Nepochopiteľná sedemgólová nádielka Folkmarčanov na domácom ihrisku

Sportnet|3. nov 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves - V posledný októbrový víkend pokračovali štvrto a piatoligové súťaže ďalším kolom. Zo štvrtoligistov bodovali naplno len

Žakarovčania. Nečakané výsledky dosiahli spišské piatoligové mužstvá - Veľký Folkmar inkasoval doma neuveriteľných sedem gólov a s rovnakou nádielkou odchádzali Chrasťania v súboji so Štítnikom.

IV. LIGA

TOPOĽANY - KROMPACHY 1:0 (0:0)

Domáci začali náporom a do 15. minúty si dokázali vypracovať tri gólové šance, ale spoľahlivá obrana hostí spolu s dobre chytajúcim Olejníkom, niekedy aj so šťastím, zneškodnila útočné ťaženia domáceho mužstva. Hostia sa snažili podržať loptu čo najdlhšie na svojich kopačkách a potom rýchlym prenesením hry na domácu polovicu ohroziť bránu domácich, čo sa im po odolaní úvodného tlaku pomerne dobre darilo.

Po celý zápas sa hral otvorený futbal a obidve mužstva chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nakoniec boli úspešnejší domáci, keď päť minút pred koncom zápasu strelili víťazný gól.

Dá sa povedať, že domáce mužstvo si počas zápasu dokázalo vypracovať lepšie gólové pozície a preto v tomto zápase vyhralo zaslúžene. KROMPACHY: Olejník - Zahuranec, Ďorď, Tomašov - Kurilla, Mochlár, I. Košč, Šmida (55. Varga), M. Ontko - Ľ. Ontko, Lesňák.

Ľ. ONTKO

RUDŇANY - V. KAPUŠANY, nehralo sa

Hosťom sa pokazil autobus a tak na zápas do Rudnian nepricestovali.

ŽAKAROVCE - LASTOMÍR 4:0 (3:0)

Žakarovčania začali nesústredene, čo sa im mohlo na úvod nevyplatiť. V 3. minúte hostia nevyužili výhodu pokutového kopu!

Po tomto varovnom signále nepridali na dôraze a v 12. minúte nezúžitkovali hostia ďalšiu veľkú gólovú príležitosť. Od tohto momentu prepli domáci na vyššie obrátky, zatlačili súpera a najlepší hráč Škarbek vybojoval stratenú loptu v rohu ihriska, odcentroval ju a Belej otvoril skóre - 1:0. V 28. minúte Škarbek sa šikovne uvoľnil a z 15 metrov bombou trafil šibenicu - 2:0. V závere prvého polčasu faulovala obrana Lastomíra na hranici šestnástky Dira a zo štandardnej situácie Švarc to namieril k ľavej žrdi - 3:0.

V druhom polčase už mali lepší úvod domáci a v 53. minúte spätnú prihrávku Kollára presne zakončil Diro. Do konca zápasu už obe mužstvá nedokázali prekonať brankárov a súboj skončil zaslúženým víťazstvom Žakaroviec. Pred 150 divákmi rozhodovala Majkuthová. ŽAKAROVCE: Petrík - Švarc, Vilčko, Macejko - Maršalek, Hudák, Škarbek, Diro, Rendoš - Belej, Kollár.

Ľ. MARCINKO

V. TATRY - SP. PODHRADIE 4:1 (2:0)

V hmlistom tatranskom počasí sa od začiatku stretnutia snažili obe mužstvá o útočný futbal. Boli to hostia, ktorí už v 1. minúte nebezpečne vystrelili na bránu domácich Sedlačkom a po rohovom kope nepremenil hlavou Gonda. Po tejto situácii sa predviedli domáci, keď akciu zneškodnil vynikajúcim zákrokom Tirpák domacému Hatokovi, ktorý celý zápas odohral vo veľkom štýle. Domáci postupne preberali iniciatívu a čoraz častejšie zamestnávali obranu hostí. Vedenia sa ujali po doražke z priameho kopu, ktorý nezmyselne nariadil hlavný rozhodca na pokyn postranného. Po góle hostia mali ešte jednu možnosť Džubakom, ktorý po Komarovej prihrávke strelou z uhla nepresne zakončoval. Naopak domáci ešte v závere polčasu po rýchlom protiútoku zvýšili na 2:0. Po prestávke hneď v úvode domácich zaskočili svojou aktivitou hostia, ale nedotiahnuté akcie Kukoľ priniesli opäť trest v podobe gólu na 3:0. Po prihrávke S. Fabryho Glevický svojim prvým gólom v sezóne síce znížil, no domáci ďalším gólom nenechali nikoho na pochybách, že body ostanú v Tatrách zaslúžene. SP. PODHRADIE: Tirpak -Mišenčík, Barbuščák, Gonda - Ľ. Fabry, Džubák, Sedlačko, Komara-S. Fabry, Glevický, Kukoľ, striedali: Grivalský.

P. VANDRAŠKO

V. LIGA

JAKLOVCE - HARICHOVCE 3:1 (1:0)

Jaklovčania sa predstavili posledný krát v domácom prostredí v jesennej časti. Domáci hráči vchádzali do stretnutia s istým sebavedomím, ktoré nadobudli minulú nedeľu, keď vyhrali na pôde vedúceho mužstva. Zápas sa začal lepšie práve pre piatoligového nováčika, ktorý už po pár sekundách hry mohol otvoriť skóre, ale strela Miloša Kandru preletela ponad bránu brankára Liptáka. V 8. minúte sa však už Kandrik nemýlil a svojou strelou poslal domácich do vedenia. Pomaly sa hra vyrovnávala, no hostia si nevypracovali žiadne vážnejšie príležitosti na skórovanie. V 26. mohlo byť už 2:0, lenže šanca Kandrika ostala nevyužitá. O päť minút mohli Jaklovčania znova zvýšiť svoj náskok, ale Adamišin po vysunutí Papcuna trafil iba brankára Harichoviec. Do konca prvého polčasu sa hral pomerne vyrovnaný futbal bez vážnejších šancí na jednej, či druhej strane.

Druhý polčas začali lepšie Harichovčania. Znova to však boli hostia, ktorí v 65. minúte po strele Mastiša zvnútra šestnástky zvýšili na 2:0. O pár minút mohli zverenci domáceho trénera znovu skórovať, ale svoju šancu Adamišin nevyužil. V 74. minúte najprv Mastiš nastrelil brvno, od ktorého sa lopta odrazila tesne pred bránkovú čiaru odkiaľ sa ju pokúšal dorážať Adamišin, ale jeho strelu brankár vytlačil nad bránu. Po následnom rohovom kope, zahranom Ondášom zvýšil hlavičkou netradičný strelec domácich Lauf. Hneď po rozohraní hostia upravili výsledok na 3:1 strelou Ľuboša Kellera. Do konca stretnutia mohol ešte Ondáš prikrášliť výsledok, ibaže jeho strela mierila do brankára Harichoviec. Po záverečnom hvizde sa domáci hráči mohli tešiť z posledných domácich bodov získaných v jesennej časti. Pred 250 divákmi rozhodoval Uhlár. JAKLOVCE: König Mário Kandra, Bikar, Lauf, Miloš Kandra Švartz, Kandrik, Mastiš, Hajduk Papcun, Adamišin, striedali: Ondáš, Jakubišin. HARICHOVCE: Lipták Kupčík, O. Keller, P. Hudáček, Suchý Pukluš, Kaščák, Ľ. Keller, Kašický Hrušovský, Tatarko, striedali: V. Hudáček, Šmelko, B. Hudáček

V. MIRVAJOVÁ

V. FOLKMAR - V. OPÁTSKE 0:7 (0:2)

Na dušičkovú nedeľu pripravili futbalisti Veľkého Folkmara takmer 250 fanúšikom nemilé prekvapenie. Ešte v 3. minúte mal Melník šancu, ale z 8 metrov netrafil. V 6. minúte poslal Tomaško "malú domov, Petkáč "zluftoval a lopta skončila v sieti. Potom sa odvíjala medzi šestnástkami. V 36. minúte chcel Petkáč zabrániť rohovému kopu, lopta mu vypadla z rúk a pre útočníka hostí už nebolo problém poslať ju do siete - 0:2. V 40. minúte sa mohli domáci vrátiť do zápasu, ale za ruku v šestnástke Andrejco nepremenil pokutový kop.

Do druhého polčasu nastúpili Folkmarčania s troma hráčmi v obrane, čo sa im vypomstilo. V strede pomalý Štecák nestačil ani rýchlosťou ani dôrazom na útočníkov hostí, ktorí nie raz prečíslili domácich obrancov a z toho pohodlne zvyšovali náskok, ktorý sa zastavil až na čísle 7.

Domáca naivita, keď si mysleli, že defenzíve pomôže záloha sa nevyplatila. Na takýto hrací systém, s ktorým vyrukovali Folkmarčania sú potrebné iné hráčske typy - mladší, trénovaní, nie starí, ktorí nemajú absolvovanú ani jednu tréningovú jednotku. Traja starší záložníci sa nestačili vracať dozadu po strate lopty, z čoho vyplýva krutá prehra. Štecák a spol. svojou nedisciplinovanosťou - neskorý príchod na stretnutie - svojím prístupom k hre dokázali znemožniť nielen trénera, ale zároveň aj seba a folkmársky futbal. Je šťastie, že tento problém je pred posledným kolom a je na výbore FK, ako využije zimnú prestávku na riešenie problému a príjme také opatrenie, ktoré zastaví prepad a zachovanie V. ligy i pre budúcnosť.

V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Andrejco, Bordáš - Kuchár, Janiga, Serbin, Štecák, Varga - Melník, Budinský, striedali: Sakač, Jakubišin.

I. GREGA

HELCMANOVCE - NÁLEPKOVO 4:1 (2:0)

Obidve mužstvá začali vo vysokom nasadení. Prvých dvadsať minút sa hralo medzi šestnástkami bez väčších príležitostí. V 20. minúte trafil R. Maliňák žrď. Od tohto momentu domáci prevzali iniciatívu. V 22. minúte Ľ. Maliňák hlavou otvoril gólový účet. Najlepší hráč Helcmanoviec M. Grega v 37. minúte ideálne uvoľnil M. Totha, ktorý pred brankárom hostí nezaváhal - 2:0.

V druhom polčase vyšlo trénerovi Lenďákovi striedanie. Po dlhšej odmlke sa predstavil v helcmanovskom drese O. Grega, stačili mu dve minúty a domáci viedli 3:0 a štvrtý úspech pridal V. Zmij. Domáci mali ďalšie šance, ale päť minút pred koncom korigoval výsledok striedajúci Peter Kiššák. HELCMANOVCE: P. Zmij - Marcinko, V. Zmij, M. Kuchár - M. Grega, Cverčko, Ľ. Maliňák, R. Maliňák, J. Kuchár - Ustohal, Toth, striedali: Pisko, Grega. NÁLEPKOVO: Daniel - Göllner, Žiga, Jánoš - Šrenkel, Varga, Plachetka, Láclav, Bendík - Soveľ, Lapšanský, striedali: Peter a Pavol Kiššákovci.

T. THEIS

ŠTÍTNIK - CHRASŤ n/H 7:0 (4:0)

SP. VLACHY - PRAKOVCE 4:1 (0:0)

"Našou jedinou cestou je dnes víťazstvo, boli slová trénera hráčov Tatrana v šatni pred zápasom so silným mužstvom Prakoviec. Už v 1. minúte po chybe pravého obranu sa hostia ľahko dostali do pokutového územia, kde prízemnú nahrávku nedokázal nik z Prakovčanov pretaviť v gól. V 16. minúte pekne prešiel po pravej strane Žiga, no jeho perfektnú prihrávku nedokázal Čarnoký premeniť, hoci stál sám vari dva metre zoči-voči brankárovi Prakoviec Gordanovi. Táto nepremenená šanca mohla Vlašanov mrzieť, lebo v 22. minúte po rýchlom útoku hostí zazvonila ľavá žrď gólmana Sp. Vlách Tomaška. Hoci prvý polčas mali Vlašania loptu o čosi viac na svojich kopačkách, ich tlak bol platonický. Súper bol nebezpečnejší a často po rýchlych protiútokoch bola obrana domácich prečíslená.

Druhý polčas začali lepšie Vlašania. Už v 47. minúte, po predchádzajúcom faule v pokutovom území, Žiga bezpečne premenil pokutový kop 1:0. Po tomto momente domáci ožili. Druhýkrát sa tešili vlašskí futbalisti v 57. minúte, kedy loptu vybojoval Tindira a prudkou strelou pod brvno nedal brankárovi šancu. Radosť Vlašanov schladil už v 60. minúte hráč hostí D. Slovinský, ktorý sa najlepšie zorientoval v pokutovom území domácich a peknou strelou prekonal Tomaška - 2:1. O tri minúty na to sa krásnou strelou prezentoval hráč Tatra T. Labaš - 3:1. To už mali domáci hru pevne vo svojich rukách. Keď v 73. minúte po faule v pokutovom území odpískal rozhodca Pyda druhý pokutový kop, ktorý samotný faulovaný hráč Čarnoký premenil - 4:1. To už bolo po zápase a Vlašania svedomito kontrolovali záver stretnutia. V tomto slušnom stretnutí si omladený tím Sp. Vlách za svoj predvedený výkon a bojovnosť, hlavne v druhom polčase, víťazstvo úplne zaslúžil. SP. VLACHY: Tomaško - Novák, Gonda, Šefčík - Horváth, Žiga, Mišura, T. Labaš, Tomajko - Tindira, Čarnoky, striedali: Mitrík, Pačan, Jánoš. PRAKOVCE: Gordan - Čech, Vaškovič, Pisko - Stoklas, J. Regec, J. Slovinský, D. Slovinský, Hulič - Lukáš, V. Regec, striedali: Plachetka, Lipták, Šebestyen.

J. TOMAJKO

SMIŽANY - PLEŠIVEC 3:1 (2:0)

Domáci, vedomí si svojho postavenia v tabuľke zatlačili súpera do defenzívy a bolo otázkou času, kedy sa presadia aj gólovo. Prvú šancu mal v polovici polčasu Puzder, ktorý z priameho kopu opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky a keď z nasledujúceho pokutového kopu nedal gól Gurčík vyzeralo to tak, že domáci urazili šťastenu. Opak však bol pravdou. V 27. minúte otvoril gólový účet stretnutia Puzder a o 10. minút neskôr zvýšil Podhoranyi na polčasových 2:0 pre domácich. Druhý polčas bol kópiou prvého, najprv upravil Gurčík na 3:0 a tesne pred koncom stretnutia hostia znížili na prijateľných 1:3 z ich pohľadu. SMIŽANY: Jochman - D. Bobko, Leško, Olejník, Hrušovský - Puškáš, Kubus, Puzder, Gurčík - Podhoranyi, Uličný, striedali: Brziak, Majkut, Maliňák.