Trinásťgólová paráda Alejovej proti Unitedu

Sportnet|3. nov 2004 o 00:00

Košice - Na prvých troch miestach košickej študenskej ligy vo futsale je trojica družstiev Donatus, Alejova a IClub, ktorá zatiaľ neokúsilo trpkosť

prehry. O poradí na týchto miestach tak rozhoduje skóre a najlepšie z nich má Donatus, ktorý ma najlepší útok a druhú obranu. V doterajších stretnutiach strelil 32 gólov, čo dáva priemer 10,6 góla na zápas. Aj v tomto kole potvrdil úlohu favorita a Torpedu nasúkal sedmičku. Pri streleckej chuti boli hráči Alejovej, ktorí doslova zmietli s palubovky United Boss a vyhrali dvojciferným rozdielom. Deväť bodov má na svojom konte aj I Club, keď si v toto kole poradil so Sportingom Dargov. NA opačnom póle tabuľke je rovnako trojica družstiev, ktorá však nezískala ani bod a uzatvára dvanásťčlenný peletón súťaže. V neúplnej tabuľke chýba výsledok stretnutia 1. MFK s Atleticom, ktoré sa odohrá v náhradnom termíne. Štvrté kole študenskej ligy je na programe počas najbližšieho víkendu.

Donatus - Torpedo 7:2 (4:1) - Hostitelia aj v tomto stretnutí potvrdili dobrú formu na začiatku sezóny a svojmu súperovi nedali žiadnu šancu na úspech. Hostia nehrali zle, no nedokázali sa vysporiadať s útočnou dvojicou Štafa - Semanko, ktorá dala šesť gólov. Góly: Štofa 4, Semanko 2, Pataki - Bobalík 2.

I Club - Sporting Dargov 5:1 (2:0) - Vo vyrovnanom stretnutí sa predsa len v druhom polčase začali viac presadzovať hráči I Clubu. Svoju hernú prevahu dokázali vyjadriť aj gólmi a zaslúžene vyhrali. Sporting hrou nezaostal, no nedokázal dotiahnuť svoje útočné akcie do nebezpečnejšieho zakončenia. Góly: Stoličný 2, Hudák, Vilček, Rudyan - Mrocs.

Extrem - Športhala 3:4 (3:1) - Pre domáci celok to bol nešťastný zápas, v ktorom boli jasne lepším celkom, ale záver duelu nezvládli. Po úspešnom prvom polčase, ktorý sa skončil ich dvojgólovým víťazstvom pokračovali v dobrej hre aj po zmene strán. Mali niekoľko šancí, ktoré testuhodne zahodili, čo sa im nakoniec vypomstilo. Hráči Športhaly nielen vyrovnali skóre, ale v poslednej minúte dokázali streliť víťazný gól. Góly: Holub, Hromiak, Lumcer - Hrešák 2, Grega, Brunovský.

Alejova - United Boss 13:1 (5:0) - Od začiatku stretnutia bolo jasné kto bude pánom na ihrisku. Hráči Alejovej potvrdili úlohu veľkého favorita a už do prestávky rozhodli o osude stretnutia. V druhom už bolo iba otázkou skóre ako sa toto meranie síl skončí. Snaha súpera na lepšieho súpera nestačila, ktorí bol po všetkých stránkach lepším družstvom. Góly: Bandura 4, Hrabčák 3, Novák, Ujlaky, Macej po 2 - Garani.

SK Forest - Slávia 9:2 (2:0) - Po prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že Slávia inkasuje toľko gólov. Duel bol do prestávky vyrovnaný a v druhom sa očakávalo, že Slávia sa pokúsi vyrovnať, ale výkonom zaostala. V obrane hrali hostia nedôsledne, v rozohrávke sa dopúšťali množstvá chýb, ktoré aktívnejší súper dokázal zakaždým potrestať gólmi. Góly: Bodnár 4, Gregor, Köver po 2, Jesenský - Hromjak 2.