaj, Vomáčka (77. Z. Štrba) - Barčík, Bažík (46. Gottwald), Sninský, M. Ďurica - I. Bartoš (60. A. Nemec), Šesták

Dubnica: D. Perniš - Pekarik (56. Škultéty), Špendla, Švestka, Pleva - Ižvolt, Kopačka, Porázik (89. Augustíni), Držík - P. Straka, M. Filo ml. (46. Švikruha).