Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Štítnik K.T. vyprevadil Chrasťanov so sedemgólovou nádielkou

Štítnik/Krh. Podhradie - V poslednom jesennom kole sa najviac darilo futbalistom spod hradu Krásna Hôrka, ktorí si zaknihovali prvé víťazstvo na

súperovom ihrisku. V Štítniku boli strelecké hody, keď Chrasťanom nastrieľali sedem gólov. Hetrikom sa prezentoval vedúci kanonier súťaže Miloš Gallo.

Štítnik K.T. - Chrasť n/H.

7:0 (4:0)

G: M. Gallo, Čižmár 2, Brdársky, Turcsányi, ŽK: J. Zdechovan (Štítnik), R: Zacher, D: 200

Štítnik K.T.: Dorkin - Z. Zdechovan, Lukáč, Macko, Brdársky, Čižmár, Szollos, Turcsányi, B. Milko, M. Gallo, J. Zdechovan, striedal Krága

Chrasť n/H.: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár, celec, J. Šefčík, Sopkovič, Filip, Dirda, Lipták, Gardošík, striedal Pukluš

Domáci si od úvodných minút vytvorili územnú prevahu a stretnutie sa hralo v ich réžii. Už v 5. min. pohrozili M. Gallom, ale ten z hranice bieleho bodu minul hosťujúcu bránu. Gólostroj roztočil o šesť minút neskôr Čižmár, ktorý spoza šestnástky prízemnou strelou k pravej tyči skóroval. Zvýšiť mohol z následného protiútoku, ale na šťastie pre hostí preloboval všetko čo mu stálo v ceste. V 20. min. po centri Turcsányiho poistil vedenie domácich M. Gallo, ktorý popod gólmana hostí poslal loptu do siete. O dve minúty neskôr musel Šefčík v bráne hostí opäť loviť loptu zo siete, keď inkasoval po tretíkrát z kopačky M. Galla. Ďalší gól domácich visel na vlásku, ale tvrdú strelu Szöllösa tentoraz hosťujúci brankár dokázal s námahou vyraziť na roh. Po následnom rozohraní rohového kopu však už po hlavičke Čižmára gólu nezabránil a skóre pre domácich narástlo na 4:0. Hostia ani po prestávke na domácich nič nedokázali vymyslieť a inkasovali ďalšie tri góly. Piaty úspech sa zrodil po hlavičke Brdárskeho, ďalší pridal M. Gallo po samostatnej akcii, keď vyšachoval obrancov i brankára a bodku za stretnutím dal Turcsányi, keď z dvadsiatich metrov krásnou strelou vymietol pavučinu hosťujúcej brány. K vysokému debaklu mohol prispieť aj jeden z hosťujúcich obrancov, keď po jeho zákroku skončila lopta na tyči vlastnej brány. "Konečne sme nastúpili v kompletnej zostave, čo sa prejavilo na hre ako aj na veľmi peknom výsledku," uviedol po stretnutí staronový tréner Alexander Milko. Strelci: M. Gallo 12, Čižmár 3, Fatľa, M. Milko po 2, Krága, Brdársky, Gonosz st., Turcsányi po 1 góle.

V predohrávke úvodného jarného kola budú mať Štítničania opäť výhodu domáceho prostredia. V sobotu o 15:30 hod. privítajú futbalistov z Nálepkova.

5. Štítnik K.T.1362523:1620

doma650115:415

vonku71248:125

Krásna - Krásnohorské Podhradie

1:2 (0:0)

G: Beregssási (11 m ) - Filčák, Elek, ŽK: Ihnáth, Beregssási - Jurini, Bulík, Kún, R: Rezanka, D: 150

Krh. Podhradie: Almáši - Jurini, Bulík, Kún, Mišura, Bodnár, Lázár, Deméň, Domik, Rencsok, Filčák, striedali Žiga, Elek

Po úvodnom oťukávaní sa v šanci ako prví ocitli domáci, ale gólman hostí Almáši sa nedal zaskočiť. Do polčasu sa hra odvíjala prevážne v strede poľa a hostia umnou obrannou činnosťou držali bezgólový stav. Po prestávke začali domáci útočnejšie, ale šance stroskotávali hlavne v zakončení. Hostia podnikali ojedinelé brejky a v 70. min. sa ujali vedenia, keď Filčák po samostatnej akcii prekonal gólmana hostí. Z následného protiútoku domáci vyťažili penaltu, keď podľa verdiktu rozhodcu fauloval v pokutovom území jedného z domácich hráčov Kún. Kapitán domácich Beregssási nariadenú jedenástku premenil, čím zrovnal stav stretnutia. Hostia sa s deľbou bodov neuspokojili, vycítili príležitosť na plný bodový zisk a založili ďalší protiútok. Filčákova strela však opečiatkovala iba tyč hosťujúcej brány, ale o niekoľko minút už opäť viedli gólom striedajúceho Eleka. V záverečnej minúte mali blízko i ďalšiemu gólu, ale na perfektný center v podaní Žigu už Filčák nedosiahol. "Tentoraz chlapci naplnili do bodky taktické pokyny, ktoré som určil pred stretnutím. Svojou disciplinovanosťou a hernou morálkou si vybojovali zaslúžene tri body, uviedol tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň, ktorý bol očividne s výkonom mužstva spokojný. Strelci: Rencsok 8, Filčák 4, Ambrózy, Domik po 3, Elek, Almáši po 2, Lázár, Štefán, Bodnár, Kún, Bulík po 1 góle.

V nedeľu cestujú futbalisti Krh. Podhradia na pôdu Helcmanoviec.