Prvá výhra prešovských hádzanárok na súperovej palubovke

Sportnet|2. nov 2004 o 00:00

Prešov Všetko nasvedčuje, že aj keď prvoligové hádzanárky HK Prešov majú stále svoje problémy s halou na Nábrežnej, ich výkonnosť po peripetiách z

úvodu sezóny sa stabilizuje. Po dvoch neodohraných kolách a výprasku v Nitre s minimom tréningov, neskôr už zdolali doma Zlatnú na Ostrove a v ostatnom kole získali zverenkyne trénera Mareka Gernáta prvé body na súperovom ihrisku.

HK Močenok HK Prešov 18:20 (10:9)

"Nebolo to celkom stretnutie dvoch rozdielnych polčasov ako naznačujú polčasové rezultáty," tvrdil nám po návrate z dejiska stretnutia vedúci prešovského prvoligového družstva Marek Matej. "Viedli sme aj v prvej časti. Potom šli pre zmenu do vedenia domáce. Takto, pomaly ako na hojdačke, to šlo potom aj po prestávke. S tým, že naše dievčatá finišovali lepšie než súperky. Dôležité góly v závere dali Uľarová, Gálová a naša najlepšia strelkyňa Bačová (na snímke)."

Zostava a góly Prešova: Bernátová Mikulášiková 5, Ondo Eštoková, Kašperová, Gállová 1, Mydlová 1/1, Molitorisová, Žuková 4, Uhľarová 1, Bačová 8/4, Marcinová, Micheľová. Pred 200 divákmi rozhodovali Dubajová a Oťapka. Pokutové hody: 1/1 6/5. Vylúčené: 0 7.

V najbližšom kole cestujú Prešovčanky do haly ŠKP Štart Bratislava, doma potom privítajú Štart Trenčín.

Zostávajúce výsledky: Topoľčany - Vinohrady 20:17 (11:8), Zlatná - Trenčín 29:20 (15:8), Nitra - ŠKP Štart Bratislava 16:17 (9:13).

Domov»Sportnet na východe»Prvá výhra prešovských hádzanárok na súperovej palubovke