Šláger kola korisťou Delty fans

Sportnet|5. nov 2004 o 00:00

Košice - Už iba dve mužstvá majú po siedmich kolách v kolónke prehier nulu, vedúci Universitas a Legionári. Oba celky v uplynulom kole nezaváhali,

Universitas bez problémov zdolali Expotech a Legionári si poradili s posledným celkom tabuľky. Pozornosť v tomto kole pútal súboj druhého Hellasu s Deltou fans, ktoré sa skončilo tesným víťazstvom Delty, ktorá sa tak bodovo dotiahla sa svojho rivala. Iba vďaka horšiemu skóre jej patrí štvrtá priečka. Pri streleckej chuti boli hráči Robkerku v súboji s pirátmi, ktorým nasúkali štrnásť gólov. Program dnešných stretnutí o 17.00 h Piráti - Slovmatic, o 17.45 Robkerk - Universitas, o 18.30 h Hellas - Chardy sport

Donatus - Chardy Sport 5:4 (4:2) - V dramatickom stretnutí mali v závere viac športového šťastia hráči Donatusu. V prvom polčase získali dvojgólové vedenie, no v druhom sa obávali o výsledok. Hostia v závere dokázali vyrovnať na 4:4, pričom mali aj ďalšie šance, no boli to domáci, ktorí gólom R. Semanka rozhodli s vojom víťazstve. Góly: Havriľák, Štofa, Antony, M. Semanko, R. Semanko - Maurský 3, Horvát.

Piráti - Robkerk 6:14 (3:6) - Oba celky sa snažili hrať útočný futsal s množstvom šancí a gólov. Už do prestávky sa presadil favorit, ktorý získal trojgólové vedenie, ktoré v druhom ešte narástlo. V drese Robkerku hrali prim Wantruba s Murňákom, ktorí dali sedem zo štrnástich gólov svojho celku. Góly: V. Begáni 3, J. Begáni 2, Bolf - Murňák 4, Wantruba, Papáč po 3, Chovaník 2, Lukáč.

Juh - Arsenal 8:3 (3:0) - Mladé družstvo Arsenalu sa v prvom polčase dopustilo v obrane viacerých chýb, ktoré skúsenejší súper dokázal využiť. V prvom polčase získali trojgólové vedenie domáci, ktorí v druhom už ovládli hru a nedovolili súperovi zdramatizovať priebeh súboja. Góly: Perlik 3, Kuľbaga, Onuška, Kardoš, Kolodzej, Kašteľ - J. Macej, Hrabčák, Filep.

Delta fans - Hellas 3:2 (1:1) - Stretnutie popredných celkov tabuľky malo veľmi dobrú úroveň. Vedenia sa ujali hostia, keď po peknej individuálnej akcii sa presadil Koch. Domácim sa podarilo vyrovnať až v závere polčasu. Hellas bol v prvom polčase aktívnejší a hráčov môže mrzieť veľké množstvo zahodených šancí. Aj v druhom boli bližšie k víťazstvu hostia, keď sa opäť ujali vedenia, ktoré však v závere neudržali. Delta gólom Fabišíkom vyrovnala a víťazný pridal dve minúty pred koncom Kerlikom. Hostia sa pokúsili hrať vabank, mali niekoľko šancí, ktoré nedokázali premeniť. Góly: Fabišík 2, Kerlik - Koch 2.

Expotech - Universitas 3:8 (1:3) - Hostitelia nastúpili v značne pozmenenej zostave, lebo viacerí hráči sú zranení. S lídrom súťaže nemohli hrať rovnocennú partiu čo sa potvrdilo už do prestávky. V druhom polčase im nemožno uprieť snahu, ale Universitas aj s mladými hráčmi úlohu favorita splnil a získal šieste víťazstvo. Góly: Králik, Pida, Girovský - Riapoš, D. Barényi po 2, Doboš, bereš, Král, Hutník.

Legionári - Sporting Kalken 8:4 (3:2) - Hráči Sportingu podali veľmi dobrý výkon a s favoritom dlho držali krok. Legionári, ktorí boli aktívnejší rozchytali nového brankára súpera Hrehu, ktorý držal svoj celok nad vodou. Zlom vo vývoji nastal po štvrtom góle, keď Grega lišiacky zasunul loptu do bránky. Hostia sa snažili skorigovať výsledok, ale v obrane už nehrali tak pozorne a inkasovali ďalšie góly. Góly: Brunovský 3, A. Grus 2, R. Grus, Grega - Köver 2, Matoušek, Dancsak.

Malomter - Športhala 1:7 (1:1) - Domáci dokázali s favoritom držať krok iba v prvom polčase, keď sa im darilo ubrániť nacvičené signály Športhaly. Po zmene strán sa rozohrala dvojica Sopko - Bečka a góly v sieti Malomteru pribúdali. Góly: Radvák - Bečka, Sopko po 2, Gliganič, Beer, Brunacký.

Legea team - Sporting Kalken 6:4 (3:2) - Posledný celok tabuľky naznačil svoje ambície získať konečne prvé body, ale proti dobre hrajúcemu súperovi to nestačilo. Vo vyrovnanom stretnutí naklonil misky váh na stranu Legea teamu Marinčák, keď zaznamenal štyri góly. Góly: Marinčák 4, Handlovič, Adamišin - Kalina, Borovský, Mičian, Dancsák.