VŠIMLI SME SI

Sportnet|4. nov 2004 o 00:00

Exkošičanov bolo vidieťKošice - Hokejisti HC Košice vyhrali v utorok doma nad Popradom 2:1. Rozhodujúci úder zaznamenali v 54. minúte zásluhou

Exkošičanov bolo vidieť

Košice - Hokejisti HC Košice vyhrali v utorok doma nad Popradom 2:1. Rozhodujúci úder zaznamenali v 54. minúte zásluhou Sabola, no najmä v prvých dvoch tretinách sa z ich strany nebolo príliš na čo pozerať, až v záverečnej časti pridali na obrátkach.

V druhej dvadsaťminútovke ich dokonca Podtatranci prestieľali, zaznamenali v nej aj svoj jediný gól z hokejky Juraja Faitha. Nemuselo však ostať len pri ňom, keby boli hostia v koncovke efektívnejší. Mimochodom, v dobrom svetle sa v popradskom tíme ukázali hráči, ktorí ešte nedávno obliekali košický dres. Odchovanec HC Juraj Faith vsietil jediný gól a na ľade robil vietor i v iných momentoch, no už nie s takým úspešným koncom. Miroslav Ihnačák, ešte vlani kapitán Košíc, bol tieť pri gólovom momente. Pod Faithov gól sa totiž podpísal výrazne, keď za domácou bránkou lišiacky vzal puk obrancovi HC Nádašdimu z hokejky a okamžite ho posunul Faithovi ako na tácke. Aj Miroslav Škovira vlani ešte hrával za HC a takisto si ho bolo možné v utorok na ľade všimnúť. Dal o sebe vedieť práve v druhej tretine, pre Poprad herne najvydarenejšej, keď dvakrát mal dobrú príležitosť dostať Poprad do vedenia 2:1. Ktovie, ako by sa zápas vyvíjal. "Jasné, že ma to mzrí. Koho by to neškrelo?," uvedomoval si po stretnutí M. Škovira, že z košického ľadu nemusel jeho tím odchádzať s práznymi rukami. "Určite, mali sme viac vyložených šancí. Nepremenili sme ich a doplatili sme na to. Košičania totiž využili dve naše chyby," dodal Škovira.